شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی کرال پانچر جامبو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: معرفی کرال پانچر جامبو (/showthread.php?tid=2318)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - besharatianpeyman - 2018-06-20 07:19 PM

سلام دوست عزیز. برای تیر هدف زنی که حامبو معمولی به درد نمیخوره و باید رگوله بشه. اگر برای ش... باشه که جامبو معمولی نسبتا خوبه.این تجربه من از هر دو مدل جامبو هستش. اثری که افت تیر برای تیرانداز موقع ش... داره اینه که با شلیک اول در فواصل دور تیر چپ و راست و یا بالا و پایین ش... میزنه و شلیک بعدی نسبت به شلیک قبلی مفاوت تر هستش و اگر کسی بخواد ش... کنه که با شلیک اول، ش... فرار میکنه. و یا باید این قدر حرفه ای بود که منحنی شلیک رو با استفاده از رتیکل دوربین تخمین زد. درسته لذت تیراندازی به مهارت تیرانداز خیلی بستگی داره ولی پرت زدن تفنگ یه جایی خسته کننده میشه. جامبو تفنگ خوبیه ولی اگر رگوله بشه عالی میشه و.

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - taksardar - 2018-06-21 12:29 PM

(2018-06-18 10:42 PM)BABOLAZIZIYA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دیروز چنتا سفارش دادم
__تلمبه بول ۳۰۰ باری ۹۵۰ ت
__سایلنسر ۱۲۰ت ( از اقای مهندس رودی فروشگاه کوهسار. چون خودشون سرشرود و ایراستریپر رو نصب کردن تضمین داد دقت تفنگ رو با این سایلنسر)
__ دوربین دیسکاوری 44×18-4.5 با ۷۵۰ ت
__ساچمه جی اس بی ۱۸ گرین ۴۶ ت

البته خانمم خبر نداره Khansariha (48)
منتظرم برسن دستم چنتا تیر بندازم با جامبو ...

دوستان چنتا سوال داشتم ...
۱-فشار مخزن جامبو ۲۰۰ هست یا ۲۵۰ ..؟
۲- افت فشار در چه محدوده ای شروع میشه ؟
۳- ولوم تنظیم فشار رو چه محدوده ای باشه که کمترین تاثیر رو روی دقت داشته باشه ؟؟...قدرت مطرح نیست برام
۴- دوربین رو تو چه فاصله ای صفر کنم که بهترین نتیجه رو برای ش... داشته باشه ؟؟ با توجه به دوربینی که تهییه کردم .

مبارک باشهKhansariha (8)
مهندس رودی کارش درسته. امیدوارم به خوبی و خوشی ازش استفاده کنی.
اما جواب سوالاتون
1-فشار کاری مخزن جامبو 200 بار هست
2-اگه درست متوجه شده باشم، بین 200 تا 100 بار که توصیه شده زیر 110بار ازش استفاده نشه.
3-ولوم تنظیم قدرت پیشنهاد من روی حداکثره
4-با ساچمه jsb در نرم افزار چیرگان بهترین فاصله با مشخصاتی که وارد کردم رو 44 متر و 16 متر داد که از 10 تا 50 متر در یک کیلزون 3 سانتی میزنه.
ولی بهترهست با مشخصات دوربین و تفنگ خودتون این فاصله رو بدست بیارید.

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - BABOLAZIZIYA - 2018-06-22 12:21 PM

خیلی ممنون سردار جان .
اگه ولوم قدرت رو حداکثر باشه دقتش پایین نمیاد یا بالعکس. اگه رو کمترین ولوم باشه دقت بالا نمیره ؟
سوال دوم ایا با کاهش ولوم افزایش شات خواهیم داشت با توجه به خروج گاز کمتر ؟ یا نه ؟

سردار جان این قنداق جامبوتون رو خودتون رنگ کردین ؟ چقدر هزینه براتون برداشت؟

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - taksardar - 2018-06-23 11:18 AM

(2018-06-22 12:21 PM)BABOLAZIZIYA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون سردار جان .
اگه ولوم قدرت رو حداکثر باشه دقتش پایین نمیاد یا بالعکس. اگه رو کمترین ولوم باشه دقت بالا نمیره ؟
سوال دوم ایا با کاهش ولوم افزایش شات خواهیم داشت با توجه به خروج گاز کمتر ؟ یا نه ؟

سردار جان این قنداق جامبوتون رو خودتون رنگ کردین ؟ چقدر هزینه براتون برداشت؟

تنظیم ولوم قدرت نیاز به تجربه تون داره باید باهاش کار کنید تا متوجه بشید روی چه درجه ای برای شما بهتر جواب میده.
معمولا کسی قدرت رو کم نمیکنه چون همه دنبال قدرت بیشتر هستند. مگر اینکه شما دنبال هدفی دیگه باشید.
مثلاً افزایش تعداد شات ها یا شرکت در مسابقات و یا ...
مطمئناً چون رگوله نیست افت فشار باعث افت دقت میشه.
بله با تغییر ولوم قدرت فشار باد کمتری پشت ساچمه فرستاده میشه که قاعدتاً باعث افزایش تعداد شات میشه.
قنداق رو کارهای سمباده زنی و تهیه مواد(حدوداً 50تومن) رو خودم انجام دادم و رنگ آمیزی با پیستوله رو یکی از آشناها زحمتش کشید.

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - Parhammo - 2018-06-23 12:18 PM

سلام.
تلمبه چیه بخدا ظلمه کلاس اصلحه رو هم پایین میاره . لاستیک تراکتور که نیست بادش میکنی اونم جامبو با اون کپسول بزرگ از لاستیک تراکتور سختره بخدا . فوقش با یه کپسول غواسی دست دوم۲۵۰ بار _ ۱۸۰ تا ۲۰۰ بار هوا یا نیتروژن میزنی کارت راه میوفته حالشم میبری. همه شهرها و ده کوره ها میتونی کپسول رو پر کنی فقط کافیه به کسانی که کارشون پر کردن کپسول اکسیژن یا گاز جوشکاری و هوا گازه مراجعه کنی کارهای مربوط به کپسول و پر کردن رو برات انجام میدن (کپسولها رو جمع آوری کرده و میفرستن برای پر کردن) فقط بگو با هوا یا نیتروژن پرش کنن البته فوق تا ۲۰۰ بار میزنن . حدود پانزده تا بیست هزار تومان هزینه داره که خدایی مفته مفته نوش جانشون. البته اگه توی شهرتون هم امکان پر کردن کپسول موجود باشه که دیگه عالیه تا ۲۵۰ بار میتونی پر کنی البته کپسول ۲۵۰ بار گرونه و پر کردنش هم گرونتره. جدا از اینا از این کمپرسورهای کوچک هم هستن کار رو راه میندازن...

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - BABOLAZIZIYA - 2018-06-25 10:32 AM

با سلام... تشکر از دوستان بابت جوابگویی.
من خیلی سعی کردم کپسول بگیرم ولی تو شهرمون پر نمیکنن. و اصلا حوصله کپسول بازیاشونو ندارم. تلمبه بگیرم خودم بادش کنم بهتره تا منت این و اون بکشی برات 250 بار پر کنن. تازه برو برگرد داره که من ازون ادمایی ام که دوس دارم تکون نخورم. نه بشینم کرایه بدم هزینه پر کردن هم بدم بعدشم معلوم نیس از کی کپسول پدر مادر دار بگیری و شیر ضد انسانیت بهت ندن.... ... تلمبه = استقلال = اعتماد= امنیت جانی خخخ

دوستان دیروز برای بار اول شد 50 تیر با پرو مگنوم انداختم... که معلوم نشد تو بیست متری کجا رو میزنه.... یه بار پنج تیر رو هم سمث چپ... یه بار پنج تیر رو هم سمت راست یه بار پنجتا بالا... خخخ فقط اعصابمو خورد کرد... زنگ زدم به فروشگاه گفتم دوربین مشکل داره گفتن با جی اس بی بزن اگه ردیف نشد برگشت بده...

خلاصه اونقدر افتضاح بود عکس نگرفتم
ادم زورش میاد پنج میلیون خرج کنی.. یکی بیا مسخرت کنه تو بیست متری نتونی گنجشک بندازی....

بخدا تو این فاصله با تفنگای چینی ریگ های تو حیاطو جارو میکردم Khansariha (290)Khansariha (367)Khansariha (367)

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - ROOBAH - 2018-06-25 09:11 PM

سلام دوست عزیز [تصویر: khansariha%20(8).gif]
ساچمه های پرومگنوم تلرانس وزنی زیادی دارند و این موضوع میتونه یکی از دلایل باشه ( مثلا ساچمه هایی که چپ میخورن توی یه رنج وزنی قرار دارن و جهات دیگر هم به همین ترتیب ... ) در کل توی رنج قدرت اسلحه هایی مثل جامبو زیاد مناسب نیستن ... اما شما حتما هرچه سریعتر با ساچمه مناسب هم تست کنید تا اگر دوربین ایرادی داره ، بتوانید کالا رو مرجوع کنید ... امیدوارم هر چه سریعتر این مشکل برطرف بشه .
در رابطه با تلمبه هم کاملا با نظرتون موافقم . در شهر هایی که پر کردن کپسول دردسره ، راحت ترین راه تلمبه است . البته تلمبه هم خرابی های خودش رو داره که باید کمی برای سرویس کردن و عوض کردن اورینگ های آن ، آچار به دست شد خخخخخ[تصویر: khansariha%20(214).gif]
فقط سوالی که دارم اینه که باد زدن جامبو با تلمبه ( به دلیل حجم مخزن زیاد ) مشکل نیست ؟ پر کردن مخزنش مثلا از 100 بار تا 200 بار چقدر طول میکشه ؟

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - siavashpayam - 2018-06-26 06:40 AM

(2018-06-25 10:32 AM)BABOLAZIZIYA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام... تشکر از دوستان بابت جوابگویی.
من خیلی سعی کردم کپسول بگیرم ولی تو شهرمون پر نمیکنن. و اصلا حوصله کپسول بازیاشونو ندارم. تلمبه بگیرم خودم بادش کنم بهتره تا منت این و اون بکشی برات 250 بار پر کنن. تازه برو برگرد داره که من ازون ادمایی ام که دوس دارم تکون نخورم. نه بشینم کرایه بدم هزینه پر کردن هم بدم بعدشم معلوم نیس از کی کپسول پدر مادر دار بگیری و شیر ضد انسانیت بهت ندن.... ... تلمبه = استقلال = اعتماد= امنیت جانی خخخ

دوستان دیروز برای بار اول شد 50 تیر با پرو مگنوم انداختم... که معلوم نشد تو بیست متری کجا رو میزنه.... یه بار پنج تیر رو هم سمث چپ... یه بار پنج تیر رو هم سمت راست یه بار پنجتا بالا... خخخ فقط اعصابمو خورد کرد... زنگ زدم به فروشگاه گفتم دوربین مشکل داره گفتن با جی اس بی بزن اگه ردیف نشد برگشت بده...

خلاصه اونقدر افتضاح بود عکس نگرفتم
ادم زورش میاد پنج میلیون خرج کنی.. یکی بیا مسخرت کنه تو بیست متری نتونی گنجشک بندازی....

بخدا تو این فاصله با تفنگای چینی ریگ های تو حیاطو جارو میکردم Khansariha (290)Khansariha (367)Khansariha (367)

ساچمه ای که انتخاب کردین بدترین نوع ساچمه برای پی سی پی است،حتما حتما جی اس بی 18.13 رو آزمایش کنید،شک نکنید میتونید خیلی کارها بکنید،زدن سر میخ از 45 متری با پی سی پی یه کار خیلی پیش پا افتاده است،اما بخشی از دقت تیراندازی مال تیرانداز و دوربین و تفنگ هست،بخش زیادیش مال ساچمه خوب هست

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - BABOLAZIZIYA - 2018-06-26 02:12 PM

سلام به همه دوستان گل
امروز بالاخره ساچمه جی اس بی رسید ....بعد از ۹ روز سفارشKhansariha (226)

اما دوستانی که تا دیروز از دوربین و تفنگ ایراد میگرفتن باش تیر انداختن ...
دایی من که سرسخترین مخالف بود جای پیچ رو که هدف ما روی تخته بود نشانه رفت و سه تیر انداخت ... که میگفت کجا میزنه ؟؟؟؟ اخه هیچ اثری رو تخته نبود ... منم گیج مونده بودم رفتم سراغ تخته قشنگ نگاش کردم معلوم نبود کجا رو زده بعد تخته رو پشت رو کردم دیدم سه تیر دقیقا از وسط سوراخ پیچه که اندازه خود ساچمه بود رد شده .... نه از پرو مگنوم که اختلاف ۱۰ سانت میداد نه از این که هیچ ردی نمیذاشت دقیقا ۳ تیر دقیقا دقیقا روی هم ... عکساشونو گرفتم میفرستم حتما ...
خیلی تجربه خوبی بود...
جا داره از اقای مهندس رودی تشکر کنم که برای من ایرستریپر و سایلنسر وسرشرود رو تفنگ جتمبو نصب کردن و خیلی بی صدا بود ... تو فاصله بیست متری فقط صدای برخورد ساچمه به هدف رو میشنیدن ...
از اقای سید محمد گنجی بابت تهییه دوربین کمال تشکر رو دارم ...Khansariha (8)Khansariha (8)
دوست. خوبمون که در مورد پر شدن مخزن پرسیدن والا تلمبه بول گرفته بودم که سه زمانه بود مشکل داشت ...از پیچ تخلیه نشتی داد با فروشنده تماس گرفتم گفت مرجوع بفرمایید تلمبه جایگزین میفرستم براتون تا حالا نرسیده و امتحان نکردم ولی از اقای سید محمد گنجی مشورت گرفتم عرض کردن که جامبو هیچ با تلمبه مخزن ۷۰۰ سی سی رو راحت پر میکرد... فقط گرم نشه و روغن کاری یادتون نره ... همین ....
هزینه سرویس شش ماهه رو میذارم به حساب هزینه پر کردن کپسول و کرایه رفتو امدم به مرکز استان....Khansariha (8)
در کل از خریدم خیلی خیلی راضی هستم Khansariha (219)Khansariha (219)

RE: معرفی کرال پانچر جامبو - BABOLAZIZIYA - 2018-06-27 11:02 AM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم عکسایی از تیراندازی توفاصله ۲۰ متری با ساچمه جی اس بی زوم ۱۸ دوربین دیسکاوری
هر عکس ۵ شات
سکه هم یک درهمی اندازه یک سانتی هست
فشار رو ۱۲۰ تا ۱۱۰
همراه با سایلنسر ...‌
البته از حجم عکسها خبر ندارم ... امیدوارم قابل استفاده باشه