شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی کرال پانچر بریکر - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: معرفی کرال پانچر بریکر (/showthread.php?tid=2279)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - samani - 2020-01-30 05:31 PM

نقل قول :سلام جناب سامانی
خطای پارالاکس تو پنجاه متری یک ی دو سانت بیشتر نباید باشه
احتمالا دفعه قبل که تفنگ رو تست کردید فشار باد مخزن زیر 120 یا 130 بوده که رگلاتور از مدار خارج بوده
اینبار که تست کردید مخزن پر بوده و رگلاتور کارش رو انجام میداده

ممکنه پایه دوربین تون لقی داشته باشه
یا دوربین مشکل داره

خلاصه به همه چیز باید شک کنید و دونه دونه تست کنید ببینید مشکل از کجاست

سلام حمیدرضا خان
این تفنگ متاسفانه رگولاتور نداره
پایه دوربین رو چک کردم به ظاهر سفت بود و دوباره اچارکشی کردم
مجبور شدم یه تلمبه هم بخرم و فعلا فشار مخزن از 150 پایین نیومده و دوباره شارژش میکنم یه اختلاف ناچیز درجه فشار تفنگ با درجه تلمبه داره درجه تفنگ که روی 220 میاد تلمبه 200 نشون میده من به درجه تلمبه اعتماد کردم.
اره فعلا فرصت نشد دوباره تستش کنم ولی مشهودترین ایراد همون مشکل قنداق بود که فعلا رفع شده
ممنون از راهنمایی خوبتون

نقل قول :با سلام
خودتون رگولاتور نصب کردید؟ چون تا جایی که میدونم اسلحه های کرال ( حتی در مدل های جدید ) رگولاتور فابریک کارخونه روشون نیست و بدون رگولاتور عرضه میشن...
رگولاتور رو از کجا تهیه کردید؟ ساخت خود کراله؟

ببخشید من صفحه رو رفرش نکرده بودم پیامهای جدید رو الان دیدم
نه من رگولاتور نصب نکردم.

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - samani - 2020-02-03 06:10 PM

سلام.
گفتم نتیجه رو خدمت دوستان بگم در مورد مشکلی که با لغی و تکان تفنگ روی قنداق بود
مجبور شدم دوباره تفنگ رو از قنداق جدا کنم و اصولی و کارامد کاملا مجموعه رو فیکس هم کنم که هیچ تکانی بعدا پیش نیاد.
فرصت شد و تیر هم انداختم کمتر از 7 سانت پایین خال میزد در 50 متر
خب قبلا 10 سانت بالا میزد تفاوت بخاطر فضایی هست که من زیر تفنگ و قنداق رو پر کردم که فیکس بشه.
با تنظیم در 50 متر چند تیر در 60 متر انداختم که حدود 5.5 سانت افت تیر داشت دقیقا با نرم افزار چیرگان مطابقت داشت
تماما با جی اس بی 18 گرین تیراندازی شد.
نتیجه تفاوت ساچمه بیژن با جی اس بی فقط افت تیر بیشتر بیژن هست و نکته جالب در 50 متر بیژن کمی چپ و جی اس بی کمی راست میزد این مورد برای من خیلی جالب بود.تست زیادی انجام ندادم در مورد تفاوت چپ و راست زدن این دو ساچمه شاید خطای انسانی هم دخیل باشه.البته باد هم زیاد بود که همین موضوع اجازه نداد بیشتر تیربندازم.
با رفع مشکل قنداق و تغییر ساچمه به جی اس بی شرایط خیلی لذتبخش شده و میشه از تیراندازی لذت برد.
انشالله در اینده شرایط اب وهوا مساعد شد گروپ در فواصل مختلف میگیرم.
ممنون از تمامی دوستانی که بنده رو راهنمایی کردند

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - sinaahoora - 2020-02-03 09:48 PM

(2020-02-03 06:10 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
مجبور شدم دوباره تفنگ رو از قنداق جدا کنم و اصولی و کارامد کاملا مجموعه رو فیکس هم کنم که هیچ تکانی بعدا پیش نیاد.
خب قبلا 10 سانت بالا میزد تفاوت بخاطر فضایی هست که من زیر تفنگ و قنداق رو پر کردم که فیکس بشه.
با تنظیم در 50 متر چند تیر در 60 متر انداختم که حدود 5.5 سانت افت تیر داشت دقیقا با نرم افزار چیرگان مطابقت داشت
نتیجه تفاوت ساچمه بیژن با جی اس بی فقط افت تیر بیشتر بیژن هست و نکته جالب در 50 متر بیژن کمی چپ و جی اس بی کمی راست میزد این مورد برای من خیلی جالب بود.تست زیادی انجام ندادم در مورد تفاوت چپ و راست زدن این دو ساچمه شاید خطای انسانی هم دخیل باشه.البته باد هم زیاد بود که همین موضوع اجازه نداد بیشتر تیربندازم.
با رفع مشکل قنداق و تغییر ساچمه به جی اس بی شرایط خیلی لذتبخش شده و میشه از تیراندازی لذت برد.

همونطور که فرمودین جی اس بی لذت بخشه ولی یه چیزی که هستش شما وقتی دوربین با ساچمه جی اس بی تنظیم میکنید امکانش هست با یک بسته دیگه همین ساچمه به چپ و راست بزنه و هر بسته ساچمه که کد متفاوتی دارن رو بهتره که با دوربین تنظیم کنید

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - samani - 2020-02-03 10:13 PM

نقل قول :همونطور که فرمودین جی اس بی لذت بخشه ولی یه چیزی که هستش شما وقتی دوربین با ساچمه جی اس بی تنظیم میکنید امکانش هست با یک بسته دیگه همین ساچمه به چپ و راست بزنه و هر بسته ساچمه که کد متفاوتی دارن رو بهتره که با دوربین تنظیم کنید
بله احتمالا همینطوره.فعلا دو بسته 250 تایی از همین جی اس بی 18 گرین گرفتم که البته کد 0 هست و تاریخ ساخت 2017
قیمتشون هم که نگم دیگه....تا در اینده ببینیم شاید گزینه های بهتری پیدا شد که ارزونتر هم بود.

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - sinaahoora - 2020-02-03 10:33 PM

(2020-02-03 10:13 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول :همونطور که فرمودین جی اس بی لذت بخشه ولی یه چیزی که هستش شما وقتی دوربین با ساچمه جی اس بی تنظیم میکنید امکانش هست با یک بسته دیگه همین ساچمه به چپ و راست بزنه و هر بسته ساچمه که کد متفاوتی دارن رو بهتره که با دوربین تنظیم کنید
بله احتمالا همینطوره.فعلا دو بسته 250 تایی از همین جی اس بی 18 گرین گرفتم که البته کد 0 هست و تاریخ ساخت 2017
قیمتشون هم که نگم دیگه....تا در اینده ببینیم شاید گزینه های بهتری پیدا شد که ارزونتر هم بود.

بعید میدونم بعد استفاده این ساچمه از برند دیگه ای خوشتون بیاد البته ساچمه دیانا هم خوبه حالا من یه پیشنهادم براتون دارم اینکه حتما ساچمه جی اس بی ۱۶ گرین امتحان کنید من خودم عاشق این وزن شدم و بغیر ۱۶ چه برای هدف زنی چه شکار از هیچ وزن دیگه ای استفاده نمیکنم ویا شاید با تفنگ من سازگارتر هستش

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - samani - 2020-02-03 10:46 PM

(2020-02-03 10:33 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-02-03 10:13 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعید میدونم بعد استفاده این ساچمه از برند دیگه ای خوشتون بیاد البته ساچمه دیانا هم خوبه حالا من یه پیشنهادم براتون دارم اینکه حتما ساچمه جی اس بی ۱۶ گرین امتحان کنید من خودم عاشق این وزن شدم و بغیر ۱۶ چه برای هدف زنی چه شکار از هیچ وزن دیگه ای استفاده نمیکنم ویا شاید با تفنگ من سازگارتر هستش

حتما 16 گرین رو هم تست میکنم.مطمینا باید سرعت ساچمه بالاتر و افت تیر کمتر باشه.شما تا چه فاصله ای تیراندازی کردید؟صفر اولتون چه فاصله ای هست؟
قدرت 37 ژول با 18 گرین تو 60 متر که واقعا خوب بود من به دیوار بتونی زدم ساچمه کاملا از بین رفت خیلی مشتاقم هوا ایده ال بشه تو فواصل 80 متر هم تست کنم.یجا مطلبی خوندم در مورد سرعت ساچمه و دقت که نوشته بود بهترین دقت در حدود سرعت 270 تا 290 متر بر ثانیه هست.احتمالا شما با این ساچمه کرنو گرفتید؟سرعت تیر چقدر هست؟
ممنون از پیشنهاد خوبتونKhansariha (8)

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - sinaahoora - 2020-02-04 08:14 AM

(2020-02-03 10:46 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-02-03 10:33 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حتما 16 گرین رو هم تست میکنم.مطمینا باید سرعت ساچمه بالاتر و افت تیر کمتر باشه.شما تا چه فاصله ای تیراندازی کردید؟صفر اولتون چه فاصله ای هست؟
قدرت 37 ژول با 18 گرین تو 60 متر که واقعا خوب بود من به دیوار بتونی زدم ساچمه کاملا از بین رفت خیلی مشتاقم هوا ایده ال بشه تو فواصل 80 متر هم تست کنم.یجا مطلبی خوندم در مورد سرعت ساچمه و دقت که نوشته بود بهترین دقت در حدود سرعت 270 تا 290 متر بر ثانیه هست.احتمالا شما با این ساچمه کرنو گرفتید؟سرعت تیر چقدر هست؟
ممنون از پیشنهاد خوبتونKhansariha (8)

والا من مثل شما علمی و اصولی با تفنگم کار نمیکنم من کاملا تفریحی و سنتی مشغولم قدرت تفنگ دوست خیلی خوبم که از قهرمانهای تیراندازی با پی سی پی هستش روی ۴۰ ژول برام تنظیم کرده البته با یه دستگاهی این اندازه گیری رو انجام داد دوربین رو هم من تو ۲۵ متر تنظیم کردم که تا ۴۰ متر مرکز دوربین هدف میزنه بعد اونم یک خط میندازم پایین

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - haamidreza - 2020-02-04 09:26 AM

(2020-02-03 06:10 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.

سلام جناب سامانی
به سلامتی انشالله
سوالی که برام پیش اومد اینه که رو چه فشار بادی این تست ها رو انجام دادید ؟؟؟

نکته ی دیگه اینکه اکثر شکار ها تون زیر پنجاه متر خواهد بود پس میزان سر کردن ساچمه هاتون رو از ده متر تا پنجاه متری حساب کنید و با زوم دلخواه و میلدات دلخواهتون تنظیم کنید

یه فرمول داره که خواستید براتون توضیح میدم Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - samani - 2020-02-04 06:23 PM

(2020-02-04 09:26 AM)haamidreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.

سلام جناب سامانی
به سلامتی انشالله

نکته ی دیگه اینکه اکثر شکار ها تون زیر پنجاه متر خواهد بود پس میزان سر کردن ساچمه هاتون رو از ده متر تا پنجاه متری حساب کنید و با زوم دلخواه و میلدات دلخواهتون تنظیم کنید

سلام حمیدرضا خان
خوبید انشالله؟
معمولا همیشه فشار بار روی 200 میزارم و به گفته دوستان تا فشار 120 مناسب تیراندازی هست ولی من تابحال از 150 پایین نیومده و همیشه بعد از سه خشاب دوباره مخزن رو پر کردم.
وللا در مورد فاصله فعلا که نتونستم نزدیک بشم بهشون.البته فرصت و حوصله کافی میخواد که فعلا فرصت نشده ولی حدودا درتئوری میزان افت و سر کردن ساچمه رو میدونم البته در سطح صاف و بدون شیب.خب مسلما تو شیب قضیه متفاوت هست.تا ببینم در عمل چقدر میتونم موفق باشم.فرمول محاسبه رو اطلاع دارم ولی مشکل اصلی من تخمین مسافت هست خصوصا موقع شکار که فرصت کافی وجود نداره تا بوسیله میلدات فاصله رو تخمین بزنم.ولی واقعا این تفنگها از چیزی فکر میکردم قدرتشون بیشتر هست و میتونن خطرناک باشن.لازمه خیلی مراعات بشه ایراد اصلیشون همینه که ضامن اتومات ندارند و گاهی یادت میره تفنگ مسلح هست یا نه یا مجدد مسلح میکنی که دو تا ساچمه داخل لول میره یا مسلح نیست فقط باید حواست باشه ضامن کنی که بدونی مسلح هست.امکان در اوردن ساچمه هم وجود نداره.برای هدف زنی که فوق العاده اس ولی برا شکار باید خیلی تیر بندازم تا خم و چم این نوع تفنگ دستم بیاد.
یه نکته رو اطلاع ندارم در مورد این تفنگ اگه قدرت سلاح رو بزارم روی متوسط ایا دقت در فواصل کم تغییر میکنه یا نه؟بخاطر این میگم که ژول بالا توان فریز کردن نداره و بعضی مواقع با قدرت کمتر نتیجه بهتری حاصل میشه
در کل تجربه لذتبخشی هست و میتونه یمدت کاملا ادم رو مشغول کنه

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - haamidreza - 2020-02-05 08:43 AM

سلام جناب سامانی
به سلامتی انشالله

[/quote]

سلام حمیدرضا خان
خوبید انشالله؟
معمولا همیشه فشار بار روی 200 میزارم و به گفته دوستان تا فشار 120 مناسب تیراندازی هست ولی من تابحال از 150 پایین نیومده و همیشه بعد از سه خشاب دوباره مخزن رو پر کردم.
وللا در مورد فاصله فعلا که نتونستم نزدیک بشم بهشون.البته فرصت و حوصله کافی میخواد که فعلا فرصت نشده ولی حدودا درتئوری میزان افت و سر کردن ساچمه رو میدونم البته در سطح صاف و بدون شیب.خب مسلما تو شیب قضیه متفاوت هست.تا ببینم در عمل چقدر میتونم موفق باشم.فرمول محاسبه رو اطلاع دارم ولی مشکل اصلی من تخمین مسافت هست خصوصا موقع شکار که فرصت کافی وجود نداره تا بوسیله میلدات فاصله رو تخمین بزنم.ولی واقعا این تفنگها از چیزی فکر میکردم قدرتشون بیشتر هست و میتونن خطرناک باشن.لازمه خیلی مراعات بشه ایراد اصلیشون همینه که ضامن اتومات ندارند و گاهی یادت میره تفنگ مسلح هست یا نه یا مجدد مسلح میکنی که دو تا ساچمه داخل لول میره یا مسلح نیست فقط باید حواست باشه ضامن کنی که بدونی مسلح هست.امکان در اوردن ساچمه هم وجود نداره.برای هدف زنی که فوق العاده اس ولی برا شکار باید خیلی تیر بندازم تا خم و چم این نوع تفنگ دستم بیاد.
یه نکته رو اطلاع ندارم در مورد این تفنگ اگه قدرت سلاح رو بزارم روی متوسط ایا دقت در فواصل کم تغییر میکنه یا نه؟بخاطر این میگم که ژول بالا توان فریز کردن نداره و بعضی مواقع با قدرت کمتر نتیجه بهتری حاصل میشه
در کل تجربه لذتبخشی هست و میتونه یمدت کاملا ادم رو مشغول کنه
[/quote]

سلام جناب سامانی

ممنون پاینده باشید
مگه کل و قوچ میخواید بزنید که نتونستید نزدیک بشیدKhansariha (8)Khansariha (8)
واسه تخمین مسافت زوم رو یه عدد ثابت مثلا شیش بذارید و شکاری رو که میزنید براساس میل دات تو فواصل مختلف مشخص کنید و به خاطر بسپارید
بعد هرجا خواستید فاصله رو تخمین بزنید تو همون زوم شیش تعداد میل دات های روی شکار رو بشمارید و حدودی فاصله دستتون میاد

پی سی پی با چهل ژول قدرت خیلی خطرناکه
قدرت نسبت مستقیمی با سرعت ساچمه داره و سرعت کمتر افت بیشتر رو در پی داره
اگه میخواید قدرت رو کم کنید ساچمه سبک تر انتخاب کنید تا سرعتتون خیلی پایین نیاد

دوستی دارم که علاقه ی شدیدی به پی سی پی داره و با اینکه اسلحه ساچمه زنی هم داره با پی سی پی میاد شکار و تا جایی که بتونه به ساچمه زن دست نمیزنه
خلاصه هر کسی علایق خاص خودشو داره

انشالله به سلامتی ازش استفاده کنید