شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
کرال پانچر پرو و مگا - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: کرال پانچر پرو و مگا (/showthread.php?tid=2328)

صفحه ها: 1 2 3

RE: کرال پانچر پرو و مگا - karbakhsh - 2017-12-13 10:55 AM

ممنون از اطلاعات شما. میخواستم امروز دوربین ببندم روش ولی دیشب از بس زلزله تکونمون داد دلستااااااانی داشتیم. تا صبح ساختمان شده بود یه گهواره جمعیKhansariha (219)Khansariha (219)

RE: کرال پانچر پرو و مگا - karbakhsh - 2017-12-16 01:38 AM

سلام. دوربین لیپرز بستم و میشه گفت در فرصت کمی که داشتم تا حدود 85_90 درصد تنظیم کردم!!!!( چه حرفی زدمKhansariha (226)) خداییش درسته مثل رده بالاها نیستن ولی وجدانن در حد هزینه ای که میکنیم ارزش دارررررن. من پی سی پی نداشتم ولی چون با وارخ و بایکال فراوان کار کردم با تفگ اشنا هستم و میتونم بگم که بقول استادمون کسانی که از کرال ایراد انچنانی میگیرن باهاش کار نکردن. در اول کار میشه گفت:; قنداق خوش ساخت و بدنه خوش رنگ و تمیز و خوب رو دست میاد و قدرتشم تو رنج خودش عالیه و دقت هم بگفته من ناشی خوبه( البته هنوز میزون نیست)
همه جوره هم داره تا سلیقه همه تامین بشه بریکر کوتاه و مگا معمولی و پرو قدرتی و و و. دوستان اگر در موردشون نکته ای هست که بدرد من ناشی میخوره محبت کنید. Khansariha (8)Khansariha (8)
یه خورده ذوق و ندیده بازیهام کمتر بشه عاقلانه و سنگینتر حرف میزنمKhansariha (214)Khansariha (214)
دنبال یه سایلنسر خوبم. راهنمایی شما ارزش زیادی برام داره. ممنون

RE: کرال پانچر پرو و مگا - siavashpayam - 2017-12-16 07:56 AM

مبارک باشه،دوربین رو توی 22 متری صفر کنید،اول تفنگ رو کاملا ثابت کنید، یک شلیک بکنید بعد بدون اینکه چشمتون رو از پشت دوربین بردارید با تبلک ها بازی کنید تا رتیکل بیاد روی محل شلیک،بعد شلیک دوم رو به محل شلیک اول بکنید،با توجه به میزان جابجایی،حالا میتونید بدون شلیک دیگه ای دوربین رو تنظیم کنید،در فاصله 15 متری در ازای هر کلیک 2 میلیمتر رتیکل جابجا میشه،با این حساب در 22 متری در ازای هرکلیک 2.9 میلیمتر جابجایی داریم،میتونید هم دوباره بدون اینکه چشم رو بردارید با تبلک ها بازی کنید تا برن روی جای شلیک دوم و بدون شک شلیک سوم دقیقا روی شلیک دوم خواهد خورد،وقتی تفنگهای با رنج سرعت ساچمه پرو و مگا و بریکر رو در 22 متری صفر کنید از 16.5 متر تا 51.5 متر یه کیلزون دو سانتی متری بهتون میده که برای هر منظوری کار راه بنداز هست،البته این تنظیمات بر اساس ساچمه جی اس بی اگزکت 18.13 گرین و سرعت ساچمه 320 متر بر ثانیه و ارتفاع دوربین 6 سانت و سرعت باد و زاویه شلیک 0 هست که با جابجایی هریک از پارامترها مکان صفر دوم تغییر میکنه،باز هم مبارکتون باشه

RE: کرال پانچر پرو و مگا - sinaahoora - 2017-12-16 08:19 AM

(2017-12-16 07:56 AM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مبارک باشه،دوربین رو توی 22 متری صفر کنید،اول تفنگ رو کاملا ثابت کنید، یک شلیک بکنید بعد بدون اینکه چشمتون رو از پشت دوربین بردارید با تبلک ها بازی کنید تا رتیکل بیاد روی محل شلیک،بعد شلیک دوم رو به محل شلیک اول بکنید،با توجه به میزان جابجایی،حالا میتونید بدون شلیک دیگه ای دوربین رو تنظیم کنید،در فاصله 15 متری در ازای هر کلیک 2 میلیمتر رتیکل جابجا میشه،با این حساب در 22 متری در ازای هرکلیک 2.9 میلیمتر جابجایی داریم،میتونید هم دوباره بدون اینکه چشم رو بردارید با تبلک ها بازی کنید تا برن روی جای شلیک دوم و بدون شک شلیک سوم دقیقا روی شلیک دوم خواهد خورد،وقتی تفنگهای با رنج سرعت ساچمه پرو و مگا و بریکر رو در 22 متری صفر کنید از 16.5 متر تا 51.5 متر یه کیلزون دو سانتی متری بهتون میده که برای هر منظوری کار راه بنداز هست،البته این تنظیمات بر اساس ساچمه جی اس بی اگزکت 18.13 گرین و سرعت ساچمه 320 متر بر ثانیه و ارتفاع دوربین 6 سانت و سرعت باد و زاویه شلیک 0 هست که با جابجایی هریک از پارامترها مکان صفر دوم تغییر میکنه،باز هم مبارکتون باشه

و حالا دوست عزیز با این شرایط که شما گفتین حالا برای هدفهایی تا ۱۵ متر کدوم از خط های روی خط اصلی رو باید در نظر گرفت (خطهای ریز بالایی یا پایینی روی رتیکل )؟ بخشید این سوال باید در قسمت دوربین میپرسیدم ولی چون اینجا پحث گرم شده مطرح کردم منم تازه پی سی پی گرفتم و اصلا کار با دوربین بلد نیستم دیروزم هدفهای ۲۵ تا ۵۰ خوب میزدم ولی نزدیک همه خطا میرفت ضمنا دوربین من رو ۲۵ متر صفر کردن

RE: کرال پانچر پرو و مگا - siavashpayam - 2017-12-16 09:32 AM

میلدات های پایینی دیگه،هرچه هدف نزدیک تر باشه باید سر تفنگ رو بالاتر ببرید چون ساچمه هنوز پرواز نکرده و خط دید دوربین شما با خط سیر ساچمه متفاوت هست،و البته وقتی که هدف در فاصله های دور هم هست باید مجدد سر تفنگ رو بالاتر ببرید چون ساچمه از حالت فراز دراومده و درحال فرود هست

RE: کرال پانچر پرو و مگا - siavashpayam - 2017-12-16 08:29 PM

(2017-12-16 07:56 AM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میزان جابجایی در ۲۲ متر رو اشتباه نوشتم،میزان درست ۱.۵ میلیمتر در ازای هر کلیک هست

RE: کرال پانچر پرو و مگا - karbakhsh - 2017-12-25 11:58 AM

سلام من روند تنظیم استادمون انجام دادم و نتیجه گرفتم البته فرصت(اقا وقت نمیشه چه کنیم) نشد بطور جدی و تو فاصلهای نیازم تست کنم ولی عالی بود. ممنون از شما.

RE: کرال پانچر پرو و مگا - siavashpayam - 2017-12-25 08:38 PM

در تنظیم کردن دوربین دو مورد خیلی نیازه،یکی محیط سر بسته و محصور که باد نداشته باشه،دومی هم دوپایه یا پایه بنچ رست،این دو مورد فراهم باشه دوربین آنچنان تنظیم میشه که آدم باورش نمیشه،فضای محصوری که من در اختیار دارم متاسفانه ۱۵ متر بیشتر نیست و برای همین نمیتونم توی ۲۲ متری اونجور که دوست دارم دوربین رو صفر کنم،البته میشه محاسبه کرد که در ۱۵ متری چقدر باید پایین بزنه و چه میلداتی باید استفاده بشه و روی همون بستش،برای طبلک سمت هم که مشکلی نیست،در هر صورت صفر کردن دوربین یکی از لذت بخش ترین کارهای تفنگه به نظرم

RE: کرال پانچر پرو و مگا - karbakhsh - 2017-12-26 08:45 PM

سلام. منم محیط بسته ندارم ولی یه دالان یا راهرو بیست و نه متری که کمترین باد داره ولی بازم حرف شما کاملا درسته.یه کیسه هم پرررررررر از پارچه و خاک اره رییییز کردم و گذاشتم جای دوپایه. البته تنظیم دوربین وقتی که صفر میشه و ساچمه رو ساچمه میخوره ادم یه جورایی حال میاره.
حیف کار درستی نیست والا دوربین هر چند روزی یه بار قاطی کنی و دوباره .....Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (214)

RE: کرال پانچر پرو و مگا - siavashpayam - 2017-12-26 09:12 PM

بازم خیلی خوبه خداییش،توی ۲۲ متری صفر میکنین دیگه،۲۹ متر بدون باد عالیه،لذت اون ساچمه روی ساچمه خوردن واقعا غیرقابل وصفه