شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاکسیدرمی پرندگان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تاکسیدرمی (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- موضوع: تاکسیدرمی پرندگان (/showthread.php?tid=229)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: تاکسیدرمی پرندگان - arash1324 - 2013-09-09 09:16 AM

(2013-09-08 02:00 PM)mehdihadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان آیا دامپزشک ها هم تاکسیدرمی انجام میدن مثل برای کبک هزینش چقدر میشه؟
سلام Khansariha (8)
والا تاكسيدرمي يه هنر و خلاقيت هست كه برخي علاقمند هستند و برخي هم علاقه اي ندارند و نميشه به يك طيف از افراد نسبت داد . دامپزشك ها هم مي تونند تاكسيدرميست باشند . Khansariha (123)

RE: تاکسیدرمی پرندگان - garro - 2013-10-02 10:38 PM

سلام دوستان تاکسیدرمیست خخخخ.من یه پرنده ای رو میخواستم تاکسیدرمی کنم وقتی پوست میکندمش بهش آرد میزدم که پراش نچسبه به گوشت خراب شه.بعد که اومدم سر همش کنم پوستش خشک و جم شده بود.جمجمش رو هم که خالی کرده بودم با یه مکافاتی پوست سرشو برگردوندم.پراش هم به هم ریخت،اون فرمی هم که میخواستم نشد.از دوستان کسی میدونه دقیقا چکار باید کرد واسه این مشکل؟در ضمن اگر کلیپی از طریقه سیم کشی بزارین ممنون میشم

RE: تاکسیدرمی پرندگان - bycal - 2013-10-02 11:15 PM

(2013-10-02 10:38 PM)garro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان تاکسیدرمیست خخخخ.من یه پرنده ای رو میخواستم تاکسیدرمی کنم وقتی پوست میکندمش بهش آرد میزدم که پراش نچسبه به گوشت خراب شه.بعد که اومدم سر همش کنم پوستش خشک و جم شده بود.جمجمش رو هم که خالی کرده بودم با یه مکافاتی پوست سرشو برگردوندم.پراش هم به هم ریخت،اون فرمی هم که میخواستم نشد.از دوستان کسی میدونه دقیقا چکار باید کرد واسه این مشکل؟در ضمن اگر کلیپی از طریقه سیم کشی بزارین ممنون میشم
سلام دوست عزیز
سایت های زیادی در این ارتباط هست میتونید استفاده کنید البته از این چند سطر جنابعالی مشخصه در شستسو و استفاده از پودر براکس کوتاهی کردین. مراحل شستشو و خشک کردن پر یکی از مهمترین مراحل تاکسیدرمیه
فعلا با اجازه صاحب وبلاگ ادرسشون رو میزارم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بهترین پرتده هم برای شروع کار کلاغه
حق یار

RE: تاکسیدرمی پرندگان - TAKTAZ - 2013-10-19 08:55 PM

سلام به همه دوستان
ایا پرنده گان وموجودات تاکسیدرمی شده هم جریمه دارند؟؟؟؟

RE: تاکسیدرمی پرندگان - bycal - 2013-10-19 09:15 PM

(2013-10-19 08:55 PM)TAKTAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
ایا پرنده گان وموجودات تاکسیدرمی شده هم جریمه دارند؟؟؟؟
سلام
هر گونه پرنده یا چهارپا که به اون اجازه شکار تعلق بگیره اجازه تاکسیدرمی هم داره مثل اینکه شما با جواز کل یا مرغابی زدین حالا میدین به کسی تا براتون تاکسیدرمی کنه .لازم به ذکر هست که طبق نظر تاکسیدرمیست ها پوست پرنده رو میشه تا بیش از 6 ماه در فریزر نگهداری کرد البته با شرایط خاص بعد شروع به کار کرد پس حتی اثبات اینکه پرنده در غیر فصل شکار شده هم امکان پذیر نیست.
یا حقKhansariha (8)

RE: تاکسیدرمی پرندگان - shekarmi - 2013-12-29 06:24 PM

سلام این چند نمونه ازکارهای بنده است اگه معایبی دارند اساتید بگن که اصلاح کنم Khansariha (8)-------[تصویر: 13883287511.jpg]-----[تصویر: 13883286041.jpg]-----[تصویر: 13883288171.jpg]-----------[تصویر: 13883286042.jpg]-------
[تصویر: 13883288171.jpg]

RE: تاکسیدرمی پرندگان - amin.faraji - 2013-12-29 06:30 PM

حرف نداره مخصوصا اون کله سبز واقعا زیبا در امدهKhansariha (8)
یکم توضیح بدین دوستانم اشنا بشن خیلی خوب میشه

RE: تاکسیدرمی پرندگان - shekarmi - 2013-12-29 07:01 PM

(2013-12-29 06:30 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حرف نداره مخصوصا اون کله سبز واقعا زیبا در امدهKhansariha (8)
یکم توضیح بدین دوستانم اشنا بشن خیلی خوب میشه

عرض کنم خدمت شما آقا من کار تاکسیدرمی رو از سال 1380 شروع کردم یعنی 12 سال کار کردم تازه به این حد رسیدم تاکسیدرمی یه کم کوشش و حوصله و به خصوص اعصاب راحت میخواد باید آنقدر تمرکز کنی که وقتی پوست پرنده رو میکنی پاره نشه پرها خونی نشه بعد اجرای شکم پر کردن و از همه مهمتر حالت دادن به پرنده باید طوری باشدکه طبیعی نشان دهد---[تصویر: 13883310421.jpg]

RE: تاکسیدرمی پرندگان - falconry98 - 2013-12-29 10:24 PM

سلام دوستان
من هم چند مدت کوتاه هست که به تاکسیدرمی از طریق انجمن های شکار علاقه پیدا کردم ودو سه نمونه هم کار کردم،لوازم هم بیشترش هم جور کردم به نظر من بین شکارچی و تاکسیدرمی رابطه ای وجود دارد

RE: تاکسیدرمی پرندگان - zebra - 2014-01-04 12:59 AM

دوستان من یک سوال دارم Khansariha (226)
اگر من .. برای مثال یک کفتر چاهی رو جوری تمیز کنم که هیچ چربی و گوشتی بر پیکرِ پوستش نمونه ...
ایا باز هم باید از بوراکس استفاده کنم ؟؟؟