شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - daneshyar - 2013-09-23 11:36 AM

(2013-09-23 10:53 AM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-09-23 10:42 AM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اساتید من دوربینم الان روی 35 متر صفر هست دیروز که داشتم فواصل بالای 60 متر رو میزدم تقریبا باید 4 یا 5 میلدات بالاتر رو میگرفتم که بتونم یه هدف 12 سانتی رو بزنم.
الان سوالم اینجاست که این افت تیر طبیعیه یا مشکلی هست.
دوربین سنتر 4-16*40
تفنگ دیانا 52 cal 177
ساچمه پرومگنوم و ts-10
دوست عزیز شما نرم افزار چیرگان رو که تو انجمن هست دانلود کن وکمی باهاش کارکن .سوالت الان ناقصه ،رو چه زومی 4یا5میلدات میگرفتی؟البته برای کالیبر4.5 افت بیشتردر مسافت بالا طبیعی هست
زوم روی 8 تا 10 بود.
نرم افزار چیرگان برای ویندوز هم هست یا فقط آندروید داره؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - رضا قلعه قافی - 2013-09-23 11:46 AM

برای ویندوز مطمئنم ولی اندرور هم احتمالا هست

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - اشکان - 2013-09-23 11:54 AM

سلام و عرض ادبKhansariha (8)
نرم افزار چیرگان برای ویندوز هست از این جا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دانلود کنید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - sabergholamian - 2013-09-23 11:58 AM

اين افت تير طبيعي هست_4ميلدات رو زوم8-10 برابر با1تا1/5ميلدات در زوم3يا4هست_
شما براي بهتر متوجه شدن دوربين رو روي يجا ثابت هدف بگيريد به ميلدات ها دقت كنيد و زوم رو زياد كنيد متوجه موضوع ميشيد و كم كم حرفه اي ميشيد ايشالا

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - اشکان - 2013-09-23 12:23 PM

(2013-09-23 11:54 AM)اشکان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و عرض ادبKhansariha (8)
نرم افزار چیرگان برای ویندوز هست از این جا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دانلود کنید.

سلام مجدد Khansariha (8)
نرم افزار چیرگان برای اندروید را از اینجادیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دانلود کنید

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - salehsniper - 2013-09-25 12:29 PM

سلام آقا من کار با این نرم افزار چیرگان و این چیزا را بلد نیستم. یه سوال داشتم از دوستانی که کار باهاش رو بلدن یا به صورت تکرار و تمرین یا تجربی به دست آوردن.
سوالم اینه که اگه شادو 1000 را بخوام توی 35 تا 40 متر با پرومگنوم صفرش کنم صفر دومش دقیقاً روی چند متری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کیل زونش دقیقاً چند سانته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(این مورد را لطفاً حتماً اگه اطلاعی داشتید ذکر کنید)
انرژی شادو تو اون فاصله (بین 35 تا 40) چند ژوله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - daneshyar - 2013-09-25 03:37 PM

(2013-09-25 12:29 PM)salehsniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آقا من کار با این نرم افزار چیرگان و این چیزا را بلد نیستم. یه سوال داشتم از دوستانی که کار باهاش رو بلدن یا به صورت تکرار و تمرین یا تجربی به دست آوردن.
سوالم اینه که اگه شادو 1000 را بخوام توی 35 تا 40 متر با پرومگنوم صفرش کنم صفر دومش دقیقاً روی چند متری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کیل زونش دقیقاً چند سانته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(این مورد را لطفاً حتماً اگه اطلاعی داشتید ذکر کنید)

شما وقتی توی 35 متر دوربین صفر میکنی روی صفر دوم هست صفر اولت میفته تقریبا توی 12 متری.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2013-09-25 05:22 PM

(2013-09-25 12:29 PM)salehsniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز شما اول بگو که چه کیل زونی میخوای؟ ۳ سانت خوبه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - salehsniper - 2013-09-25 05:23 PM

معذرت میخوام ولی شما داری یه مورد را اشتباه میگی صفر اول اونیه که دورتره و صفر دوم اونیه که نزدیک تره. ولی شما به اشتباه نوشتید صفر دوم 35 و صفر اول 12. بازم ممنون که جواب دادی ولی شما از این جواب مطمئنید. یعنی دقیقاً روی 12 متر هست؟؟؟
میشه کسی که نرم افزار چیرگان داره واسم اندازه بگیره آخه مطمئناً این صفر اول و دوم توی تفنگای مختلف که یکی نیست تفنگ من شادو 1000 و با ساچمه پرومگنوم میخوام صفر کنم اگه کسی دقیق میدونه توی فاصله 35 تا 40 متر (منظور از 35 تا 40 متر یعنی هر کدوم بهتره و با تفنگ من جواب بهتری میده)
صفر دومش چند متره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و کیلزونش چند سانته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و چند ژول انرژی داره تا اون فاصله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم جواب این 3 سوال منا دقیق بدیدKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
بله 3 سانت خوبه. من میخواستم کیلزون حداقل را در نظر بگیرید یعنی کوچکترین حالت کیلزون توی اون فاصله چنده؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2013-09-25 05:46 PM

(2013-09-25 05:23 PM)salehsniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله 3 سانت خوبه. من میخواستم کیلزون حداقل را در نظر بگیرید یعنی کوچکترین حالت کیلزون توی اون فاصله چنده؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (256)

هر چه کیل زون کوچکتر باشه در فاصله ی کمتری میتونی تیراندازی در محدوده ی اون کیل زون رو داشته باشی و همچنین طول اون فاصله کمتر میشه
(البته من ارتفاع دوربین رو برای شما ۴.۸ سانت مثل مال خودم در نظر گرفتم که اگه بخواید دقیق تر بشه باید ارتفاع دوربین رو هم بگید، یعنی فاصله ی بین مرکز لوله تا مرکز عدسی شیئی دروبین)
مثلا اگه کیل زون رو ۳ سانت در نظر بگیری صفر اولت میشه ۳۴ متر و صفر دوم میشه ۱۳ متر و از ۸ تا ۳۸ مترو میتونی تو کیل زون بزنی بدون محاسبه ی افت ساچمه
و اگه کیل زون بشه ۲ سانت، اونوقت برای اینکه تو کیل زون بزنی (از ۱۰ تا ۳۵ متر به صورت پی در پی) صفر اولت میشه ۳۱ متر و دومی میشه ۱۴ متر

جدول انرژی ساچمه و ... رو برات میذارم همین جا Khansariha (8)
راستی کالیبر سلاحتون ۴.۵ بود دیگه؟
این هم جدول تراجکتوری ساچمه ی پرو مگنوم کالیبر ۴.۵ با انرژی مازل ۱۶ ژول :

[تصویر: Trajectory_Table.jpg]

Khansariha (8)Khansariha (8)
مقادیر انرژی به ژول :

در ۱۰ متر : ۱۳/۰۴ ژول
در ۱۵ متر : ۱۱/۷۵ ژول
در ۲۰ متر : ۱۰/۵۸ ژول
در ۲۵ متر : ۹/۵۴ ژول
در ۳۰ متر : ۸/۵۹ ژول
در ۳۵ متر : ۷/۷۴ ژول
در ۴۰ متر : ۶/۹۸ ژول