شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
شکار خرگوش - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش شکار انواع حیوانات (/forumdisplay.php?fid=33)
+--- موضوع: شکار خرگوش (/showthread.php?tid=223)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: شکار خرگوش - karbakhsh - 2015-05-17 09:25 PM

استادمون گفتن مزه بعضی گونهها به فصل و وضعیت بدنی حیوان بستگی داره و دنبال کردن هر حیوانیجهت شکار باعث ازاد شدن هرمونهایی در بدنش میشه که در اثر ترس و فعالیت زیاده. قبل انجام این کار چون با جان حیوانات سروکار داریم بهتره اول از تجربه بزرگترا استفاده بشه تا خدای نکرده باعث سرزنش نشه. حلال و حرامم که مدیران گفتن و گفتن و گفتن. جسارت کردم ولی!!!!Khansariha (226)Khansariha (367)

RE: شکار خرگوش - M107 Sniper - 2015-06-08 09:14 PM

با درود، دوستی در مورد نحوه پوست کنی پرسیده بودند که طبق تجربه بنده میشود مانند بقیه چهارپایان از گوشه ای از زیر پوست پا با یک نی کوچک آن را کمی باد کرد که با اینکار براحتی پوست از گوشت جدا خواهد شد، یا اینکه با برشی نازک به پوست از زیر شکم بطوری که گوشت آسیب نبیند و با یک چاقوی کوچک تیز کم کم زیر پوست را خالی کرده و آن را از روی گوشت بلند کنید و بعد اقدام به باز کردن شکم و تمیز کردن آن نمایید. موفق باشید.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

در ٥٠ سالگی پی بردم که کتاب بهترین دوست انسان و پیروی کورکورانه بد ترین دشمن وی است
(گابریل گارسیا مارکز)

RE: شکار خرگوش - aghashekar - 2015-06-09 07:54 AM

سلام
قدیمها با کسانی شکار می رفتم که خرگوش می زدند. خودم هم زیاد خرگوش زدم. برای عقابی که از آن نگهداری می کردم. بالاخره عقاب خوب شد و در کوه آزاد شد. اما روش ساده پوست کندن خرگوش. اگر دو نفر باشید بهتر است وگرنه باید دست و پای خرگوش را به جایی ببندید. از پشت کمر خرگوش پوستش را می کشید و با چاقو یک شکاف عمود بر ستون مهره ها به پوست می زنید و بعد دو نفر دستشان را داخل پوست می کنند و لبه های آنرا می گیرند و یکی به سمت سر یکی به سمت ته خرگوش پوست را می کشند. پوست مثل جوراب غلفتی و یک تکه کنده می شود. البته برای تاکسیدرمی به درد نمی خورد. با این روش دیگر گوشت خرگوش به کرک و مو آغشته نمی شود.
موفق باشید

RE: شکار خرگوش - baracuda - 2015-06-09 09:27 AM

وقتی که سر خرگوشو بریدید قسمتی از پوست گردن و به سمت پایین ببرید بعد سعی کنید دستها را به صورت قلفتی از پوست درآورده و آزاد کنید وقتی دستها آزاد شد یکی دستها و یکی پوست رو به مخالف هم بکشید خیلی راحت تا دم پوست از بدن جدا میشه من اینجوری پوست خرگوشو میکنم

RE: شکار خرگوش - karbakhsh - 2015-06-09 11:01 AM

بنظر من خرکوش جزو حیواناتی هستن که راحت پوست میشن مخصوصا اگر بتونید زیر پوست باد بندازین. Khansariha (48)

RE: شکار خرگوش - ahhmad - 2015-08-26 11:39 PM

سلام دوستان یه مشتند شکار خرگوشو یدز پلنگ بگیرین ببینید بهتر از همه چیزی اموزش میبینید یا گرگ یا روباه مخصوصا روباه ببینید خودتون یاد میگیرین هرکسی از اولش شکار چی نبوده

RE: شکار خرگوش - aminhunt - 2015-08-27 12:30 AM

(2015-08-26 11:39 PM)ahhmad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان یه مشتند شکار خرگوشو یدز پلنگ بگیرین ببینید بهتر از همه چیزی اموزش میبینید یا گرگ یا روباه مخصوصا روباه ببینید خودتون یاد میگیرین هرکسی از اولش شکار چی نبوده

داداش اول خوشامد میگم ورودتو
بعدش والا من نفهمیدم دقیقا چی گفتی. یه بار دیگه بدون غلط املایی بگو بدونیم چیه جریان

RE: شکار خرگوش - ahhmad - 2015-08-27 07:06 AM

به خدا نمیشه اخه این گوشی لعنتی صحفش میره یه طرف فونتش یه جا دیگه اینشم به زور مینویسم هنگی شده جدیدا نمیشه اصلا دررست نوشت

RE: شکار خرگوش - hossinmahmodi.1376 - 2015-11-07 02:03 PM

آیا برخورد یک یا دو ساچمه ۵ به بدن خرگوش درجا شکار میشود و آیا تا چندمتری میشود نزدیک شد ؟

حسین محمودی

آیا سرعت خرگوش چقدر است و در ۳۶متر چقدر پیشگیری کنیم

حسین محمودی

RE: شکار خرگوش - talebeamoli - 2015-11-07 04:18 PM

سلام دوست عزیز

شما با هر ساچمه ای میتونی خرگوش شکار کنی

بستگی به تفنگت داره ولی خوب من شنیدم با ساچمه یک تا 70 مترم زدن

با نمره 6 هم میشه ولی خوب گوشتش پر ساچمه میشه

من به نظر شخصی خودم نمره 4 خوبه واگه هوا خیلی سرد شد وزمستان بود برای شکار هر پرنده و چرنده یک شماره بزرگ تر بزنید بهتره

شاید جاش اینجا نباشه یک مثال میزنم براتون

برای غاز 3 و 4 خوبه اما تو زمستون خیلی سرد و برفی شماره 2 و 1 و چارپاره 20تایی و 28تایی

یک قاعده کلی برای همه شکارها