شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی کرال پانچر جامبو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: معرفی کرال پانچر جامبو (/showthread.php?tid=2318)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - siavashpayam - 2018-05-23 06:42 AM

تا جاییکه میدونم ایراستریپر موقع خروج ساچمه از لوله جریانهای حلقوی هوا رو از پشت ساچمه برمیداره که کمی در دقتش تاثیر گذار هست اما نه به اون شکلی که بخواد بهش نسبت به رگولاتور اولویت بدن،وقتی تفنگ دستتون رسید هم نیازی به کار خاصی نیست،از لحاظ ظاهری چک کنید که خط و خش نداشته باشه،شکستگی و زدگی نداشته باشه،تاج لوله رو چک کنید ،حتما حتما فشار تفنگ رو هم چک کنید صفر نباشه چون پروی من فشارش صفر بود که وقتی آوردم متوجه شدم واشر کائوچوی سوزن والوش خراب بوده و نشتی داشته که البته چیز مهمی هم نیست یه سنباده بهش زدم درست شد،همین،مبارک باشه

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - besharatianpeyman - 2018-05-24 11:11 AM

سلام دوستان عزیز
من این تفنگ رو تهیه کردم و به نظرم تفنگ خوبی هستش ولی یکی دو ایراد داره که قابل رفعه . اول اینکه تفنگ رگوله نیست و دوم اینکه ااین مدل و چند مدل دیگه از محصولات کرال از لوله و سرلوله مشکل دارن. صدای تفنگ موقع شلیک زیاد هستش ولی قدرت خوبی داره تفنگ و به راحتی ام دی اف 1.5 سانت رو چاک می ده. بهترین ساچمه واسش جی اس بی 18 گرین هستش اون هم ساچمه اصلی . قنداق خوشدستی داره. وزن قابل قبولی داره. منتهی چون از سر لوله ایراد داره باید تیون بشه. و رگلاتور و ایر استریپر روش نصب بشه. حدود 300 ساچمه باهاش شلیک کردم. با ساچمه جی اس بی افت و عدم دقتش کمه. با ساچمه گامو شلیک کردم افت و عدم دقتش زیاده. این تفنگ ارزش خرید رو داره و مطمئن باشین که قیمتش بالاتر از این هم می ره در ماه های اینده. منتهی دو ایرادش رو رفع کنین که حدود 650 تومن براتون آب می خوره .
یه چیزی هم که بگم اینه که دقت تیرانداز خیلی مهمه و دوربین مناسب. من با ساچمه جی اس بی 18 گرین از فاصله 80 متر کبوتر زدم اون هم روی زمین که تیراندازی روی زمین با تیراندازی در ارتفاع کمی سخت تره. این کارو موقعی انجام دادم که تفنگ رگوله نبود. الان تفنگ رو فرستادم رگوله کنن تا ایراد جزئی که داره رفع بشه. دقت کنین که چه ساچمه ای رو انتخاب می کنین. دوربین مناسب و دقت تیرانداز خیلی تاثیر داره روی تیراندازی خوب. ممکنه تفنگ رو بخرین و ببینین بهتون خوب جواب نمی ده و زده بشین
ولی اول دنبال ایراد ها ی دیگه بگردین.
من منکر این نمی شم که برندهای اف ایکس و کریکت خیلی عالی هستن ولی در این وضعیت فعلی قیمت تمام شده تفنگ ها رو نگاه کنین و خدمات پس از فروششون. از بین برندهای توی بازار کرال و هاتسان بهترین خدمات پس از فروش رو دارن از نظر تهییه قطعه و قیمت قطعه یدکی

با سپاس

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - mirhashemi - 2018-05-26 08:07 AM

(2018-05-22 01:48 PM)BABOLAZIZIYA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به امید خدا
فقط یه سوال داشتم... این ایر استریپر دقیقا کارش چی هست... موقعی که سفارش دادم از فروشگاه کوهسار بهم پیشنهاد دادن از رگوله کردنش فعلا بیخیال بشم و ایر استریپر رو حتما بهش اظافه کنم البته اینجا بحث هزینه ای بود که داشتم... وگرنه گفت بعدا میتونی رگوله اش کنی ولی ایر استریپر در اولویته....

و موقعی که بدستم برسه باید چه مواردی رو چک کنم که مطمئن شم مشکلی نداره؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید Khansariha (226)

ایر استریپر قطعه ای است که سر لول وصل میشه داخلش چند سوراخ لوله ای وجود داره که هوای پشت ساچمه رو بلافاصله پس از خروج از لوله بطور ملایم و یکنواخت از سوراخ ها خارج میکنه .و اگه دقیق و اصولی طراحی و نصب بشه دقت تفنگ رو بالا می بره.

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - BABOLAZIZIYA - 2018-05-27 06:23 PM

بالاخره دیروز جامبو دستم رسید...
در نگاه اول از تفنگ زده شدم ... چون رنگ قنداق رنگ مد نظرم نبود .... بعدش از کیفیت ساختش .
کیفیتش مناسب قیمتشه اما برای من کیفیت ساخت خیلی مهمتر از هر فاکتور دیگه ای هست ولی امیدوارم بعنوان انتخاب اولم بتونه منو راضی کنه . واین ضعفی که بنظرم داره رو با خدمات پس از فروشش و راحتی تهییه قطعه میتونم چشم پوشی کنم وصد البته قیمت مناسب نسبت به بقییه مارکها .
بعنوان مبتدی و کسانی که دسترسی درستی به بازار ندارن و در تهییه قطعات مشکل دارن توصیه میشه با مارکهای کرال و هاتسان استارت بزنن. بعدا برا فروش بازارش هست راحت میشه فروخت و با سلاح دیگه تعویض کرد.

منتظرم تلمبه و دوربین رو تهییه کنم که امیدوارم بدون رگلاتور بتونه پاسخگوی اتتظاراتم از تیراندازی باشه.
فقط از دوستانی که بدون رگلاتور تیراندازی داشتن باش میخوام که تجربه تیراندازی باش رو با بقییه در میون بذارن.

دوستانی که تو اهواز هستن یه تعمیرگاه مناسب و قابل اعتماد کسی سراغ داره برا نصب رگلاتور ؟ یا حتما بفرستیم مشهد فروشگاه کوهسار ؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - siavashpayam - 2018-05-28 06:40 AM

مبارک باشه،رنگ قنداق رو پیشنهاد میکنم با روغن زیتون تیره تر کنید،هم از قنداق محافظت میکنه و هم خیلی زیبا میشه که البته این نظر شخصی است،در مورد دقت تیراندازی هم من از پرو واقعا راضی هستم،تلنبه هم تهیه نکنید،یه مقدار روش بزارید کپسول بخرید،خیلی آسون تر و لذت بخش تر هست،دوربین هم هرچی میخرید لنز 50 باشه چون جمع آوری نور بیشتری داره و در مواقعی مثل غروب بهتون تصویر واضح تری میده و البته کمی وزنش بیشتر هست،کلا در زمینه دوربین کمی سخت گیر باشید چون بیشتر لذت و البته دقت تفنگ به دوربین برمیگرده

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - BABOLAZIZIYA - 2018-05-28 10:33 PM

با سلام وتشکر
چنتا سوال داشتم امیدوارم با دقت بخونید و پاسخ بدهید.
سوال اول ...مخزن این تفنگ فشار کاریش دویست وپنجاه بار هست و اگه تلمبه سیصد باری مثل بول بگیرم میتونه بادش کنه ؟
سوال دوم ...دوربینی که قصد خریدش رو دارم لیپرز با زوم بیست وچهار در پنجاه هست... بنظرتون با وجود چینی بودنش کیفیت خوبی داره ؟

من در حال تحقیقم در مورد شارژ کپسول توسط مراکز اتش نشانیها و غیره هستم اگه مشکلی نباشه کپسول میگیرم ولی فعلا به نتیجه نرسیدم و قصدم تهییه تلمبه هست
صد البته پاسخگویی شما باعث دلگرمی ما هست
پیشاپیش تشکر میکنم Khansariha (8)

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - siavashpayam - 2018-05-29 06:38 AM

تلنبه 300 باری مشکلی برای باد کردن تفنگ شما نداره،لیپرزها هم دوربینهای خوبی هستن اما فقط زمانی که در کنار یه دوربین اصل میگذارید متوجه تغییر در شفافیت تصویر میشید وگرنه چیز بدی نیستن،کپسول رو هم آتش نشانی ها و باشگاههای پینت بال میتونن شارژ کنن،من خودم تلنبه دارم،به دردسرهاش نمی ارزه،باد زدن با تلنبه ابدا کار سختی نیست،اما هر از چندی اورینگی خراب میشه که باید همه تلنبه رو باز کنید اورینگ رو تعویض کنید،تازه اگر در منطقه شما اورینگ وایتون به اون سایز موجود باشه وگرنه روند خراب شدن اورینگ سریعتر هست

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - key - 2018-05-29 07:11 AM

(2018-05-28 10:33 PM)BABOLAZIZIYA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام وتشکر
چنتا سوال داشتم امیدوارم با دقت بخونید و پاسخ بدهید.
سوال اول ...مخزن این تفنگ فشار کاریش دویست وپنجاه بار هست و اگه تلمبه سیصد باری مثل بول بگیرم میتونه بادش کنه ؟
سوال دوم ...دوربینی که قصد خریدش رو دارم لیپرز با زوم بیست وچهار در پنجاه هست... بنظرتون با وجود چینی بودنش کیفیت خوبی داره ؟

من در حال تحقیقم در مورد شارژ کپسول توسط مراکز اتش نشانیها و غیره هستم اگه مشکلی نباشه کپسول میگیرم ولی فعلا به نتیجه نرسیدم و قصدم تهییه تلمبه هست
صد البته پاسخگویی شما باعث دلگرمی ما هست
پیشاپیش تشکر میکنم Khansariha (8)

دوربین خوبیه من دارمش فقط دقت کن 4 میلدات نگیری. حتما 6 میلدات باشه

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - BABOLAZIZIYA - 2018-05-29 11:39 AM

چون تلمبه سیصد باره و مخزن دویست وپنجاه هست
با تلمبه باد میشه حتی اگه یه کم سخت باشه؟

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - siavashpayam - 2018-05-30 06:32 AM

شدن که میشه عزیز دل،ابدا هم کار سختی نیست،برخلاف تصور عامه نباید مثل باد زدن لاستیک دوچرخه تند تند تلنبه بزنی،باید دسته رو آروم بیاری بالا و آروم بدی پایین،معمولا از 100 بار به بالا هم توصیه میشه یه مقدار از وزن رو بندازی روی تلنبه،موقع باد زدن هم باید از زانو استفاده کنی نه از کمر