شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - مهرداد - 2013-09-21 12:35 PM

دوست عزیز واسه گفتن یک جمله نیازی به گذاشتن تمامی پستها و نقل قولهای دوستان نبود.لااقل فقط تصویر مربوطه رو انتخاب میکردید تا بیخودی صفحه سنگین نشه.میدونید چقدر اینکار توسط برخی دوستان تکرار میشه و واقعا بعضی مواقع، دیگه حوصله عزیزان رو سر میبره.لطفا هممون بیشتر رعایت کنیم.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - dianamagnum - 2013-09-22 01:54 AM

درود و سلام بر مدیریت محترم سایت . من یه دونه دیانا مگنوم 350 دارم با یه دوربین لیپرز 6-24*50 . من خیلی گیج شدم از مطالب بالا . دوربین رو خیلی تراز و کامل بستمش . به نظر شما اساتید محترم من تو چه فاصله ای دوربیتم رو صفر کنم که بین فاصله 10 تا 55 متری که برد آخر تفنگ من یکی بزن . یعنی منظورم اینه که بین 10 تا 55 متر خود خال رو بزن . خیلی بهش فکر کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم . خواهشا کمکم کنید اگه راهی وجود داره . ممنون از لطفتون .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mhrSB - 2013-09-22 06:03 AM

(2013-09-22 01:54 AM)dianamagnum نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود و سلام بر مدیریت محترم سایت . من یه دونه دیانا مگنوم 350 دارم با یه دوربین لیپرز 6-24*50 . من خیلی گیج شدم از مطالب بالا . دوربین رو خیلی تراز و کامل بستمش . به نظر شما اساتید محترم من تو چه فاصله ای دوربیتم رو صفر کنم که بین فاصله 10 تا 55 متری که برد آخر تفنگ من یکی بزن . یعنی منظورم اینه که بین 10 تا 55 متر خود خال رو بزن . خیلی بهش فکر کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم . خواهشا کمکم کنید اگه راهی وجود داره . ممنون از لطفتون .
سلام
شرمنده نه من مدیر هستم و نه خودم را در حد اساتید میدانمKhansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)
ولی یک نکته ای را برای شما میگویم:هیچ وقت فاصله ای وجود نداره که اسلحه را صفر کنیم و بشه از 10 متری تا 55 متری دقیق بزنه توی خال،چون توی تفنگ های بادی قوس حرکت مرمی روی هوا خیلی زیاده و بعد از شلیک کمی بالارفته و مجدد میاد پایین و برای اسلحه شما بهتره روی 40 متر تنظیم کنید که توی 10،15 متر هم صفر باشه و بین این 2 عدد یکم بالا میزنه و خارج از محدوده این 2 عدد پایین میزنه.
البته اون بالا و پایین زدن خیلی جزئی و محدود هست و اگه برای شکار میخواهید ممکنه با توجه به جسه شکارتون توی 60 متر تیر به جای سر شکار به قفسه سینش بخوره و شکار بیفته ولی در کل بهترین نقطه صفر برای شما همون حدودای 40 هست که باعث میشه در مجموع تیراندازی های شما کمترین اختلاف را مشاهده کنید و بقیش را هم بعد از یک مدت کار کردن دستتون میاد و میتوانید از روی میلدات ها برای خودتون محاسبه کنید و دیگه لازم نباشه صفر دوربین را تقییر بدین.Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
البته اقا روح الله هم گفتش که برد اخر تفنگ شما 55 نیست و دیانا 350 قدرت بالایی داره و تا 60 متر را راحت میتوانید شکار های معمولی را بزنید اما نباید روی 60 صفر کنید چون اون موقع اختلاف محل برخورد ساچمه در فواصل مختلف خیلی زیاد میشه.و لذت تیراندازی را ار بین میبره و فقط تیراندازی زجر اور میشهKhansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - رضا قلعه قافی - 2013-09-22 09:24 AM

(2013-09-22 01:54 AM)dianamagnum نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز هیچ سلاح بادی نیست که طوری دوربین صفربشه که 10تا55متر رو خال بزنه.مسیرپرواز ساچمه قوسی شکل هست وفقط در 2نقطه از خط دید دوربین رد میشه وخال میزنه .شما کالیبر سلاح وساچمه ای که بیشتر استفاده میکنی وارتفاع پایه دوربینت رو بده تا دوستان پیشنهادبدند

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mik - 2013-09-22 09:57 AM

با سلام
دوست من شما تفنگت را روی 13 مترصفرکن در 40 الی 45 متری دقیق خال را برایت می زند ولی ساچمه وزنش باید چیزی در حد پرومگنوم باشه تی اس 22 بایدروی 8 الی 9 متر صفر کنی 40 متر خال رامی زند اما در میانه ی مسیر دو الی سه سانت بالا می زند ولی عجب حالی میکنی با این دوربین

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - dianamagnum - 2013-09-22 02:38 PM

خیلی ممنون از لطف همه دوستانی که تو این موضوع منو راهنمایی کردن . من یه چیزیرو یادم رفت بگم . ساچمه ای که استفاده میکنم (( گامو اکسپاندر )) هستش و کالیبر تفنگمم 5.5 هست . دوستان من ! پاسخهایه شما خیلی با هم متفاوتن و فرق میکنن . یکی میگه 40 متری یکی میگه 13 متری یکیم که میگه اصلا نمیشه . شما خودتون به جای من باشید مغزتون یاتاقان نمیزنه ؟ من یه فایل PDF از وبسایت سازنده دوربینم دانلود کردم . که برای فاصله صفر کردن گفته 35 یارد برای سلحهای بادی . عکسشم الان ضمیمه میکنم . که میشه به عبارت 32 متر . حالا نظر شما دوستان من چیه . که بین 30 تا 32 متر صفر کنم ؟ بازم ممنون از لطفتون .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mhrSB - 2013-09-22 02:50 PM

(2013-09-22 02:38 PM)dianamagnum نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون از لطف همه دوستانی که تو این موضوع منو راهنمایی کردن . من یه چیزیرو یادم رفت بگم . ساچمه ای که استفاده میکنم (( گامو اکسپاندر )) هستش و کالیبر تفنگمم 5.5 هست . دوستان من ! پاسخهایه شما خیلی با هم متفاوتن و فرق میکنن . یکی میگه 40 متری یکی میگه 13 متری یکیم که میگه اصلا نمیشه . شما خودتون به جای من باشید مغزتون یاتاقان نمیزنه ؟ من یه فایل PDF از وبسایت سازنده دوربینم دانلود کردم . که برای فاصله صفر کردن گفته 35 یارد برای سلحهای بادی . عکسشم الان ضمیمه میکنم . که میشه به عبارت 32 متر . حالا نظر شما دوستان من چیه . که بین 30 تا 32 متر صفر کنم ؟ بازم ممنون از لطفتون .
اگه شما روی همون 40،45 متری که اقای میک گفتن صفر کنید صفر دومتون میشه همون 13 و یعنی از لحاظ بالا و پایین رفتن ساچمه توی هوا این دو نقطه با هم برابر هستن و این روشی که ایشون گفتن روی 13 متر صفر کنید از این لحاظ کارایی داره که شاید محیط بزرگی در اختیارتون نباشه تا بتوانید در 40 متر صفر کنید.Khansariha (172)
و بادی تا بادی فرق میکنه.برای شما همون 40،45 متر خوب هست که صفر بعدیش هم میشه حدود 10،15 متر.
همه دوستان یک چیز را گفتن اما با روش بیان متفاوتKhansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
در ضمن قدر دوربینتون را هم بدانید،چون اگه مدل زیرولاک دار(قفل طبلک)باشه دیگه پیدا نمیشه.و دوربین خیلی خوب و انتی شوکی هست و راحت روی 350 دوام میاره و پای 350 میتوانه پیر بشه خخخخKhansariha (219)Khansariha (219)
موفق و سربلند باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - shahabjadidi - 2013-09-22 02:58 PM

با سپاس فراوان از توضیحات بسیار کامل و دقیقتون...

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - daneshyar - 2013-09-23 10:42 AM

سلام
اساتید من دوربینم الان روی 35 متر صفر هست دیروز که داشتم فواصل بالای 60 متر رو میزدم تقریبا باید 4 یا 5 میلدات بالاتر رو میگرفتم که بتونم یه هدف 12 سانتی رو بزنم.
الان سوالم اینجاست که این افت تیر طبیعیه یا مشکلی هست.
دوربین سنتر 4-16*40
تفنگ دیانا 52 cal 177
ساچمه پرومگنوم و ts-10

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - رضا قلعه قافی - 2013-09-23 10:53 AM

(2013-09-23 10:42 AM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اساتید من دوربینم الان روی 35 متر صفر هست دیروز که داشتم فواصل بالای 60 متر رو میزدم تقریبا باید 4 یا 5 میلدات بالاتر رو میگرفتم که بتونم یه هدف 12 سانتی رو بزنم.
الان سوالم اینجاست که این افت تیر طبیعیه یا مشکلی هست.
دوربین سنتر 4-16*40
تفنگ دیانا 52 cal 177
ساچمه پرومگنوم و ts-10
دوست عزیز شما نرم افزار چیرگان رو که تو انجمن هست دانلود کن وکمی باهاش کارکن .سوالت الان ناقصه ،رو چه زومی 4یا5میلدات میگرفتی؟البته برای کالیبر4.5 افت بیشتردر مسافت بالا طبیعی هست