شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-06-27 03:08 PM

(2011-06-27 02:38 PM)عبدالرحمن نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نظری جان منظورم این بود که اون 2تا پیچی که روی د.بینه وبرای تنظیم استفاده مشه رو 4 تا کنن .. ایا امکان داره ؟
فکر کنم منظور شما طبلکهای تنظیمیست .
بیشتر به مکانیزم ساخت و جنس فنر بر میگرده مثلا شما اگر لیپرز یا سنتر پوینت بگیری (تا جائی که میدونم) امکان نداره یا امکانش خیلی خیلی کمه که عدسی زیر طبلک حرکت کنه Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - عبدالرحمن - 2011-06-27 03:23 PM

ممنون از پاسختون .. علی جان اگه میشه منو راهنمایی کنید .. این دوربین توی عکس با اون دوربین که توی کلیپه یکیه ؟ اگه نیست اسم اون دوربین چیه .. بعلت اینکه این پست با عنوان تاپیک مغیرت داره بعد از پاسخ شما ویرایش میکنم با تشکر

[تصویر: 46776808328752850239.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mehrdad - 2011-06-27 03:46 PM

روی دوربین مارک بوشنل حک شده . هر کاریش کردم هم درست نشد فکر کنم خراب شده و باید بندازمش دور .
شما برای تفنگ دیانا 27 و رنجر 125 چه دوربین خوبی را معرفی میکنید ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-06-27 05:02 PM

(2011-06-27 03:23 PM)عبدالرحمن نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از پاسختون .. علی جان اگه میشه منو راهنمایی کنید .. این دوربین توی عکس با اون دوربین که توی کلیپه یکیه ؟ اگه نیست اسم اون دوربین چیه .. بعلت اینکه این پست با عنوان تاپیک مغیرت داره بعد از پاسخ شما ویرایش میکنم با تشکر

[تصویر: 46776808328752850239.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه عبدالرحمن جان یکی نیست
اون دوربین شما در عکس یک دوربین bsa هست (BSA Stealth Tactical 3-9x40 Scope with AO)
و اونی که تو کلیپ هست bsa نیست به احتمال زیاد یک لیپرز هست با سایه بانش
[تصویر: 9-Leapers-optional-s_AFC49.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - نظري - 2011-06-27 05:55 PM

(2011-06-27 03:46 PM)mehrdad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
روی دوربین مارک بوشنل حک شده . هر کاریش کردم هم درست نشد فکر کنم خراب شده و باید بندازمش دور .
شما برای تفنگ دیانا 27 و رنجر 125 چه دوربین خوبی را معرفی میکنید ؟

ديانا 27 از لحاظ لگد و ضربه جز تفنگهاي متوسط به پايينه و دوربين خراب كن نيست و ميتوني از دوربينهاي معمولي ببندي ولي رنجر 125 لگد زيادي داره و دوربين مقاوم مثل ليپرز و سنترپوينت ميخواد كه البته بنظر من چون خود تفنگ زياد دقت نداره نبايد انتظار زيادي داشت كه با دوربين خوب دقتش خيلي بالا بره Khansariha (8)
(2011-06-27 05:12 PM)عبدالرحمن نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از پاسختون .. علی جان کدومشون رو شما توصیه میکنید ؟؟؟

دوست عزيز با توجه به تجربه خودم و دوستان ليپرز خيلي خوب جواب داده و مقبوليت بيشتري نسبت به bsa داره.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - عبدالرحمن - 2011-06-27 07:03 PM

البته دوست من اقای نظری قیمت BSA رون تر هستش حدود 100 هزار تومن

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-06-27 07:18 PM

(2011-06-27 05:12 PM)عبدالرحمن نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از پاسختون .. علی جان کدومشون رو شما توصیه میکنید ؟؟؟
اول بگم عبدالرحمن جان اون دکمه سپاس در سمت چپ و پائین پست دوستان را اگر کلیک کنید دو پیام را میرسونه اول تشکر شما و دوم مطلب خوانده شد .
اینطوری من و یا دوستانی که برای شما مطلبی ارسال میکنیم متوجه خواندن شما میشویم حالا اینجا تشکر شما ملاک ارادت ما نیست چون همیشه درخدمتیم .
برای انتخاب هم همانطور که دوستان گفتند بنظر من لیپرز یک برند معروف و جا افتاده آمریکائیست و امتحان پس داده که در اکثر pcp های با کیفیت و البته گرانقیمت اینها را میبینید . Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - aghajoon - 2011-06-28 09:44 PM

با سلام
در تاپیک 470 یه مطلب در مورد جای درست پایه یه تیکه و پیچ استپ گفته شد و چون دیدم بهتره ادامه موضوع اینجا دنبال بشه توی این تاپیک این پست زدم،پایه های یک تیکه 4 پیچ لئوپولد یه پیچ استپ تقریبا زخیم دارند که محل بسته شدن اونها همونطوری که در عکس زیر نشون داده شده طوری تعبیه شده که پایه کل ریل دوربین را نمیپوشاند،

ولی در بعضی از انواع پایه های یک تکه پیچ استپ کمی نازکتر است و در سوراخ آخری بسته میشود و پایه بعد از بسته شدن کل ریل را میپوشاند و تقریبا مثل این عکس میشه

اینو گفتم که اگه یه موقع پایه دوربین بعضی از دوستان تا آخر ریل اومده نگران نشند.
یه نکته هم اضافه کنم که من خودم برای یه دوربین 4*32 golden eagle که روی52 بسته شده بود از پایه دوتیکه استفاده کردم ،فقط یه سوراخ روی پایه عقبی زدم و قلاویز کردم ویه پیچ آلن 3 (فکر کنم 3 بود)مغزی توش پیچیدم که فیت اون سوراخ آخری روی ریل دوربین بود ،پایه دوتیکه دیگه تکون نمیخورد و خوب، قیمت کمتر و وزن کمتر از پایه یه تیکه داشت،البته واسه دوربین لیپرز از پایه یه تیکه استفاده کردم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-06-28 11:49 PM

(2011-06-28 09:44 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
در تاپیک 470 یه مطلب در مورد جای درست پایه یه تیکه و پیچ استپ گفته شد و چون دیدم بهتره ادامه موضوع اینجا دنبال بشه توی این تاپیک این پست زدم،پایه های یک تیکه 4 پیچ لئوپولد یه پیچ استپ تقریبا زخیم دارند که محل بسته شدن اونها همونطوری که در عکس زیر نشون داده شده طوری تعبیه شده که پایه کل ریل دوربین را نمیپوشاند،

ولی در بعضی از انواع پایه های یک تکه پیچ استپ کمی نازکتر است و در سوراخ آخری بسته میشود و پایه بعد از بسته شدن کل ریل را میپوشاند و تقریبا مثل این عکس میشه

اینو گفتم که اگه یه موقع پایه دوربین بعضی از دوستان تا آخر ریل اومده نگران نشند.
یه نکته هم اضافه کنم که من خودم برای یه دوربین 4*32 golden eagle که روی52 بسته شده بود از پایه دوتیکه استفاده کردم ،فقط یه سوراخ روی پایه عقبی زدم و قلاویز کردم ویه پیچ آلن 3 (فکر کنم 3 بود)مغزی توش پیچیدم که فیت اون سوراخ آخری روی ریل دوربین بود ،پایه دوتیکه دیگه تکون نمیخورد و خوب، قیمت کمتر و وزن کمتر از پایه یه تیکه داشت،البته واسه دوربین لیپرز از پایه یه تیکه استفاده کردم

ممنون اقاجون Khansariha (8)
شاید عملی باشد ؟! ولی اشکال دارد Khansariha (214)
اگر پیچ استپ ریز باشه میشود بر روی سوراخ پیچ مقر پایه روی بدنه هم بست (همان سوراخ آخری) فقط یک اشکال اون سوراخ برای جای ورود انتهائی پیچ آلنی استپ نیست و با این کار دنده های ریز سوراخ مربوطه خراب خواهند شد و پیچ مربوطه که یک پیچ مستقل هست دیگه براحتی وارد یا خارج نمیشود Khansariha (214)
محل اصلی قرار گرفتن پیچ النی بر روی پایه و سوراخ آخری محل یک پیچ مستقل است
[تصویر: 08_20_08_48_2_1.jpg]
سه محل اصلی فرو بردن پیچ النی پایه بر روی مقر دوربین دیاناها
[تصویر: _MG_9318_1.jpg]
پیشنهاد میکنم برای بهتر شدن وضعیت پایه از زیرپایه های مناسب استفاده شود
[تصویر: 335_1.jpg]
تا دوربین شکیلتر و صحیحتر روی پایه قرارگیرد

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - نظري - 2011-06-29 07:46 AM

(2011-06-28 09:44 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

درست ميفرمائيدKhansariha (8)
من دوربين ليپرز رو 350 كه بستم بخاطر پيچ استپ، پايه يه تيكه لئوپلد رو كمي عقبتر بستم يعني از 4پيچ پايه، 3 تاش با ريل درگيره و سفت شده كه اتفاقا هيچ مشگلي نداره و محكم هست و من اينطور راحت تر هستم چون دوربين به چشم نزديكتره و لازم نيست سر و گردن رو جلو ببري. البته اين مورد بستگي به شرايط فيزيكي تيرانداز و نحوه قراول او با تفنگ داره