شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - salehsniper - 2013-09-25 09:13 PM

دوست خوبم Vicxtor دست شما درد نکنه خیلی عالی بود فقط میشه بگید این جداول را کجا میتونم پیدا کنم میشه سایتشو بگید. جدول کالیبر 5.5 پرو مگنوم با انرژی 17 ژول سر لوله را هم بگزارید یا سایتشو بگید تا خودم ببینم. ممنون تقدیم به شماKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2013-09-25 10:46 PM

(2013-09-25 09:13 PM)salehsniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست خوبم Vicxtor دست شما درد نکنه خیلی عالی بود فقط میشه بگید این جداول را کجا میتونم پیدا کنم میشه سایتشو بگید. جدول کالیبر 5.5 پرو مگنوم با انرژی 17 ژول سر لوله را هم بگزارید یا سایتشو بگید تا خودم ببینم. ممنون تقدیم به شماKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

[تصویر: Trajectory_Table_2.jpg]

Khansariha (8)
مقادیر انرژی به ژول :

در ۱۰ متر : ۱۴/۶۴ ژول
در ۱۵ متر : ۱۳/۱۹ ژول
در ۲۰ متر : ۱۱/۸۹ ژول
در ۲۵ متر : ۱۰/۷۱ ژول
در ۳۰ متر : ۹/۶۵ ژول
در ۳۵ متر : ۸/۷۰ ژول
در ۴۰ متر : ۷/۸۳ ژول
در ۴۵ متر : ۷/۰۶ ژول
در ۵۰ متر : ۶/۳۵ ژول

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - newclaim - 2013-10-07 11:04 AM

با عرض سلام خدمت دوستان.
ميخواستم بپرسم با تفنگ وايرخ80 و دوربين سنتر3*9-32 و براي صفر كردن دوربين ،صفر اول و دوم دوربين چند متره ؟ بهتره دوربين رو روي صفر اول تنظيم بكنيم يا صفر دوم؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Tomcat14 - 2013-10-07 11:12 AM

داداش گلم صفر اول اونی که میخواهید تفنگتون در اون فاصله صفر بشه و مرکز سیبل رو بزنه،صفر دوم به طور اتوماتیک وار به دلیل حرکت قوسی ساچمه اتفاق می افته،در واقع صفر اول دورتره و صفر دوم به شما نزدیک تره و صفر دوم رو باید محاسبه کنید که برای این امر نیاز به دونستن ارتفاع پایه،سرعت ساچمه هنگام خروج از لوله،وزن ساچمه و ... دارید و همه ی این متغییر هارو به برنامه ای به اسم چیرگان می دهید و برنامه با محاسبه صفر دوم را به شما اطلاع میدهدKhansariha (8)
برای مطالع ی بیشتر به صفحه ی اول همین تاپیک مراجعه کنید.
اینم یه عکس برای درک مفهوم صفر اول و دوم:
[تصویر: Untitled_1.jpg]
شما تفنگتونو در30متری صفر کنید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - newclaim - 2013-10-07 11:15 PM

(2013-10-07 11:12 AM)Tomcat14 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش گلم صفر اول اونی که میخواهید تفنگتون در اون فاصله صفر بشه و مرکز سیبل رو بزنه،صفر دوم به طور اتوماتیک وار به دلیل حرکت قوسی ساچمه اتفاق می افته،در واقع صفر اول دورتره و صفر دوم به شما نزدیک تره و صفر دوم رو باید محاسبه کنید که برای این امر نیاز به دونستن ارتفاع پایه،سرعت ساچمه هنگام خروج از لوله،وزن ساچمه و ... دارید و همه ی این متغییر هارو به برنامه ای به اسم چیرگان می دهید و برنامه با محاسبه صفر دوم را به شما اطلاع میدهدKhansariha (8)
برای مطالع ی بیشتر به صفحه ی اول همین تاپیک مراجعه کنید.
اینم یه عکس برای درک مفهوم صفر اول و دوم:
[تصویر: Untitled_1.jpg]
شما تفنگتونو در30متری صفر کنید.
بسيار ممنون از راهنماييتون

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - faramarz - 2013-10-09 04:38 PM

سلام دوستان.
من یک دوربین BUSHNELL 4X28E روی شادو هزار نصب کردم.
ولی هرچقدر هم که پیچاشو محکم میبندم بازم بعد زدن چندتا تیر دوربین از رو ریل حرکت میکنه و عقب میاد.
یه ترمز دوربین هم واسش گرفتم ولی چون ارطفاع دوربین نسبت به بدنه تفنگ کم بود بهش نخورد.
خلاصه که منو کلافه کرده وهرکاری میکنم بازم عقب میاد و گر نه خیلی خوب تنظیم میشه ولی با زدن چندتا تیر زود عقب میاد و تنظیمش بهم میخوره.
حالا شما راهنمایی کنید که من چیکار کنم که دوربین دیگه عقب نیاد و سر جاش ثابت بمونه؟
به نظرتون برم دوربین رو به بدنه کاربیت یا جوش بدم؟
دیگه اعصاب برام نذاشته.
با تشکر.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - flower - 2013-10-09 05:04 PM

نه بابا چیو جوش بدم . یه کم حرفه ای تر حرف بزن خخخخخخخخخخخخ

اگه از پایه یه تیکه استفاده میکنی فکر کنم بتونی از از پیچ داخل پایه دومی استفاده کنی . البته اگه رو شادو حفره ای برا این پیچ تعبیه شده باشه
اگه نه در ضمن استپ کوتاه هم گیر میاد

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - رضا قلعه قافی - 2013-10-09 05:08 PM

شادو استوپ داره واگر بازش کنی یک حفره داره واون پیچ داخل پایه رو بنداز داخل اون وپایه رو سفت کن

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - arash1324 - 2013-10-09 05:22 PM

(2013-10-09 04:38 PM)faramarz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.
من یک دوربین BUSHNELL 4X28E روی شادو هزار نصب کردم.
ولی هرچقدر هم که پیچاشو محکم میبندم بازم بعد زدن چندتا تیر دوربین از رو ریل حرکت میکنه و عقب میاد.
یه ترمز دوربین هم واسش گرفتم ولی چون ارطفاع دوربین نسبت به بدنه تفنگ کم بود بهش نخورد.
خلاصه که منو کلافه کرده وهرکاری میکنم بازم عقب میاد و گر نه خیلی خوب تنظیم میشه ولی با زدن چندتا تیر زود عقب میاد و تنظیمش بهم میخوره.
حالا شما راهنمایی کنید که من چیکار کنم که دوربین دیگه عقب نیاد و سر جاش ثابت بمونه؟
به نظرتون برم دوربین رو به بدنه کاربیت یا جوش بدم؟
دیگه اعصاب برام نذاشته.
با تشکر.
سلام و درود Khansariha (8)
همانطور كه دوستانمون عنوان نمودند از پايه يه تيكه استفاده كن و يه پيچ وسط رينگ اولي داره با يه آچار الان بپيچ بره تو سوراخ روي تفنگ كه واسه همين كار تعبيه شده . متاسفانه كيفيت پايه هاي دوتيكه خوب نيست و خيلي زود لبه هاي شيار از بين ميره . من دو تا رو دور انداختم و در نهايت يك تكه انداختم . البته روي تفنگ چيني بود كه با شليك دوم دوربين مي پريد بالا و از جاش در مي رفت .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - faramarz - 2013-10-09 05:46 PM

سلام بچه ها حرفایی که شما میزنید درست ولی دوربین من پایه سرخود داره و نمیشه پایه دیگه ای بهش وصل کرد.
و چون ارتفاع دوربین نسبت به بدنه تفنگ کمه ترمز دوربین هم روش وصل نشد و خود ریل تفنگ هم نه ترمز داره نه جای پیچ.
اینم عکس دوربین
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.