شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - esijoon - 2013-10-11 11:01 PM

(2013-10-11 10:40 PM)vahidba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خواهش جواب بدین اقا خیلی کارم گیره Khansariha (8)

اقا خیلی عجیب و با اصطلاحات سخت توضیح دادین
تاپیک واسه اماتوراس اما چیز زیادی حالیمون نشد Khansariha (368)

پایه دوربینم Leopud هست و یک تیکه
دوربین سنتر پوینت 4.16.40
تفنگ هم دیانا 350

موقع بستن دوربین و پایه تقریبا رعایت کردم تکته ها رو

اما دوربین در فاصله 15 متری حدود 20 سانت پایینتر میزنه ( طبلک ها تقریبا روی حالت وسط هست )

تو تاپیک گفته بود در این حالت باید مقوایی چیزی بزارین زیر پایه ها تا دوربین بیاد بالاتر، این کارو کردم اما به جای 20 سانت الان 30 سانت پایینتر میزنه

تبلک های پایین بالا رو هم تنظیم کنم خیلی کیده میشه فنر هاش و تا اخر بازم 10 سانت خطا داره

راهنمایی PLz

دوست عزیز اون مقوا گذاشتن رو بهش میگن شیم گذاری

شما باید پایه عقب دوربین رو شیم گذاری کنی نه جلو رو.......

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - salehsniper - 2013-10-11 11:10 PM

(2013-10-11 10:40 PM)vahidba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خواهش جواب بدین اقا خیلی کارم گیره Khansariha (8)

اقا خیلی عجیب و با اصطلاحات سخت توضیح دادین
تاپیک واسه اماتوراس اما چیز زیادی حالیمون نشد Khansariha (368)

پایه دوربینم Leopud هست و یک تیکه
دوربین سنتر پوینت 4.16.40
تفنگ هم دیانا 350

موقع بستن دوربین و پایه تقریبا رعایت کردم تکته ها رو

اما دوربین در فاصله 15 متری حدود 20 سانت پایینتر میزنه ( طبلک ها تقریبا روی حالت وسط هست )

تو تاپیک گفته بود در این حالت باید مقوایی چیزی بزارین زیر پایه ها تا دوربین بیاد بالاتر، این کارو کردم اما به جای 20 سانت الان 30 سانت پایینتر میزنه

تبلک های پایین بالا رو هم تنظیم کنم خیلی کیده میشه فنر هاش و تا اخر بازم 10 سانت خطا داره

راهنمایی PLz

دوست عزیز وحید جان درباره شیم گذاری (گذاشتن چیزی باریک در حد نهایتن 2 میلیمتر زیر طوقها یا به زبان آماتوری پایه ها) وقتی تفنگ 20 سانت پایین میزنه باید فقط فقط زیر طوق عقبی (پایه عقبی سمت چشمی دوربین) شیم گذاری بشه چیزی مانند همون مقوا باریک یا یه چیز دیگه که مناسب باشه باید زیر دوربین به سمت چشمی روی پایه بگزارید و بعد دوربین را تراز کنید و ببندید (تراز کردن طوری که رتیکل دوربین یا همون به علاوه وسط دوربین دقیقاً صاف باشه) و برعکس ماجرا اگه بالا بزنه باید زیر پایه جلویی به سمت عدسی شیئی شیم گذاری کنید. (به عبارتی اگه پایین بزنه باید سر دوربین بیاد پایینتر و اگه بالا بزنه باید سر دوربین بیاد بالاتر.)
علت تکرار کلمات تخصصی یادگیری شما و آشنایی با این واژه ها بود.Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (8)Khansariha (8)
آقا احسان ببخشید وقتی ارسال شد پست شما را دیدم. ولی بهتره این پستم باشه تا دوستمون بهتر متوجه بشه.Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - vahidba - 2013-10-11 11:45 PM

دم دوستان گرم Khansariha (8)

واسه تنظیم چپ و راست هم فقط طبلک های کنار رو دست کاری کنم و تموم ـه دیگه ؟

کلافم کرده 3 روزه میخوام تنظیم کنم Khansariha (226)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - daneshyar - 2013-10-12 12:01 AM

(2013-10-11 11:45 PM)vahidba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دم دوستان گرم Khansariha (8)

واسه تنظیم چپ و راست هم فقط طبلک های کنار رو دست کاری کنم و تموم ـه دیگه ؟

کلافم کرده 3 روزه میخوام تنظیم کنم Khansariha (226)
آره همون کفایت میکنه.
قفط اگه دیدی مجبوری که باز اختلاف خیلی ریاده باید شیم گزاری کنی.
بر طبق نیاز به چپ یا راست طوق عقب.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - genesis - 2013-10-28 01:10 AM

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اعضای محترم انجمن ، لینک زیر مربوط به بستن دوربین و پایه ی دوربین و نحوه ی درست بستن انهاست،امیدوارم مفید واقع بشه.

لینک :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mik - 2013-11-01 09:00 PM

با سلام
یک سوال از اساتید داشتم من حدود چند روز پیش یک بسته پرومگنوم گرفتم و کیفیتش خوب بود و نسبتا کیپ داخل لوله می رفت و داخل 13 متر صفرش کردم و طبق محاسبات در 20 متر باید حدود نیم اینچ بالاتر بزند ولی امروز عصر تست کردم داخل 20 متر متر حدود 20 سانت!!!!!! بالاتر میزد و پیچ های اسلحه و دوربین هم چک کردم همه سفت بودند و اسلحه مگنوم 350 کالیبر 5.5 و دوربین هم سنتر 3-9*32 دوستان اگر پاسخ را می دانند سریع تر جواب دهند چون کلا دپرس شدمKhansariha (367)
باتشکرKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - DAGGER - 2013-11-01 09:10 PM

(2013-11-01 09:00 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
یک سوال از اساتید داشتم من حدود چند روز پیش یک بسته پرومگنوم گرفتم و کیفیتش خوب بود و نسبتا کیپ داخل لوله می رفت و داخل 13 متر صفرش کردم و طبق محاسبات در 20 متر باید حدود نیم اینچ بالاتر بزند ولی امروز عصر تست کردم داخل 20 متر متر حدود 20 سانت!!!!!! بالاتر میزد و پیچ های اسلحه و دوربین هم چک کردم همه سفت بودند و اسلحه مگنوم 350 کالیبر 5.5 و دوربین هم سنتر 3-9*32 دوستان اگر پاسخ را می دانند سریع تر جواب دهند چون کلا دپرس شدمKhansariha (367)
باتشکرKhansariha (8)

دوست عزيز
من استاد نيستم ولي اگر قابل بدونيد ميتونم كمكتون كنم
طوق عقبي دوربين رو چقدر شيم گزاري كرديد احتمالآ مقدارش بايد زياد باشه
طبلك تغييرات عمودي رو در حد وسط قرار بديد و اگر شيم طوق عقب گزاشتيد اونرو به نصف كاهش بديد بعد نتيجه رو چك كنيد
و در صورت بهتر بودن نتيجه با تغيير ميزان اون صفر اول رو به جاي مطلوب ببريد

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2013-11-01 09:39 PM

دوستان اگر تفنگ چپ بزنه برای شم گذاری باید کجا شم گذاشت ؟ Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - DAGGER - 2013-11-01 09:46 PM

(2013-11-01 09:39 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان اگر تفنگ چپ بزنه برای شم گذاری باید کجا شم گذاشت ؟ Khansariha (8)
همون طوق عقب متمايل به چپ شيم گزاري كنيد محل برخورد به طرف راست متمايل ميشه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mik - 2013-11-01 09:49 PM

(2013-11-01 09:10 PM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-11-01 09:00 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
باتشکرKhansariha (8)

دوست عزيز
من استاد نيستم ولي اگر قابل بدونيد ميتونم كمكتون كنم
طوق عقبي دوربين رو چقدر شيم گزاري كرديد احتمالآ مقدارش بايد زياد باشه
طبلك تغييرات عمودي رو در حد وسط قرار بديد و اگر شيم طوق عقب گزاشتيد اونرو به نصف كاهش بديد بعد نتيجه رو چك كنيد
و در صورت بهتر بودن نتيجه با تغيير ميزان اون صفر اول رو به جاي مطلوب ببريد

با تشکر از پاسخ شما پایه عقب را حدود یک میل با پارچه ضخیم شیم گذاشتم ولی تا دیروز درست میزد شاید امروز عصر من خیلی روی فرم نبودم فردا دوباره چک می کنم ببینم چی میشهKhansariha (8)