شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - baracuda - 2013-08-22 04:13 PM

سلام دوستان تفنگ برنو بلند با دوربین رویال میخوام تو فاصله 400تا 500متر صفر کنم باید تو چو فاصله ای تنظیمش کنم کو تو اون فاصله خال بزنه صفر اول و دومش چطور به دست میاد متشکر

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Tomcat14 - 2013-08-22 05:51 PM

موزین ناگانت رو تو 11 الی 12 متری صفر میکردن،این فاصله رو خال میزد!حالا دوستان برنو سوار باید توضیح بدند،اما زیاد باهم فرق ندارند.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - baracuda - 2013-08-22 06:01 PM

ممنون خودم فکر میکنم تو 15 متر صفر بشه 400متر خال بزنه الان تو 25متر صفرش کردم تقریبأ 22متر خال شده

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ln 1 - 2013-08-23 12:03 AM

برای تنظیم دوربین سلاحی مثل برنو در 25 متر دوربین را صفر کنید . به شرط سلامت اسلحه و دوربین صفر اول بایددر فاصله 180 تا 200 متری قرار بگیره . فواصل بیشتر هم با میلداتها جبران میشه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - اشکان - 2013-08-25 12:33 AM

عرض سلام خدمت دوستانKhansariha (8)
هنگام بستن دوربین سلاح ،تراز کردن محور عمودی ریتایکل به نحوی که عمود بر خط افق زمین باشد از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که اگر کاملاً عمود و با زاویه 90 درجه بر سلاح قرار نداشته باشد ،چشم ما هنگام تیراندازی به صورت غریزی واکتسابی سعی بر این خواهد داشت که خطای هم تراز نبودن ریتایکل با خط افق را از طریق چر خاندن تفنگ حول مرکز ریتایکل جبران کند واین حرکت جبرانی باعث خواهد شد که سلاح و بالطبع بدن ما چرخش و حرکتی نامعمول در بر داشته باشد که در نهایت خطای تیراندازی را در بر خواهد داشت ، دوستان برای رفع این مشکل پیشنهاداتی میدهند مانند کشیدن خط کاملا عمود بر سطح زمین با استفاده از گونیا بر دیوار ، یا مثلا خود من از خطوط عمودی کابینت ، گوشه های دیوار و... استفاده میکردم ، وسیله ای که جدیداً به فکر استفاده از ان افتاده ام شاغول بنایی می باشد که اگر از جایی اویزان باشد درهر شرایطی کاملا عمودی خواهد ایستاد.ابتدا آن را از جایی مانند اوپن آشپزخانه آویزان کردم وبعد سلاح را دورتر از آن در جایی بر روی سطح تراز شده ای قرار دادم به نحوی که خود سلاح هم در حالت تراز قرار گیرد (بعضی از سلاح ها وقتی بر روی سطح صاف و سخت قرار گیرند بر روی بچه قنداق کاملا تراز میشوند مثل شادو در این عکس و بعضی دیگر را میتوان با قرار دادن تراز کوچکی بر روی تفنگ، خود تفنگ را ابتدا تراز نمود ) و بعد با نگاه کردن از داخل دوربین و مقایسه محور عمودی ریتایکل و نخ شاغول و و چرخاندن تیوپ دوربین و هم راستا کردن ریتایکل بانخ شاغول دوربین را درحالت کاملا تراز می بندم و پیچ ها راسفت می کنم .
[تصویر: 13773762431.jpg]
[تصویر: 13773762433.jpg]
[تصویر: 13773762432.jpg]
امیدوارم مفید بوده باشدKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - daneshyar - 2013-08-25 12:49 AM

بله روش بسیار خوبی رو فرمودید.

ولی به نظرم اگه بتونیم تفنگ رو ثابت یه جایی بزاریم دیگه نیازی به شاغول نیست.
متونید به اجسام عمودی که توی محیط وجود داره نگاه کنید.

مثل ستون و تیر چراغ برق و .....

من خودم همیشه با کاشی های آشپزخونه و یا لبه پله دوربین رو تراز میکنم.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - اشکان - 2013-08-25 12:57 AM

(2013-08-25 12:49 AM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله روش بسیار خوبی رو فرمودید.

ولی به نظرم اگه بتونیم تفنگ رو ثابت یه جایی بزاریم دیگه نیازی به شاغول نیست.
متونید به اجسام عمودی که توی محیط وجود داره نگاه کنید.

مثل ستون و تیر چراغ برق و .....

من خودم همیشه با کاشی های آشپزخونه و یا لبه پله دوربین رو تراز میکنم.
سلامKhansariha (8)
درست میفرمائید روشهای ساده تر و کاربردی تری مثل فرمایش شما هست هرچند گاهی اجسام عمودی هم مثل تیر چراغ برق کاملا عمودی نیستند و با گذشت زمان کمی مایل شده اند ، در کل هدفم یادآوری اهمیت این موضوع بود و نیز دادن یک ایده که ممکن است از این ایده های ساده ، دوستان ایده های قشنگتری وبهتری برای تیراندازی در بیاورند . ممنون از توجهتونKhansariha (48)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - arshia - 2013-08-25 09:53 AM

با سلام خدمت دوستان و مديران سايت
از اينكه اينجا در خصوص تعمير دوربين سوال پرسيدم ببخشيد. من يه دوربين 4*12*40 لئوپولد مارك 4 دارم كه در حال حاضر يه مقدار خاك داخل دوربين نفوذ كرده راهنمائي كنيد چطور تميزش كنم و مشكل ديگه اي كه داره اينه كه بارلكسش كه كدري تصوير در موقع زوم از بين ميبره گير كرده كار نميكنه. اگه نقشه باز كردن دوربين داريد يا تجربه استفاده از اين دوربين و داريد در اختيار من قرار دهيد
با تشكر

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2013-08-25 11:07 AM

(2013-08-25 09:53 AM)arshia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و مديران سايت
از اينكه اينجا در خصوص تعمير دوربين سوال پرسيدم ببخشيد. من يه دوربين 4*12*40 لئوپولد مارك 4 دارم كه در حال حاضر يه مقدار خاك داخل دوربين نفوذ كرده راهنمائي كنيد چطور تميزش كنم و مشكل ديگه اي كه داره اينه كه بارلكسش كه كدري تصوير در موقع زوم از بين ميبره گير كرده كار نميكنه. اگه نقشه باز كردن دوربين داريد يا تجربه استفاده از اين دوربين و داريد در اختيار من قرار دهيد
با تشكر
دوست عزیز موضوع تعمیرات دوربین را در این تاپیک مطرح کنید . ممنون
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - jabili - 2013-08-25 10:11 PM

دوستان برای دوربین با دهانه 40 پایه یک تیکه 4 پیچ بهتره یا 3 پیچ؟
برای کرال میخوام