شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - DAGGER - 2013-11-01 09:53 PM

(2013-11-01 09:49 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از پاسخ شما پایه عقب را حدود یک میل با پارچه ضخیم شیم گذاشتم ولی تا دیروز درست میزد شاید امروز عصر من خیلی روی فرم نبودم فردا دوباره چک می کنم ببینم چی میشهKhansariha (8)
براي شيم گزاري از پارچه يا تيوپ و امثال اين كه خاصيت ارتجاعي دارند استفاده نكنيد
بهتر است از نوار دوچرخه و يا ورقه هاي پلاستيكي مثل جلد كلاسور هاي كهنه كه داراي ضخامت يكسان بوده و از سر خوردن دوربين هم جلوگيري ميكنند استتفاده كنيد

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mik - 2013-11-01 10:51 PM

عرض ادب
تا حالا این گونه مشکلی نداشته چون پارچه محکمی است ولی بازهم امتحان می کنم اگر نشد دیگه شیم را عوض می کنم و کمال تشکر را دارم از توجه شماKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mik - 2013-11-02 10:18 PM

با تشکر فروان از جناب dagger
شیم ها را با ورقه آلومنیم عوض کردم و فعلا داره خوب میزنه و باید دید در آینده چگونه عمل می کنهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - اشکان - 2013-11-03 10:18 AM

سلام و ارادت Khansariha (8)
دوستان چند شب پیش به فکرم رسید که برای تراز کردن دوربین تفنگ از یک تراز ساختمانی استفاده کنم
[تصویر: 13834605131.jpg]
، بعد از اینکه قسمت مورد نظر را خارج کردم ، آنرا را از سطح صاف روی یک قسمت مسطح تفنگ قرار دادم (در اینجا جلوی محل خشاب گذاری هاتسانAT44 )
[تصویر: 13834605145.jpg]
و وقتی از تراز بودن تفنگ مطمئن شدم به سراغ تراز کردن ریتایکل دوربین رفتم که محور افقی انرا با خط افق هم تراز کنم
اول از سطح پایه دوربین استفاده کردم و دوربین راتراز کردم که باعث شد ریتایکل تراز نشود چون بر خلاف ظاهر وسطح پایه دوربین سطح خود ان تراز نبود و باعث ایجاد خطا شد
[تصویر: 13834605144.jpg]
و در تنظیم بعدی به جای سطح پایه دوربین از طبلک بالایی دوربین استفاده کردم که نتیجه خوب بود
[تصویر: 13834605143.jpg]
البته تراز های مخصوص دوربین هم هست که به اشکال مختلف به دوربین یا پایه دوربین نصب می شود و یا روش های راحتتری مانند شاغول یا تراز کردن با اشیا عمودی در محل و دیگر روشهای ساده تر هم هست ، ولی این هم یک تجربه ای بود که دوست داشتم با شما در میان بگذارم.
Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2013-11-03 12:54 PM

اشکان جان به خدا اگه سیستم اعتبار دهی داشتیم 10 تا اعتبار برای همین پست بهت میدادم!Khansariha (219)Khansariha (8)
حیفم اومد فقط سپاس بزنم و برم خیلی ایده جالبی بود.من همیشه از تراز استفاده می کردم برای تراز کردن سطح میزی که روش دوربین می بستم و خود تفنگ، ولی این یکی تا حالا به فکرم نرسیده بود!!!Khansariha (226)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - joseffist - 2013-11-03 01:14 PM

به نام الله

سلام خدمت تمامی سروران گرامی خودم در این تالار

مشکلی دارم که علتشو متوجه نشدم . فکر میکنم مورد ابتدایی و ساده ای باشه اما واقعا در موردش به نتیجه ای نرسیدم .

ببینید من دوربینم را روی at44 نصب کردم . وقتی دارم اهداف دور رو میزنم که در یه ارتفاع واقع شدن , مثلا
شاخه درخت
میوه کاج
سیبلی که در ارتفاع یک متری زمین نصب شده و ..... معمولا متوجه میشم که دوربین تنظیمه . حتی ساقه شاخ و برگهای خشک رو هم میتونم بزنم .Khansariha (219)

اما هر موقع هدف رو روی زمین میزارم . مثلا عروسکهایی سفالی روی زمین و یا اشیاعی که ارتفاعشون نسبت به زمین کمه , معمولا ساچمه خیلی بالاتر از هدف میخوره !!!

این برام سوال شده که چرا وقتی هدف تیراندازیم روی زمین قرار میگیره حتی یکبار هم نمیتونم بزنمش و معمولا ساچمه بالاتر از هدف به زمین اصابت میکنه.

خوشحال میشم از راهنمایی دوستان استفاده کنم .Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - اشکان - 2013-11-03 01:19 PM

(2013-11-03 01:14 PM)joseffist نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نام الله

سلام خدمت تمامی سروران گرامی خودم در این تالار

مشکلی دارم که علتشو متوجه نشدم . فکر میکنم مورد ابتدایی و ساده ای باشه اما واقعا در موردش به نتیجه ای نرسیدم .

ببینید من دوربینم را روی at44 نصب کردم . وقتی دارم اهداف دور رو میزنم که در یه ارتفاع واقع شدن , مثلا
شاخه درخت
میوه کاج
سیبلی که در ارتفاع یک متری زمین نصب شده و ..... معمولا متوجه میشم که دوربین تنظیمه . حتی ساقه شاخ و برگهای خشک رو هم میتونم بزنم .Khansariha (219)

اما هر موقع هدف رو روی زمین میزارم . مثلا عروسکهایی سفالی روی زمین و یا اشیاعی که ارتفاعشون نسبت به زمین کمه , معمولا ساچمه خیلی بالاتر از هدف میخوره !!!

این برام سوال شده که چرا وقتی هدف تیراندازیم روی زمین قرار میگیره حتی یکبار هم نمیتونم بزنمش و معمولا ساچمه بالاتر از هدف به زمین اصابت میکنه.

خوشحال میشم از راهنمایی دوستان استفاده کنم .Khansariha (8)
سلام مهدی جانKhansariha (8)
یک تاپیک داریم در رابطه با زاویه شلیک شاید مطالعه این تاپیک جوابگوی سوال شما باشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشیدKhansariha (48)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mhrSB - 2013-11-03 06:16 PM

اقا اشکان کار بسیار عالی انجام دادین.Khansariha (219)
در گذشته من با خط کش(وسط خط کش روی وسط طبلک)و یک سطح که با زمین موازی باشه کار میکردم که هم دقتش زیاد بالا نبود و همچنین یک بار خط کش رد کرد و یک خط مویی به دوربین انداخت.Khansariha (367)
و جدیدا با جی سنسور گوشیم میامدم این مورد را تنظیم میکردم خخخخخخ اول محل قرار گیری تفنگ را تراز میکردم(با گوشی)و بعدش اسلحه را دقیقا 90 درجه مهار میکردم و بعدش دوربین را تراز میکردم.که بازم این سیستم دقتش در حد تراز های معمولی نیست اما کاچی به از هیچی(بی تجهیزاتی هست دیگه)خخخخخخ
کار بسیار عالی بود.Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
موفق و سربلند باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - genesis - 2013-11-03 08:19 PM

سلام به همه ،من خیلی معذرت می خوام اما هرچی گشتم نتونستم تاپیکی پیدا کنم که راجع به صفر کردن شکاف درجه باشه این شد که اینجا دارم میپرسم،اگه امکانش هست یا واسم یه توضیح مختصر بدید یا اگه تاپیکی مختص به اون وجود داره لینکش رو بی زحمت در اختیارم بگذارید،بازم عذر می خوامKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - اشکان - 2013-11-03 08:30 PM

(2013-11-03 08:19 PM)genesis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه ،من خیلی معذرت می خوام اما هرچی گشتم نتونستم تاپیکی پیدا کنم که راجع به صفر کردن شکاف درجه باشه این شد که اینجا دارم میپرسم،اگه امکانش هست یا واسم یه توضیح مختصر بدید یا اگه تاپیکی مختص به اون وجود داره لینکش رو بی زحمت در اختیارم بگذارید،بازم عذر می خوامKhansariha (8)

سلام Khansariha (8)
خدمت شما دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشید