شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2013-11-04 01:55 PM

(2013-11-02 10:18 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر فروان از جناب dagger
شیم ها را با ورقه آلومنیم عوض کردم و فعلا داره خوب میزنه و باید دید در آینده چگونه عمل می کنهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

دوست من ورق الومینیومی یه ایراد داره اونم این که بعد از یه مدت براده ریز الومینیوم به بدنه دوربین می چسبه و سخت پاک می شه.از این بهتر استفاده از کارتهای تلفن یا جنس مشابه اون هست. هم به اندازه کافی محکمن هم رد نمی ندازن.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mik - 2013-11-04 03:11 PM

(2013-11-04 01:55 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-11-02 10:18 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر فروان از جناب dagger
شیم ها را با ورقه آلومنیم عوض کردم و فعلا داره خوب میزنه و باید دید در آینده چگونه عمل می کنهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

دوست من ورق الومینیومی یه ایراد داره اونم این که بعد از یه مدت براده ریز الومینیوم به بدنه دوربین می چسبه و سخت پاک می شه.از این بهتر استفاده از کارتهای تلفن یا جنس مشابه اون هست. هم به اندازه کافی محکمن هم رد نمی ندازن.Khansariha (8)

به این دلیل از ورقه آلومینی استفاده کردم چون اگر کارت تلفن یا چیز دیگری می گذاشتم خیلی میرفت بالا ولی این ورقه آلومنیمش از نظر ضخامت خوبه و فکر نکنم اثری بزاره حالا تا جمعه صبر می کنم چون دیگه دوباره حال باز کردن و تراز کردن را ندارم این جمعه باهاش بیرون میرم و بعدش میام یک چیز خوب برای شیم گذاری پیدا می کنم ولی چه داستانی شده این شیم گذاری ما!!!!!!1Khansariha (399)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kingmkh - 2013-11-04 03:59 PM

من هم از کارت ویزیت جنس PVC استفاده کردم خیلی خوب بود حسنش هم اینه که با یک لایه کار و راه میندازه چون حدود 1 میل ضخامت داره.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - unique - 2013-11-09 10:30 AM

طبق تصاوير زير بهتر نيست بجاي داشتن دو نقطه “صفر”،دوربين در بالاترين نقطه صفر بشه.اينجوري بجاي داشتن دو نقطه،محدوده بيشتري رو پوشش ميده.مانند تصوير بالايي[تصویر: 13839803721.jpg]
كسي ميدونه برطبق عكس بالايي براي صفر كردن اتي44 روي چند مترميبايست صفر بشه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2013-11-09 10:54 AM

یونیک جان اصلا روش خوبی نیست.برای اینکه شما در دو طرف نقطه صفر فقط می تونی از میلداتهای پایین استفاده کنی و بنابراین به شدت محدود خواهید بود.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - unique - 2013-11-09 11:46 AM

طبق اين روش براي فاصله هاي نزديكتر و دورتر از ميلدات هاي پايين استفاده ميكنيد و ديگه شك نداريد كه از ميلدات بالا استفاده كنيد يا از ميلدات پايين.تازه در محدوده اي بيشتر از دو نقطه شما ميتونيد درست از نقطه مركز دوربين استفاده كنيد.
دكتر جان آدرس سايت عكس رو ميذارم.زحمت ترجمه اش با شما
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2013-11-09 03:13 PM

یونیک جان .Khansariha (8)
من مقاله رو دیدم و خوب اون برای گلوله زنهای دقیق این روش رو پیشنهاد کرده.مسلما تراجکتوری گلوله زن نسبت به بادی(اگه بادی اصلا مستقیم داشته باشه!) مسیر مستقیم طولانی تری داره و گفته شما برای گلوله زنها تا حدودی درسته.ولی برای بادی ها نتیجه خوبی نداره.چرا؟ چون در فواصل بالا کلا تصویر هدف رو نمی شه داخل کادر ریتایکل آورد.
همین الان با دو تا نقطه صفر هم در فاصله مثلا 80 متر باید از پایین ترین میلدات استفاده کرد.وای به روزی که یه صفر داشته باشیم.
حالا از سختی و عدم قطعیت تعیین نقطه پیک بگذریم.الگوی پروازی ساچمه های به مراتب مختلف و بعضا هشلهفت رو چه کنیم؟Khansariha (219)
می بینی؟ برای همه اینا باید یه فکری کرد. اما: هر روشی ارزش ازمایش داره.باید این روش رو در عمل سنجید شاید خوب در بیاد.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - unique - 2013-11-09 05:24 PM

خوب پس من ميرم توي فاز امتحان كردن اين روش.فقط اگه كسي از دوستان به صورت علمي و اثبات شده ميدونه اگه بخوايم به اين طريق دوربين رو براي AT44صفر كنيم بايد در چه فاصله اي باشه؟
ظاهرا براي داشتن دو نقطه صفر بايد در 60 متري صفر بشه.احتمالا براي داشتن يك صفر بايد 40 متري باشه.
اين حدسيات خودمه.خواهشا دوستاني كه تجهيزات اينكار از قبيل كرنوگراف،برنامه چيرگان وغيره رو دارن اطلاع رساني كنن.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kingmkh - 2013-11-09 05:59 PM

(2013-11-09 05:24 PM)unique نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب پس من ميرم توي فاز امتحان كردن اين روش.فقط اگه كسي از دوستان به صورت علمي و اثبات شده ميدونه اگه بخوايم به اين طريق دوربين رو براي AT44صفر كنيم بايد در چه فاصله اي باشه؟
ظاهرا براي داشتن دو نقطه صفر بايد در 60 متري صفر بشه.احتمالا براي داشتن يك صفر بايد 40 متري باشه.
اين حدسيات خودمه.خواهشا دوستاني كه تجهيزات اينكار از قبيل كرنوگراف،برنامه چيرگان وغيره رو دارن اطلاع رساني كنن.

با قدرت پیشفرض 40 ژول و ساچمه JSB Exact Heavy و کیلزون 0 نقطه تک صفر کردن دوربین میشه 22 متر

[تصویر: 39261663668273821841.jpg]

اساتید در صورت اشتباه اصلاح بفرمایید

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2013-11-09 07:32 PM

kingmkh عزیز به نظر من شما تفنگت رو در فاصله 20 تا 25 متر صفر بکن در اینصورت شما تا 50 متر بدون میلدات در شکار مشکل نخواهید داشت.