شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی کرال پانچر جامبو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: معرفی کرال پانچر جامبو (/showthread.php?tid=2318)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - besharatianpeyman - 2018-05-30 03:51 PM

(2018-05-27 06:23 PM)BABOLAZIZIYA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بالاخره دیروز جامبو دستم رسید...
در نگاه اول از تفنگ زده شدم ... چون رنگ قنداق رنگ مد نظرم نبود .... بعدش از کیفیت ساختش .
کیفیتش مناسب قیمتشه اما برای من کیفیت ساخت خیلی مهمتر از هر فاکتور دیگه ای هست ولی امیدوارم بعنوان انتخاب اولم بتونه منو راضی کنه . واین ضعفی که بنظرم داره رو با خدمات پس از فروشش و راحتی تهییه قطعه میتونم چشم پوشی کنم وصد البته قیمت مناسب نسبت به بقییه مارکها .
بعنوان مبتدی و کسانی که دسترسی درستی به بازار ندارن و در تهییه قطعات مشکل دارن توصیه میشه با مارکهای کرال و هاتسان استارت بزنن. بعدا برا فروش بازارش هست راحت میشه فروخت و با سلاح دیگه تعویض کرد.

منتظرم تلمبه و دوربین رو تهییه کنم که امیدوارم بدون رگلاتور بتونه پاسخگوی اتتظاراتم از تیراندازی باشه.
فقط از دوستانی که بدون رگلاتور تیراندازی داشتن باش میخوام که تجربه تیراندازی باش رو با بقییه در میون بذارن.

دوستانی که تو اهواز هستن یه تعمیرگاه مناسب و قابل اعتماد کسی سراغ داره برا نصب رگلاتور ؟ یا حتما بفرستیم مشهد فروشگاه کوهسار ؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیز. کرال جامبو تفنگ خوبی هستش. تجربه من از تیراندازی باهاش بدون رگلاتور اینه که اولا چون رگلاتور نداره در فشارهای مختلف افت تیر داری که از دقتت کم می کنه. گروپ توی فاصله 30 متر گرفتم که حدود 3 تا 4 سانت گروپ داد البته با ساچمه جی اس بی گرین 15. با ساچمه گرین 18 خیلی بهتر می شه. قدرت تفنگ زیاده و نبود رگلاتور کمی اذیت می کنه. ترجیحا اگر می خوای از تفنگت لذت ببری رگلاتور روش نصب کن. تنظیم دوربین برای مواقعی که رگلاتور نصب نیست کمی مشکل هستش. توصیه می شه بعد از نصب رگلاتور گروپ تفنگ رو بگیر.

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - ROOBAH - 2018-05-30 05:23 PM

(2018-05-30 03:51 PM)besharatianpeyman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-05-27 06:23 PM)BABOLAZIZIYA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در نگاه اول از تفنگ زده شدم ... چون رنگ قنداق رنگ مد نظرم نبود .... بعدش از کیفیت ساختش .
کیفیتش مناسب قیمتشه اما برای من کیفیت ساخت خیلی مهمتر از هر فاکتور دیگه ای هست ولی امیدوارم بعنوان انتخاب اولم بتونه منو راضی کنه . واین ضعفی که بنظرم داره رو با خدمات پس از فروشش و راحتی تهییه قطعه میتونم چشم پوشی کنم وصد البته قیمت مناسب نسبت به بقییه مارکها .
بعنوان مبتدی و کسانی که دسترسی درستی به بازار ندارن و در تهییه قطعات مشکل دارن توصیه میشه با مارکهای کرال و هاتسان استارت بزنن. بعدا برا فروش بازارش هست راحت میشه فروخت و با سلاح دیگه تعویض کرد.

منتظرم تلمبه و دوربین رو تهییه کنم که امیدوارم بدون رگلاتور بتونه پاسخگوی اتتظاراتم از تیراندازی باشه.
فقط از دوستانی که بدون رگلاتور تیراندازی داشتن باش میخوام که تجربه تیراندازی باش رو با بقییه در میون بذارن.

دوستانی که تو اهواز هستن یه تعمیرگاه مناسب و قابل اعتماد کسی سراغ داره برا نصب رگلاتور ؟ یا حتما بفرستیم مشهد فروشگاه کوهسار ؟؟؟

سلام دوست عزیز. کرال جامبو تفنگ خوبی هستش. تجربه من از تیراندازی باهاش بدون رگلاتور اینه که اولا چون رگلاتور نداره در فشارهای مختلف افت تیر داری که از دقتت کم می کنه. گروپ توی فاصله 30 متر گرفتم که حدود 3 تا 4 سانت گروپ داد البته با ساچمه جی اس بی گرین 15. با ساچمه گرین 18 خیلی بهتر می شه. قدرت تفنگ زیاده و نبود رگلاتور کمی اذیت می کنه. ترجیحا اگر می خوای از تفنگت لذت ببری رگلاتور روش نصب کن. تنظیم دوربین برای مواقعی که رگلاتور نصب نیست کمی مشکل هستش. توصیه می شه بعد از نصب رگلاتور گروپ تفنگ رو بگیر.

سلام دوست عزیز
من بریکر دارم . فکر نکنم از نظر دقت تفاوت زیادی بین محصولات کرال باشه . به نظر من حتی برای جامبو بدون رگلاتور هم گروپ 4 سانت در 30 متر کمی غیر عادی به نظر میرسه و در شرایط عادی باید گروپ بهتر از این باشه . همانطور که خودتون فرمودین با جی اس بی 18 گرینی بهتر میشه . من با بریکر بدون رگلاتور در فاصله ی 25 متری گروه تیر یک سانت گرفتم ( البته مرکز تا مرکز کمی کمتر از یک سانت بود با جی اس بی 18 گرینی ) . دقتشون بدون رگلاتور خیلی هم پایین نیست و به نظر من برای مصارف معمولی و غیر تخصصی خیلی هم خوبه . با احترام به نظر دوستان به نظر من بهتره شما اول با تفنگتون و با ساچمه مناسب تیر اندازی کنید و اگر از دقتش راضی نبودید اقدام به نصب رگلاتور کنید . البته من تاکنون با جامبو تیراندازی نکردم و خوشحال میشم دوستانی که جامبو یا دیگر محصولات کرال را دارند اقدام به گروپ گیری در فواصل مختلف با ساچمه مناسب کنند و تجربیاتشون رو به اشتراک بگذارند تا در مورد تفاوت دقت بین محصولات کرال به نتیجه برسیم .
تنها نکته منفی که در این مدت در مورد محصولات کرال متوجه شدم کیفیت پایین رنگ قنداق و عدم وجود روکش روی چوب قنداق است که باعث نفوذ چربی و رطوبت و ... به داخل بافت چوب میشود . که البته به خاطر قیمتی که برایش پرداخته ام ، حاضرم از این ایراد بگذرم ... بالاخره نباید کرال را با دیانا و وایرخ و ... مقایسه کرد .

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - mehrvar - 2018-05-30 08:37 PM

سلام و درود،دوستان میدونن تو محصولات پی سی پی کرال بعضی هاشون تو بازار با عنوان سفارشی و با لوله آلمانی و با قیمت بالاتر به فروش میرسن،آیا واقعا لول ساخت آلمان و کیفیت بهتره داره و یا فقط جنبه نمایشی و برای بازار گرمی؟[تصویر: image-ashx.jpeg]

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - besharatianpeyman - 2018-05-30 08:40 PM

(2018-05-30 05:23 PM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-05-30 03:51 PM)besharatianpeyman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز
من بریکر دارم . فکر نکنم از نظر دقت تفاوت زیادی بین محصولات کرال باشه . به نظر من حتی برای جامبو بدون رگلاتور هم گروپ 4 سانت در 30 متر کمی غیر عادی به نظر میرسه و در شرایط عادی باید گروپ بهتر از این باشه . همانطور که خودتون فرمودین با جی اس بی 18 گرینی بهتر میشه . من با بریکر بدون رگلاتور در فاصله ی 25 متری گروه تیر یک سانت گرفتم ( البته مرکز تا مرکز کمی کمتر از یک سانت بود با جی اس بی 18 گرینی ) . دقتشون بدون رگلاتور خیلی هم پایین نیست و به نظر من برای مصارف معمولی و غیر تخصصی خیلی هم خوبه . با احترام به نظر دوستان به نظر من بهتره شما اول با تفنگتون و با ساچمه مناسب تیر اندازی کنید و اگر از دقتش راضی نبودید اقدام به نصب رگلاتور کنید . البته من تاکنون با جامبو تیراندازی نکردم و خوشحال میشم دوستانی که جامبو یا دیگر محصولات کرال را دارند اقدام به گروپ گیری در فواصل مختلف با ساچمه مناسب کنند و تجربیاتشون رو به اشتراک بگذارند تا در مورد تفاوت دقت بین محصولات کرال به نتیجه برسیم .
تنها نکته منفی که در این مدت در مورد محصولات کرال متوجه شدم کیفیت پایین رنگ قنداق و عدم وجود روکش روی چوب قنداق است که باعث نفوذ چربی و رطوبت و ... به داخل بافت چوب میشود . که البته به خاطر قیمتی که برایش پرداخته ام ، حاضرم از این ایراد بگذرم ... بالاخره نباید کرال را با دیانا و وایرخ و ... مقایسه کرد .

سلام دوست عزیز. بله شما درست می گید تفاوت محسوسی بین کرال ها نیست ولی اگر با مارک های کریکت یا اف ایکس تیراندازی کنید تفاوت رو متوجه می شید. من هم گفتم که تیراندازی با ساچمه های مختلف گروپ های مختلفی می ده ولی نبود رگلاتور یعنی افت تیر در فشارهای کاری متفاوت. اتفاقا یکی از اشناها بریکر داره. قبل از نصب رگلاتور و بعد از نصب رگلاتور این طور که خودش می گفت دقت تفنگ تفاوت زیادی کرده طوری که گروپ هاش در حد اف ایکس. نصب رگلاتور سلیق ای هستش. من از اساتید تیراندازی هم سوال کردم تفنگ های رگوله دقت بالاتری دارن و این هم طبیعی هستش چون فشار یکنواختی پشت ساچمه می ره. در مورد کیفیت قنداق باید بگم که نوع چوبی که برای ساخت قنداق محصولات کرال استفاده شده همون چوبی هستش که شرکت دیانا استفاده می کنه. با این تفاوت که قنداق محصولات دیانا جوهر تیره رنگ و لعاب خورده ولی محصولات کرال یک پوشش جوهر بدون لعاب هستش. برای رفع این مشکل مراجعه کنید به رنگ سازها تا با استفاده از دستگاه جوهر مناسب و به سلیقه خودت رو براتون درست کنه

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - ROOBAH - 2018-05-31 06:50 AM

سلام دوست عزیز
بله ، من هم حرف شما رو کاملا قبول دارم و از دقت بالای کرال هایی که رگوله شدن هم تعاریف زیادی شنیدم . قبول دارم وجود رگلاتور باعث یکنواخت شدن شات ها میشود و این باعث خوشحالی است که کرال های رگوله گروه تیر های عالی و در حد مقایسه با محصولات گرانقیمت تر از خود را بدهند . قبول دارم که محصولات اف ایکس یا کریکت در حالت تنظیم کارخانه و بدون تغییر و تیونینگ دقت بالاتری از محصولات کرال دارند . این موضوع کاملا بدیهی است ( به دلیل وجود رگلاتور ) . در کل منظورم این بود که محصولات کرال هم در حد قیمت خودشان وحتی بدون رگلاتور هم دقت قابل قبولی دارند که صد البته با نصب رگلاتور دقتشان بالاتر می رود و تلرانس شلیک کمتر میشود . در مورد قنداق هم ممنونم بابت راهنمایی . درست میفرمایید ، جنس چوبش خوبه اما چون روکش نداره کمی اذیت میکنه و راه حلش همان است که شما گفتید . فعلا همینطوری ازش استفاده میکنم و اگر احساس کردم قنداقش بد شده ، میدم یه رنگ نو بزنن .
موفق باشید

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - siavashpayam - 2018-06-02 06:40 AM

در مورد قنداق های بدون روکش صنعتی،بهترین محافظ روغن زیتون طبیعی است،بنده خودم نزدیک به دوسال میشه که سالی دو بار از این روغن استفاده میکنم،در قدیم چوب رو با روغن زیتون اندود میکردن که هم در برابر عوامل طبیعی ازش محافظت کنن و هم زیباتر بشه،قنداق خیلی تیره میشه،روغن زیتون که زدید برای بار نخست خیلی زود جذب میشه،برای بار دوم یک روز زمان میبره و برای بار سوم یک و نیم روز،این برای یکسال کافی است،هرسال یکبار این روند رو تکرار کنید

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - ROOBAH - 2018-06-02 11:19 AM

سلام و درود
در مورد قنداق های کرال که عرض کردم بدون روکش هستند ، بیشترین مسئله که ناراحتم میکنه اینه که احساس میکنم رنگ قنداق در تماس با دست و ... پاک و کمرنگ و مات تر میشه .....
در مورد روغن زیتون هم نظر شما کاملا محترم ... اما من یکبار روغن زیتون بکری ( از خلوص روغن مطمئنم ) که داشتم رو به قنداق زدم و بعد از مدتی چوب قنداق بوی بسیار بدی گرفت !! بویی شبیه به ترشیدگی .... و بعد از اون دیگه از روغن زیتون استفاده نکردم و به دلیل نداشتن روکش روی چوب ، به مرور روغن از چوب خارج شد و بوی بد هم کاملا از بین رفت . و دیگر از روغن زیتون استفاده نکردم . فکر کنم بعد از مدتی خود روغن دچار فساد میشه یا ............... شما که روغن زیتون میزدین بعد از مدتی چوب بوی بدی نمیداد ؟
در حال حاضر برای جلوگیری از آسیب دیدن قنداق ، با چرم طبیعی برایش کاور درست کرده ام تا بعدا فکر دیگری برای پوشش ( لاک الکل یا پلی استر یا ... ) روی قنداق کنم ...

سوالی از دوستانی که جامبو دارند داشتم . میخواستم بدانم جامبو های تولید چه تاریخی به بعد ، بست جلوی مخزن به لوله را دارند ؟ و آیا نبود این بست روی دقت تاثیر گذار است ؟ ( به لحاظ ارتعاشات لوله ؟ )

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - besharatianpeyman - 2018-06-02 07:05 PM

(2018-06-02 11:19 AM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و درود
در مورد قنداق های کرال که عرض کردم بدون روکش هستند ، بیشترین مسئله که ناراحتم میکنه اینه که احساس میکنم رنگ قنداق در تماس با دست و ... پاک و کمرنگ و مات تر میشه .....
در مورد روغن زیتون هم نظر شما کاملا محترم ... اما من یکبار روغن زیتون بکری ( از خلوص روغن مطمئنم ) که داشتم رو به قنداق زدم و بعد از مدتی چوب قنداق بوی بسیار بدی گرفت !! بویی شبیه به ترشیدگی .... و بعد از اون دیگه از روغن زیتون استفاده نکردم و به دلیل نداشتن روکش روی چوب ، به مرور روغن از چوب خارج شد و بوی بد هم کاملا از بین رفت . و دیگر از روغن زیتون استفاده نکردم . فکر کنم بعد از مدتی خود روغن دچار فساد میشه یا ............... شما که روغن زیتون میزدین بعد از مدتی چوب بوی بدی نمیداد ؟
در حال حاضر برای جلوگیری از آسیب دیدن قنداق ، با چرم طبیعی برایش کاور درست کرده ام تا بعدا فکر دیگری برای پوشش ( لاک الکل یا پلی استر یا ... ) روی قنداق کنم ...

سوالی از دوستانی که جامبو دارند داشتم . میخواستم بدانم جامبو های تولید چه تاریخی به بعد ، بست جلوی مخزن به لوله را دارند ؟ و آیا نبود این بست روی دقت تاثیر گذار است ؟ ( به لحاظ ارتعاشات لوله ؟ )

سلام دوست عزیز. در مورد بست روی لوله به مخزن ظاهرا برای کرال جامبو نیمه اتوماتیک طراحی شده چون احتمال زیاد چون تفنگ خودکار شلیک می کنه ارتعاشاتی که حین شلیک بهش وارد می شه رو مینیمم کنه.

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - siavashpayam - 2018-06-03 06:46 AM

(2018-06-02 11:19 AM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و درود

درود بر شما،پس جسارتا روغن طبیعی نبوده،روغن زیتون طبیعی خراب نمیشه،پیشتر هم عرض کردم،من نزدیک به دوسال هست استفاده میکنم و این بویی که شما میگید رو تا این لحظه احساس نکردم،اساسا روغنی روی قنداق نمیمونه که بخواد بو بگیره،روغن حداکثر ظرف مدت یکی دو روز کامل جذب قنداق میشه و چربی سطح از بین میره،من هرموقع روغنکاری میکنم یه یک هفته ای بهش دست نمیزنم بعد باهاش میرم تیراندازی

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - besharatianpeyman - 2018-06-08 03:25 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوستان. جامبو تیون شده و رگوله . بعد از نصب ایر استریپر صدای تفنگ به نصف کاهش پیدا کرد و قدرت تفنگ همچنان عالی.

هزینه تیونینگ کرال جامبو