شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی کرال پانچر جامبو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: معرفی کرال پانچر جامبو (/showthread.php?tid=2318)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - siavashpayam - 2017-10-07 07:44 PM

(2017-10-07 02:13 PM)Babakpcp نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-10-07 01:30 AM)N.Sniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این رو یادم رفت عنوان کنم که این مورد رو به نقل از چند سایت نقل قول کردم و حالا که شما بر اساس تجربه میفرمایید به گونه دیگری هست قطعا حرف شما درست تر هستKhansariha (8)

دوست عزیز(کاربر AXA) نشتی از کجا؟از قسمت اورینگها؟

متاسفانه روی اطلاعات موجود در سایت کرال زیاد نمیشه حساب باز کرد.مثلا سایت معتبر airgundepot طول لوله بریکر رو 21اینچ یا 53 سانت زده و طول لوله جامبو رو 22.8 اینچ که مقداری از 58 سانت هم بیشتر میشه زده در حالیکه دوتا سایت معروف هانت شاپ و گجت بریکر رو 48 و جامبو رو 54 زدن.از اونجاییکه مدلهای سفارشی هم نیستن و کرالهای ایران همون کرالهای اروپا و امریکا هستن اینمورد رو در نظر داشته باشید و اگر کسی داره خودش اندازه بگیره و بگه.طول لوله پرو 58سانت هست که من خودم اندازه گرفتم.در مورد تعداد شات پرو باید حرف اقا سیاوش رو تایید کنم.فقط من بخاطر اینکه پیچ چکش رو مقداری سفت کردم در حد 15 شات کمتر از پرو با تنظیمات کارخانه ای دارم.طبق تجربه شخصی تا 120 بار میشه از پرو شات گرفت که البته ترجیح شخصی خودم اینه که زیر 140 بار نرسونمش.

امروز پرورو کامل باز کردم برای سرویس سالانه،بطور کامل اوراقش کردم دوباره سر هم کردم،لول دقیقا ۵۸ سانت بود بابک خان،با وجود رطوبت بسیار زیاد مازندران ،خدا رو شکر هیچ اثری از آب توی مخزن نبود

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - N.Sniper - 2017-10-08 01:47 PM

دوستان عزیزی که تجربه استفاده از جامبو رو دارن لطفا تجربیات خودشون رو در میان بذارن و یک ریویو از این تفنگ نیز ارائه بدند
همچنین در صورت امکان تفنگ رو کرنوگرافی کنند و نتیجه رو اعلام کنند
سپاس از دوستانKhansariha (8)

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - mehrvar - 2017-10-20 08:54 AM

سلام و درود
من این تفنگ تو دستم گرفتم ولی فرصت استفاده از اونو نداشتم،فوق العاده خوش دسته وزنش و هم توازن وزنیش عالیه ولی ظاهر ساده ای داره و زیبایی آنچنانی در این مدل نیست دوستان به دل نگیرن من نظر شخصی خودمو گفتم و ممکنه غیر از این باشه در کل با توجه به قیمتش ارزش خریدن داره و مخزن بزرگش که یه مزیته.حالا من یه سوال داشتم شاید سوال بعضی از دوستان هم باشه با توجه به مخزن بزرگ جامبو میشه اونو تیون کرد و قدرت رو حتی تا 80 ژول هم رسوند آیا اورینگها ش جواب میده؟

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - Babakpcp - 2017-10-21 12:42 AM

(2017-10-20 08:54 AM)mehrvar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و درود
من این تفنگ تو دستم گرفتم ولی فرصت استفاده از اونو نداشتم،فوق العاده خوش دسته وزنش و هم توازن وزنیش عالیه ولی ظاهر ساده ای داره و زیبایی آنچنانی در این مدل نیست دوستان به دل نگیرن من نظر شخصی خودمو گفتم و ممکنه غیر از این باشه در کل با توجه به قیمتش ارزش خریدن داره و مخزن بزرگش که یه مزیته.حالا من یه سوال داشتم شاید سوال بعضی از دوستان هم باشه با توجه به مخزن بزرگ جامبو میشه اونو تیون کرد و قدرت رو حتی تا 80 ژول هم رسوند آیا اورینگها ش جواب میده؟

اینکه ژول بالاتر میتونه احساس قدرت بالاتری برای تیرانداز بوجود بیاره یک واقعیته.اینکه دقت تفنگ و مهارت تیرانداز طوریکه هر شات یک هدف یا یک ش... رو بوجود بیاره هم احساس خیلی خوبیه.دوست عزیز فقط اورینگ و تحملش اینجا مسئله نیست که اورینگ میتونه تحمل کنه این فشار رو.بیشتر از اینم میتونه تحمل کنه.مسئله اینه که با فرض دستکاری فنر و چکش شما از این تفنگ که با ساچمه 18 گرینی قدرت 45 ژولی رو ارائه میده نهایتا 7 الی 8 ژول انرژی بیشتر بگیری.بعد از اون دیگه مجبوری ورودی هوا به لوله رو افرایش بدی.از اونطرف سیستم ولو این تفنگها برای همین حدود45 ژول طراحی شده.شما باید دوباره با تغییرراتی در والو و کورنو کردن با روش ازمون و خطا به حد مورد نظر برسید.ضمنا در صورتیکه فرض کنیم این افرایش 2 برابری قدرت دقت رو فدا نکنه تعداد شات تفنگ خیلی کم و تلورانس سرعت بسیار زیاد میشه.شما سوماترا که الهه قدرت در پی سی پی ها هست رو در نظر بگیرید.تفاوت شلیک اول با 200 بار و شلیک 5ام محسوس هست.فرضا اگر شلیک اول ورق اهنی نسبتا ضخیمی رو سوراخ کنه امکان داره با توجه به ضخامت اون ورق دیگه شلیک 5ام ورق رو سوراخ نکنه.یعنی انقدر تفاوت در سرعت وجود خواهد داشت.ضمن اینکه برای شکار تمامی پرندگان و 4پایانی مثل خرگوش که ماموریت کالیبر 5.5 بیشتر از همین جثه ها نیست حتی قدرت 40 ژولی هم کاملا کافی و 50 ژول زیادم هست.در نهایت با تکرار همین مطلب که ژول زیاد لذت بخش هست اما دیگر عواقب فنی این افزایش ژول رو که مسلما برای جامبو به 80 با تیون نخواهد رسید رو در نظر بگیرید

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - karbakhsh - 2017-11-10 11:44 PM

دوستان توی محصولات کرال مثل بریکر و بریکر کروم و مگا و پرو و جامبو;; کدومش میپسندن؟
جدا از قیمت و کوتاه و بلند بودن. منظورم بیشتر قدرت و دقت و صدای شلیک و عمر مفید بود. هر کدوم از مدلهای بالا چه نمره از بیست میگیره؟ البته سوالم یه مقدار کلی بود ولی محبت شما بسیااااار کمک میکنه. Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)ممنونم.
اگرم تو رنج قیمت این تفنگها چیزی میتونیین معرفی کنیین محبت میکنید. تشکرKhansariha (8)

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - Babakpcp - 2017-11-10 11:58 PM

(2017-11-10 11:44 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان توی محصولات کرال مثل بریکر و بریکر کروم و مگا و پرو و جامبو;; کدومش میپسندن؟
جدا از قیمت و کوتاه و بلند بودن. منظورم بیشتر قدرت و دقت و صدای شلیک و عمر مفید بود. هر کدوم از مدلهای بالا چه نمره از بیست میگیره؟ البته سوالم یه مقدار کلی بود ولی محبت شما بسیااااار کمک میکنه. Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)ممنونم.
اگرم تو رنج قیمت این تفنگها چیزی میتونیین معرفی کنیین محبت میکنید. تشکرKhansariha (8)
بنده هم پرو داشتم و هم اینک بریکر.از نظر قدرت کرال مگا تقریبا در حد 5 ژول قویتره.اینو کورنوهای ریویو در یوتیوب میگه وگرنه من خودم کورنو نکردم.قدرت همشون حدودا 40 ژوله.دقیقترین مدل کرال بخاطر طول لوله 58 سانتی و وضعیت پایداری تفنگ پانچر پرو هست.این تفنگ اساسا برای تارگت زنی هست.اگه شما رگلاتور روش ببندید میتونید بنچ رست هم شرکت کنید.مگا هم تقریبا در همین حد دقت داره اما تعداد شات کمتر و تلرانس سرعت بیشتری داره.واسه شکار عالیه.بریکر هم اچار فرانسه هست.دقت بریکر برای شکار عالی و برای هدف زنی تفریحی بسیار خوبه اما انتظار دقت ساچمه رو ساچمه بخاطر بولپاپ بودن و لوله نسبتا کوتاهش خصوصا در مسافت بالای 35 متر ی مقداری بیهودس

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - mirhashemi - 2017-11-11 11:00 AM

توبعضی سایتا لول مگا رو 58 سانت زدن و تو بعضی 53 سانت آخر نفهمیدیم چند سانته.

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - mehrvar - 2017-11-11 02:00 PM

(2017-11-11 11:00 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توبعضی سایتا لول مگا رو 58 سانت زدن و تو بعضی 53 سانت آخر نفهمیدیم چند سانته.
طول لول مگاه 58 سانته.کلا کرال محصولاتشو با سه سایز لوله تولید میکرد کرال های پانچرهای سری اول طول لوله 48 سانت داشتند ولی الان فقط مدل مکسی طول لول 53 سانت دارن مگاه و پرو 58 سانته

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - karbakhsh - 2017-11-14 11:30 PM

سلام. دوستان این کرال جامبو که نیمه اتوماتیک هسته بنظرتون خوبه یا خیر؟ و کلا پانچر از نظر دقت با پرو و مگا برابر یا خیر ؟ مخزن بزرگتری داره و تعداد شات بیشتری میده ولی قدرتش یکیه فقط میمونه دقت

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - siavashpayam - 2017-11-15 07:44 AM

کلا پی سی پی های کرال،پیشوند پانچر دارند،پانچر نیمه اتوماتیک کرال فکر کنم مارلین باشه ،تفنگ خوبی است،اما ابدا ازش انتظار دقت پرو رو نداشته باشید،به دو دلیل،یک اینکه خود کرال هم پرو رو بعنوان تفنگ تارگتینگ ساخته و گل سرسبدش میدونه،دو اینکه بدلیل داشتن آلات متحرک،دقت پایین تری خواهد داشت،اگر دقت بفرمایید حتی در تفنگهای گلوله زن و تک تیرانداز هم تمام تلاش بر گلنگدنی بودن تفنگ هست،اشتایر،ای اس 50،شایتک 50،این سه تفنگ برترین تفنگهای تک تیرانداز نظامی دنیا هستن،اما همه گلنگدنی هستن،چون دقت بالاتر میره،اگر فقط بدنبال دقت تفنگ هستید دنبال نیمه اتومات نباشید،اما اگر دنبال لذت شلیک با تفنگ نیمه اتومات هستید مطمئنا راضیتون میکنه