شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kingmkh - 2013-11-09 08:12 PM

(2013-11-09 07:32 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
kingmkh عزیز به نظر من شما تفنگت رو در فاصله 20 تا 25 متر صفر بکن در اینصورت شما تا 50 متر بدون میلدات در شکار مشکل نخواهید داشت.

درسته آقا رضا
چیرگان هم با پیش فرض 25 ژول و JSB Exact و کیلزون 0 فاصله 19 متر رو میده منتها اولا توان تفنگ که حدسی هست
در ثانی اگر تو 20 متر 0 کنیم فاصله 10 متر رو چقدر بالا میزنه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2013-11-09 08:59 PM

اگر تو 20 متر صفر بکنیم تو 10 متر فکر کنم یک 2 سانتی پایین بزنه نه بالا.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kingmkh - 2013-11-09 09:14 PM

(2013-11-09 08:59 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر تو 20 متر صفر بکنیم تو 10 متر فکر کنم یک 2 سانتی پایین بزنه نه بالا.

حق با شماست کلا همش پایین خط دید میزنه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - saeedcom - 2013-12-04 12:12 AM

سلام اساتید بزرگ کمکم کنید.من یه تفنگ شادو هزار تازه خریدم با یه دوربین بوشنل!(درست نوشتم؟)نمیدونم چطور تظیم کنم سوال کردم وقتی میزنم هی سمت چپ سیبل رو میزنه.پیچ بقل رو هم چرخوندم باز یکم نزدیک شد بعد یکی یا دوتا دندونه چرخوندم دوباره بد شدKhansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290) لطفا راهنماییم کنید.راستی وقتی زومش رو از 4 بالا میبرم تار میشه همه چیز!!!!

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Tomcat14 - 2013-12-04 12:55 AM

دوست عزیز اولا"صفحه ی اول این تاپیک رو کاملا مطالعه کنید،تا نحوه ی عملکرد دوربین،تورنت ها،تراز کردن،صفرکردن و... به خوبی متوجه بشیدKhansariha (8)
تو 10 متر چقدر چپ میزنه؟اگه بیش از 10 سانت باشه باید شیم بزارید(سعی کنید با شیم گذاری چپ زدن دوربینو به کمتر از 5 سانت در 10 متر برسونید)
تصحیح پارالکس نداره؟
یه عکس از دوربینتون بزارید،اگه تصحیح پارالکس نداره باید این تاری رو از طریق تنظیم عدسی شیئی به حداقل برسونیدKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - saeedcom - 2013-12-04 11:34 PM

(2013-12-04 12:55 AM)Tomcat14 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اولا"صفحه ی اول این تاپیک رو کاملا مطالعه کنید،تا نحوه ی عملکرد دوربین،تورنت ها،تراز کردن،صفرکردن و... به خوبی متوجه بشیدKhansariha (8)
تو 10 متر چقدر چپ میزنه؟اگه بیش از 10 سانت باشه باید شیم بزارید(سعی کنید با شیم گذاری چپ زدن دوربینو به کمتر از 5 سانت در 10 متر برسونید)
تصحیح پارالکس نداره؟
یه عکس از دوربینتون بزارید،اگه تصحیح پارالکس نداره باید این تاری رو از طریق تنظیم عدسی شیئی به حداقل برسونیدKhansariha (8)

سلام دوست گلم.ممنون که جواب دادی .وقتی تو 10 متری میزنم سمت چپ میزنه و فاصله نقط برخورد تا سیبل میشه گفت 15 سانتی میشه.Khansariha (367)
اینم مدل دوربین[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
حالم گرفتس بخدا.با کلی ذوق گرفتم الان اینجوره بخدا اصلا 5روزه حتی دست بهش نزدم Khansariha (172)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Tomcat14 - 2013-12-05 12:44 AM

آقا تعارف نکنید ها!عکس 1متر در 1 متر هم بزارید!Khansariha (367)
اونطوری که از تصویر روی جعبه میاد،تصحیح پارالکس نداره،پس تاری رو باید از طریق عدسی شیئی به حداقل برسونید.(به این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مراجعه کنید)
اونم چاره ای نداره،جز شیم گذاری؛که توضیحات مفصلی در صفحات اول تاپیک در موردش داده شده است.
موفق باشید.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2013-12-05 12:50 PM

ممکنه ایراد از پایه دوربین باشه محمد جان.خیلی مواقع با تعویض پایه و استفاده از یه پایه خوب مشکلات تا حدود زیادی حل می شه.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Tomcat14 - 2013-12-05 01:48 PM

درست دکتر جان،بعضی مواقع هم اگه پایه رو برعکس ببندیم(پیچ های پایه بیفته سمت راست سلاح)پایین و بالا زدن هم تا حدودی اصلاح میشه!
حیف که به وسایل خوب دسترسی نداریم و مجبوریم از همین لئوپولدهای چینی استفاده کنیم!Khansariha (367)(من تو تبریز دنبال پایه گامو گشتم اما نبود!Khansariha (290))
راستی یه سوال:Khansariha (226)
برای تورنت عکس اول میشه درپوشی پیدا کرد که عین تورنت عکس دوم بشه؟(یعنی با اون دسته ی پلاستیکی کلیک هارو جا به جا کنیم،تقریبا شبیه دوربین های سنتر یا لیپرز و...)
[تصویر: gamo432.jpg]
[تصویر: gamo3_940.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - chekel - 2013-12-06 09:00 PM

سلام من یه دوربین ۳*۹-۵۰ برای کرال گرفتم ولی موقع نصب دهنه کاملا روی سیلندر چسبیده محکم شده .
می خواستم بدونم این مساله برای دوربین اشکال ایجاد نمی کنه ؟
بعد از نصب بااینکه تبلکها تا اخر چرخوندم حدود 15سانت ‍بایین و راست می زد که شیم گذاشتم و تقریبا درست شده ولی با این حال تبلک ها تا اخر رفتن می خواستم بدونم این موضوع باعث خراب شدن تبلکها نمیشه؟