شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی کرال پانچر بریکر - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: معرفی کرال پانچر بریکر (/showthread.php?tid=2279)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - ROOBAH - 2020-01-10 10:58 AM

(2020-01-09 10:00 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
بلاخره من هم به جمع pcp دار ها پیوستم
فقط در انتخاب دوربین خیلی مردد هستم و هر کسی یچیزی میگه همه هم واقعا در کارشون خبره هستند نمیدونم حرف کدوم رو مبنا انتخابم قرار بدم
یکی از دوستان میگه دوربین دید خوب و رتیکل مناسب و زوم نهایت 9 کفایت میکنه و زوم بیشتر بلا استفاده اس و دید رو هم محدود میکنه
شخص دیگه میگه زوم برای این تفنگ حداقل 16 باشه
با همه اینها بازار دوربین هم جالب نیست خیلی مارک و مدل های پر مصرف نایاب هستند

[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

سلام و درود
مبارک باشه و امیدوارم به خوشی استفاده کنید
قنداقش کیلر خورده؟؟

انتخاب دوربین بستگی به استفاده کاربر داره، زوم بالاتر برای هدف زنی بیشتر کاربرد داره. و برای ش... بزرگنمایی زیاد، میدان دید رو کم میکنه و پیدا کردن هدف رو سخت.
من روی بریکر یه سنترپوینت 4-16*40 بستم و معمولا روی زوم 10 استفاده میکنم...

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - samani - 2020-01-10 12:13 PM

نقل قول :سلام و درود
مبارک باشه و امیدوارم به خوشی استفاده کنید
قنداقش کیلر خورده؟؟

انتخاب دوربین بستگی به استفاده کاربر داره، زوم بالاتر برای هدف زنی بیشتر کاربرد داره... و برای ش... بزرگنمایی زیاد، میدان دید رو کم میکنه و پیدا کردن هدف رو سخت.
من روی بریکر یه سنترپوینت 4-16*40 بستم و معمولا روی زوم 10 استفاده میکنم...

سلام خیلی ممنونم
نه. تفنگ رسید دستم شروع کردم قنداق رو یمقدار روغن زیتون بهش زدم بعد عکس گرفتم به همین خاطر اینطور احساس میشه
چوب قنداق کاملا خام و بدون هیچ لایه حفاظتی بود همینطور که قبلا دوستان گفتند.
چیزی که عجیب هست روی جعبه مقوایی تفنگ هیچ شماره سریالی نداره فقط روی خود تفنگ شماره سریال ثبت شده
دوربین داستانی شده برا خودش بعد از کلی تحقیق و پرسجو تصمیم گرفتم محدوده زوم 4-16 انتخاب کنم با دهانه 50 و وزن حدود 600 گرم با حدود این مشخصات دیسکاوری چند مدل داره که متاسفانه جایی موجود نیست نمایندگی هم گفت تا قبل از عید بار جدید نمیرسه
مارک های دیگه هم که انقدر فیک داره ادم نمیتونه با اطمینان بخره
چند روزی صبر میکنم اگر دوربین مناسبی پیدا نشد مجبورم دوربین قدیمی تفنگ فنری رو باز کنم هر چند تمایلی به اینکار ندارم
در ضمن به کمک یکی از دوستان خوبم تفنگ رو کرنو گرفتیم که سرعت خروجی 252 و حدود 37.5 ژول قدرت
ساچمه بیژن 18.2 گرین

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - samani - 2020-01-17 05:28 PM

سلام بلاخره دوربین رسید و بستم روی تفنگ امروز فرصت شد تنظیمش کردم
خیلی سریع و راحت تنظیم شد ولی یه نکته یکم ناامید کننده اس فعلا
من تو 20 متر صفرش کردم و بعد در سی متر و چهل متر و پنچاه و شصت تیر انداختم
در شصت متر متاسفانه خیلی پایین میزنه حدود 11 تا 13 سانت پایین میزنه
ساچمه هم بیژن 18 گرین قوطی فلزی استفاده کردم
فرصت بشه سری بعد در سی متر یا چهل متر با ساچمه jsb تست میکنم اینطور افت تیر زیاد باشه گمونم در 80 متر باید چهل سانت بالا گرفت
عکس رو ضمیمه میکنم سه تا در شصت متر زدم که اون پایین مشخصه و بعد در بیست متر سه تیر اخر رو زدم که بالای خال خورده
شرایط تیراندازی هم خوب نبود بهرحال عجله و فرصت ناکافی روی صندوق ماشین و نیمه ایستاده
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - sinaahoora - 2020-01-17 11:16 PM

(2020-01-17 05:28 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فرصت بشه سری بعد در سی متر یا چهل متر با ساچمه jsb تست میکنم اینطور افت تیر زیاد باشه گمونم در 80 متر باید چهل سانت بالا گرفت
عکس رو ضمیمه میکنم سه تا در شصت متر زدم که اون پایین مشخصه و بعد در بیست متر سه تیر اخر رو زدم که بالای خال خورده
شرایط تیراندازی هم خوب نبود بهرحال عجله و فرصت ناکافی روی صندوق ماشین و نیمه ایستاده
[/img]

دوست عزیز اولا که خیلی مبارکه بعدشم اینکه تفنگ من پی ۱۵هستش منم با ساچمه ۱۸ افت زیاد دارم و خطا میزدم بعدش با ۱۶ گیرین امتحان کردم عالیه الان دوساله جی اس بی ۱۶ استفاده میکنم عالیه

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - haamidreza - 2020-01-18 01:41 PM

(2020-01-17 05:28 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

سلام جناب سامانی
مبارک باشه
تا جایی که من دیدم شما برا شکار بهتره تفنگ تون رو تو پنجاه متر صفر کنید
صفر دومتون هم میشه تو فاصله ی ده تا پونزده متری
دوربین تون هم اس اف پی هست و برا استفاده از میل داتها باید رو یه زوم ثابت بذارید

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - samani - 2020-01-22 07:05 PM

سلام عزیزان
از راهنمایی دوستان عزیز خیلی ممنونم جناب sinaahoora و حمیدرضا خان عزیز
در مورد ساچمه 16 گرین راستش بیشتر دوستان به من 18 گرین سفارش کرده بودند که من هم تعداد زیادی بیژن و یک بسته گامو دراگون 18.5 گرین و یک بسته jsb 18.13 گرین خریدم حالا تصمیم بر این شد اینها تموم شد شیفت میکنیم به 16 گرین
امروز اسمون افتابی و خوب بود گاهی کمی باد بود ولی در کل عالی بود به توصیه حمیدرضا خان در 50 متر صفر کردم و بعد در 60 متر و 40 و 30 و20 و 10 تیر انداختم نتیجه در عکس مشخص هست
اگه یخورده تمیز نیست به بزرگی خودتون ببخشید
یک تیر خیلی راست زد که نمیدونم چه علت داشت باد هم نبود اون موقع احتمالا تیر مشکل داشته
ساچمه همچنان بیژن استفاده کردم فواصل بین اعداد سیبل یک سانت هست
به نظر نیتجه بد نیست هر چند باز هم به نظرم فاصله بین 50 متر تا 60 متر افت تیر زیاد هست
لازمه این رو هم بگم در 10 متر زوم رو کم نکردم کلا یادم رفت و یخورده سیبل وضوح نداشت به همین خاطر سه تیر در 10 متر خوب نخورد در 20 متر و حتی 30 متر تیر روی تیر میخورد
[/img]

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - ROOBAH - 2020-01-22 08:32 PM

سلام جناب سامانی عزیز
من پیشنهاد میکنم با نرم افزار چیرگان برای وزن ساچمه مورد نظر، منحنی پرتابه رو بررسی کنید، بسیار نزدیک به واقعیت است( اگر اعداد درست درج شود( پارامتر های وزن ساچمه و سرعت و قدرت پرتابه و فاصله محور دوربین تا مرکز لوله و...))
قطعا ساچمه 16 و یا 15 گرینی افت تیر کمتری در فواصل بالا داره و به دلیل وزن کمتر، قدرت کمتری هم داره و در فواصل دور هم باد اثر گذاری بیشتری روی اون داره...
ساچمه 18 و 20 و 22 گرینی هم افت بیشتری داره ولی قدرت بیشتری رو حفظ میکنه و اثر باد روی اون کمتر هست( نسبت به 15 و 16 گرینی )
هر وزن ساچمه و هر سبک طراحی ( هالوپوینت و گنبدی و سرتخت و ... ) مزایا و معایب خودش رو داره.
من با 18 گرین تیر میندازم و فواصل بالا رو هم حدودی قلق میلدات ها رو دارم( دوسانت بالا یا پایین )...... در مواقع گروپ گیری و کارهای دقتی هم میشه نقطه ی برخود دقیق رو در یک فاصله بدست آورد و شلیک های دقیقی داشت.
برای اولین تست ساچمه با یک تفنگ بهتره تعداد زیاد از یک وزن و نوع خریداری نشه و تعدادی از هر کدام تست بشه و ساچمه مناسب انتخاب بشه.
بهتره بعد از پیدا کردن یه ساچمه مناسب روی همون تمرکز کرد و رفتار تفنگ و ساچمه رو در فاصله های مختلف تست کرد. بعد از یه مدت، رفتار ساچمه دستتون میاد و از میلدات ها میشه دقیق استفاده کرد.

بابت به اشتراک گذاری تصویر گروپ از شما تشکر می کنم.

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - samani - 2020-01-22 10:20 PM

(2020-01-22 08:32 PM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جناب سامانی عزیز
من پیشنهاد میکنم با نرم افزار چیرگان برای وزن ساچمه مورد نظر، منحنی پرتابه رو بررسی کنید، بسیار نزدیک به واقعیت است( اگر اعداد درست درج شود( پارامتر های وزن ساچمه و سرعت و قدرت پرتابه و فاصله محور دوربین تا مرکز لوله و...))
قطعا ساچمه 16 و یا 15 گرینی افت تیر کمتری در فواصل بالا داره و به دلیل وزن کمتر، قدرت کمتری هم داره و در فواصل دور هم باد اثر گذاری بیشتری روی اون داره...
ساچمه 18 و 20 و 22 گرینی هم افت بیشتری داره ولی قدرت بیشتری رو حفظ میکنه و اثر باد روی اون کمتر هست( نسبت به 15 و 16 گرینی )
هر وزن ساچمه و هر سبک طراحی ( هالوپوینت و گنبدی و سرتخت و ... ) مزایا و معایب خودش رو داره.
من با 18 گرین تیر میندازم و فواصل بالا رو هم حدودی قلق میلدات ها رو دارم( دوسانت بالا یا پایین )...... در مواقع گروپ گیری و کارهای دقتی هم میشه نقطه ی برخود دقیق رو در یک فاصله بدست آورد و شلیک های دقیقی داشت.
برای اولین تست ساچمه با یک تفنگ بهتره تعداد زیاد از یک وزن و نوع خریداری نشه و تعدادی از هر کدام تست بشه و ساچمه مناسب انتخاب بشه.
بهتره بعد از پیدا کردن یه ساچمه مناسب روی همون تمرکز کرد و رفتار تفنگ و ساچمه رو در فاصله های مختلف تست کرد. بعد از یه مدت، رفتار ساچمه دستتون میاد و از میلدات ها میشه دقیق استفاده کرد.

بابت به اشتراک گذاری تصویر گروپ از شما تشکر می کنم.

سلام و عرض ادب
قبلا مزاحمتون شدم و از راهنمایی خوبتون استفاده کردم
راستش چیرگان رو نصب کردم هم در سیستم و هم در گوشی اتفاقا خیلی مفید بود و زیاد چیز یاد گرفتم ولی متاسفانه خیلی با ساچمه بیژن دقیق نیست اختلاف وجود داره هر چند وزن و مشخصات دیگه رو دقیقا وارد میکنم فقط احتمالا ضریب بالستیک متفاوت باشه که ضریب بالستیک بیژن رو ندارم.
شیفته نرم افزار گوشی این چیرگان شدم خصوص اینکه میشه شیب هدف رو هم مشخص کرد و میزان سر کردن تیر رو فهمید واقعا عالیه
احتمالا مجبور بشم از ساچمه jsb استفاده کنم تا نرم افزار دقتش معقول و نزدیک به واقعیت باشه
ممنون از شما و دوستان خوب انجمن

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - haamidreza - 2020-01-23 10:18 AM

(2020-01-22 07:05 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام عزیزان
از راهنمایی دوستان عزیز خیلی ممنونم جناب sinaahoora و حمیدرضا خان عزیز
در مورد ساچمه 16 گرین راستش بیشتر دوستان به من 18 گرین سفارش کرده بودند که من هم تعداد زیادی بیژن و یک بسته گامو دراگون 18.5 گرین و یک بسته jsb 18.13 گرین خریدم حالا تصمیم بر این شد اینها تموم شد شیفت میکنیم به 16 گرین
امروز اسمون افتابی و خوب بود گاهی کمی باد بود ولی در کل عالی بود به توصیه حمیدرضا خان در 50 متر صفر کردم و بعد در 60 متر و 40 و 30 و20 و 10 تیر انداختم نتیجه در عکس مشخص هست
اگه یخورده تمیز نیست به بزرگی خودتون ببخشید
یک تیر خیلی راست زد که نمیدونم چه علت داشت باد هم نبود اون موقع احتمالا تیر مشکل داشته
ساچمه همچنان بیژن استفاده کردم فواصل بین اعداد سیبل یک سانت هست
به نظر نیتجه بد نیست هر چند باز هم به نظرم فاصله بین 50 متر تا 60 متر افت تیر زیاد هست
لازمه این رو هم بگم در 10 متر زوم رو کم نکردم کلا یادم رفت و یخورده سیبل وضوح نداشت به همین خاطر سه تیر در 10 متر خوب نخورد در 20 متر و حتی 30 متر تیر روی تیر میخورد
[/img]

با سلام
احسنت جناب سامانی
دوتا نکته تو سیبل تون مشخصه
اول اینکه دوربین تون پارالاکس دارد ؟؟
چون علت روی هم نخوردن تو ده متر خطای پارالاکس دوربین هست اگه پیچ پارالاکس داره تنظیمش کنید و اگه نداره سعی کنید همیشه گونه تون رو یک جا بذارید تا این اتفاق نیوفته

نکته ی بعدی اینکه موقع تیراندازی باد از سمت چپ میومد ؟؟
اگه باد نبود دوربین تون با لول هم محور نیست و حدود پنج دقیقه به راست چرخیده

یه نکته ای رو هم که باید عرض کنم اینه که میزان اقت ساچمه به سرعت تیر و شتاب کاهنده ی سرعت بستگی داره و هرچه ضریب بالستیک بالاتر باشه شتاب کاهنده ی سرعت کمتر خواهد بود و ساچمه دیرتر سقوط میکنه

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی کرال پانچر بریکر - samani - 2020-01-23 11:14 AM

سلام حمیدرضا خان روزتون بخیر
نقل قول :با سلام
احسنت جناب سامانی
دوتا نکته تو سیبل تون مشخصه
اول اینکه دوربین تون پارالاکس دارد ؟؟
چون علت روی هم نخوردن تو ده متر خطای پارالاکس دوربین هست اگه پیچ پارالاکس داره تنظیمش کنید و اگه نداره سعی کنید همیشه گونه تون رو یک جا بذارید تا این اتفاق نیوفته
بله پارالکس داره یا همون ساید فوکوس اما در مواقع زوم بالاست در فواصل نزدیک حتی با پارالکس هم سیبل کاملا شفاف نمیشه البته من کلا تو همون 10 متر فراموش کردم پارالکس رو هم تنظیم کنم به احتمال زیاد با تنظیم پارالکس نتیجه خیلی بهتر میشد.
نقل قول :نکته ی بعدی اینکه موقع تیراندازی باد از سمت چپ میومد ؟؟
اگه باد نبود دوربین تون با لول هم محور نیست و حدود پنج دقیقه به راست چرخیده
دقیقا همینطوره گاهی خیلی کم باد از چپ به راست بود که من کمی صبر میکردم و شرایط بهتر میشد تیر مینداختم هرچند باد خیلی کمی بود
در موقع نصب دوربین خیلی وسواس بخرج دادم هر چند با نبود امکانات (الان راحت شده تراز روی لول میبندن و روی دوربین و ست میکنند)مطمین نیستم که دقیقا هم تراز باشند ولی هر موقع دقیق میشم مشکلی نمیبینم و احساس میکنم در بهترین حالت هست.

نقل قول :یه نکته ای رو هم که باید عرض کنم اینه که میزان اقت ساچمه به سرعت تیر و شتاب کاهنده ی سرعت بستگی داره و هرچه ضریب بالستیک بالاتر باشه شتاب کاهنده ی سرعت کمتر خواهد بود و ساچمه دیرتر سقوط میکنه
درسته
من اومدم با تغییر ضریب بالستیک ساچمه بیژن در چیرگان خط سیر ساچمه که تجربی حاصل شد رو در چیرگان شبیه سازی کنم تنها در حالتی موفق شدم نزدیک به نتیجه بشم که ضریب بالستیک رو کم میکردم یعنی عدد اعشاری کمتر میشد.
اجازه بدید دقیقا در مورد ساچمه بیژن عرض کنم دیفالت bc در ساچمه جی اس بی 0.0325 هست موقع که من ضریب رو 0.0121 میکنم با ساچمه بیژن نتایج تقریبا یکسان میشه و افت تیر البته زیاد هر چقدر عدد ضریب بالا بره افت تیر کمتر میشه
من دو عکس از نمای نرم افزار اپلود میکنم ببینید لطفا
مطمینا جایی در درج اطلاعات اشتباه یا اشکال دارم تازه با نرم افزار کار میکنم هر جا اشکال یا ایرادی هست محبت کنید راهنمایی کنید
تنها دلیلی که شاید بتونم برای این افت تیر بیارم بجز کیفیت ساچمه رطوبت بالای محیط هست این روزها بهرحال رطوبت بالاست با این حجم برف و بارون
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[/img]