شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی کرال پانچر جامبو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: معرفی کرال پانچر جامبو (/showthread.php?tid=2318)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - GhasemB - 2023-02-22 11:03 AM

سلام دوست عزیز، برای خرید و نصب رگلاتور از آقای رحمانی کمک بگیرید. آی دی پیج اینستاشون
pcp_. rahmani

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - Ehsankhan - 2024-03-29 10:13 PM

درود دوستان سال نو مبارک . من اخیرا یه کرال جامبو دازل گرفتم چون تجربه اولم از پی سی پی هست ازتون راهنمایی میخوام.
اول این که حد اکثر و حد اقل فشار مخزن چه اندازه مناسب هست؟
من ساچمه دیسکاوری ۱۹ گرین و ۲۱ گرین استفاده کردم تا زیر پنجاه متر دقتش خوبه ولی بالا پنجاه ساچمه ها بالا و پایین میخورن. به چپ و راست خطا اصلا نداره ولی انگار سرعت دهانه متفاوت باشه ساچمه بالا یا پایین هدف میخوره. از خشاب تک‌تیر استفاده میکنم که ساچمه ها دفرمگی نداشته باشه.مشکل از چی میتونه باشه راهی داره خودم تشخیص بدم؟

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - Hamer - 2024-04-07 10:09 AM

(2024-03-29 10:13 PM)Ehsankhan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود دوستان سال نو مبارک . من اخیرا یه کرال جامبو دازل گرفتم چون تجربه اولم از پی سی پی هست ازتون راهنمایی میخوام.
من ساچمه دیسکاوری ۱۹ گرین و ۲۱ گرین استفاده کردم تا زیر پنجاه متر دقتش خوبه ولی بالا پنجاه ساچمه ها بالا و پایین میخورن. به چپ و راست خطا اصلا نداره ولی انگار سرعت دهانه متفاوت باشه ساچمه بالا یا پایین هدف میخوره. از خشاب تک‌تیر استفاده میکنم که ساچمه ها دفرمگی نداشته باشه.مشکل از چی میتونه باشه راهی داره خودم تشخیص بدم؟

درود - پی سی پی های کرال معمولا حداکثر بار 200 است و در محدوده فشار 140 تا 200 تقریبا یکنواخت عمل میکند البته به شرطی که پی سی پی رگوله باشد لذا چنانچه رگلاتور نصب نشده است حتما تهیه و نصب نمایید البته توصیه میکنم رگلاتور با کیفیت تهیه و توسط تعمیرکار ماهر انجام گردد و شخصا انجام ندهید چون باز نمودن والو بسیار سخت است و احتمال خراب شدن اورینگیها هم زیاد است (من خودم خواستم انجام دهم فقط خرابکاری شد و هزینه مضاعف ) - اگر پی سی پی شما رگوله است در محدوده فشاری که عرض کردم خطا در افت تیر نباید زیاد باشد البته ضمن احترام مهارت در تیراندازی هم مهم است بعضی از افراد مثل خودم لرزش دست در عرض دارند بعضی در ارتفاع لذا تفنگ را توسط شخص دیگری که مهارت خوبی دارد هم کنترل نمایید و از ساچمه متفاوتی هم استفاده و تست شود شاید با این ساچمه سازگار نباشد ، اگر تمام این مراحل انجام شد و باز همین خطا وجود داشت حتما توسط شخص ماهر باید عیب یابی شود احتمال نشتی باد در یک قسمت هم وجود دارد البته تفنگ نو است و باید آب بندی شود تا خان لول صیقلی و قطعات متحرک هم هماهنگ شوند همه تفنگها در حالت نو مقداری خطا دارند که به مرور بهتر میشوند

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - Ehsankhan - 2024-04-17 02:43 PM

(2024-04-07 10:09 AM)Hamer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2024-03-29 10:13 PM)Ehsankhan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

درود - پی سی پی های کرال معمولا حداکثر بار 200 است و در محدوده فشار 140 تا 200 تقریبا یکنواخت عمل میکند البته به شرطی که پی سی پی رگوله باشد لذا چنانچه رگلاتور نصب نشده است حتما تهیه و نصب نمایید البته توصیه میکنم رگلاتور با کیفیت تهیه و توسط تعمیرکار ماهر انجام گردد و شخصا انجام ندهید چون باز نمودن والو بسیار سخت است و احتمال خراب شدن اورینگیها هم زیاد است (من خودم خواستم انجام دهم فقط خرابکاری شد و هزینه مضاعف ) - اگر پی سی پی شما رگوله است در محدوده فشاری که عرض کردم خطا در افت تیر نباید زیاد باشد البته ضمن احترام مهارت در تیراندازی هم مهم است بعضی از افراد مثل خودم لرزش دست در عرض دارند بعضی در ارتفاع لذا تفنگ را توسط شخص دیگری که مهارت خوبی دارد هم کنترل نمایید و از ساچمه متفاوتی هم استفاده و تست شود شاید با این ساچمه سازگار نباشد ، اگر تمام این مراحل انجام شد و باز همین خطا وجود داشت حتما توسط شخص ماهر باید عیب یابی شود احتمال نشتی باد در یک قسمت هم وجود دارد البته تفنگ نو است و باید آب بندی شود تا خان لول صیقلی و قطعات متحرک هم هماهنگ شوند همه تفنگها در حالت نو مقداری خطا دارند که به مرور بهتر میشوند
سپاس از توضیحاتتون. نه تفنگ رگوله نیست و روی دوپایه در حالت درازکش تیر اندازی کردم لرزش دستم حد اقل بود. تعمیرکار حرفه ای استان اصفهان کسی را میشناسید؟ از هر کس پرسیدم گفته جامبو به خاطر مخزن بزرگش نیاز به رگولاتور نداره و تلورانسش در همون محدوده ۲۲۰ تا ۱۱۰ بار ناچیزه. امکانش هست اورینگ ها یا فنر چکشش مشکلی داشته باشن؟ سلاح نو هست و تا حالا سه تا بسته تیر انداختم باهاش

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - Hamer - 2024-04-18 09:48 AM

(2024-04-17 02:43 PM)Ehsankhan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2024-04-07 10:09 AM)Hamer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سپاس از توضیحاتتون. نه تفنگ رگوله نیست و روی دوپایه در حالت درازکش تیر اندازی کردم لرزش دستم حد اقل بود. تعمیرکار حرفه ای استان اصفهان کسی را میشناسید؟ از هر کس پرسیدم گفته جامبو به خاطر مخزن بزرگش نیاز به رگولاتور نداره و تلورانسش در همون محدوده ۲۲۰ تا ۱۱۰ بار ناچیزه. امکانش هست اورینگ ها یا فنر چکشش مشکلی داشته باشن؟ سلاح نو هست و تا حالا سه تا بسته تیر انداختم باهاش
درود - در تفنگایی که رگوله نیستند اختلاف افت تیر در شاتهای پشت سرهم وجود ندارد یعنی اختلاف بین شات های اول و مثلا بیست و پنج ممکن است باشد اما دو یا سه تیر پشت سرهم اختلافی ندارند چون فشار هوا نزدیک به هم است البته توقع اینکه دقت تفنگ کرال در مسافتهای زیاد در حد برندهای مرغوب باشد هم اشتباه است چون تفنگ متوسطی است ، شما ابتدا با گیره و یا رست با کیفیت با شرایط کاملا ثابت و محکم امتحان کنید اگر اختلاف افت در شات های پشت سر هم زیاد بود تفنگ باید عیب یابی شود من خودم کرال بریکر دارم و چون رگوله نبود مخزن و والو را برای آقای مهندس رودی که در شاهرود هستند با پست ارسال نمودم و رگلاتور و سوزن کریکتی نصب نمودم ایشان حقیقتا در تیون و عیب یابی پی سی پی مسلط هستند شماره ایشان 09306078008 است در صورت صلاحدید مشورت نمایید ضمنا اگر کل تفنگ را ارسال کنید خیلی بهتر است و همه قسمتها را کنترل میکنند برای ارسال هم در صورتیکه پست اقدام نکرد از طریق باربریها و اتوبوس هم میتوان اقدام نمود

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - samani - 2024-04-19 09:35 AM

درود خدمت شما دوست عزیز.بخاطر فرمودید تابحال پی سی پی نداشتید و تجربه اولتون هست چند نکته عرض کنم که شاید راهگشا باشه
اول اینکه فقط از یک نوع ساچمه استفاده کنید همون دیسکاوری 19 گرین خوبه نیاز به خشاب تک تیر نیست و من با چند نوع کرال تیراندازی کردم بدون تعریف بیجا واقعا دقت خوبی دارند حتی نیاز به نصب رگولاتور هم احساس نشده بخاطر اینکه بیشتر فضای باز تیراندازی میکنیم باد و عوامل محیطی تاثیر بیشتری روی ساچمه دارند تا فشارشکن خود تفنگ
حتما برا فواصل بالای 50 متر تفنگ رو مهار کنید یا درازکش یا دو پایه و...
فقط در مورد بالا و پایین زدن ساچمه یه نکته عرض کنم در اوایل که من سلاح رو خریده بودم گاها پیش میومد دو ساچمه به اشتباه داخل لوله میرفت اونم دلیلش این بود که تفنگ رو مسلح میکردم و بعد پشیمون میشدم و خلاص میکردم(که اینکار اشتباه هست)سعی کنید شلیک کنید حتی هوایی که ساچمه داخل لوله نباشه و بعد که دوباره نیاز به مسلح کردن بود یک ساچمه دیگه هم پشت ساچمه قبلی میرفت که باعث میشد دقت سلاح و حتی صدای شلیک تغییر کنه.در اخر مهمترین عامل تو دقت پی سی پی ساچمه خوب هست من با همین ساچمه بیژن وطنی دقت خوبی میگیرم البته دیسکاوری هم عالی هست