شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Sheriff - 2013-08-06 10:58 PM

سلام یکسری مشکلاتی با دوربین داشتم طبق راهنمایی دوستان یک سنترپوینت 3*9-32 خریدم (4*16-40 گیرم نیومد)
فردا میبندم بعد صفر کردن یک گروپ میزارم
یک سوال پیش اومد روی زوم 7الی 9 تصویر شفاف نیست.این مقدار زوم را در چه فاصله ای باید استفاده کرد تا تصویر شفاف باشه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mik - 2013-08-08 05:26 PM

زوم 7 الی 9 در فواصل 40 متر به بالا بهتر جواب می دهد و تا پنجاه متر با زوم 6و 5 هم می توان برای شکار کار کرد

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Sheriff - 2013-08-09 08:54 PM

سلام دوستان می خواستم یک گروپ تهیه کم ولی یک مشکل عجیب دارم
من در فاصله 15 متر وقتی زوم را بیشتر از 5 میکنم برای هربار شلیک اگه چشمم را جابجا کنم و دوباره توی دوربین نگاه کنم پرت میزنه.این همون خطای پارالکسه؟
در ضمن من توی زوم 5 با این فاصله تصویر را حذوذا شفاف میبینم ولی رتیکل تار دیده میشه
توی زوم 3 با این فاصله هم تصویر کامل شفافه هم رتیکل و هم پرت نمیزنه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2013-08-12 08:31 AM

(2013-08-09 08:54 PM)Sheriff نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من در فاصله 15 متر وقتی زوم را بیشتر از 5 میکنم برای هربار شلیک اگه چشمم را جابجا کنم و دوباره توی دوربین نگاه کنم پرت میزنه.این همون خطای پارالکسه؟
در ضمن من توی زوم 5 با این فاصله تصویر را حذوذا شفاف میبینم ولی رتیکل تار دیده میشه
سلام
اول یک توضیح اجمالی بدم
هر دوربینی که قابلیت زوم داشته باشه چیزی به کیفیت تصویرش اضافه نشده در واقع اندازه قدرت و ارزش نامی دوربین در حداقل زوم آن هست و نه بیشتر مثلا همین سنتر 3-9 * 32 در واقع یک دوربین 3×32 میباشد و استفاده از زومهای بالا برای دوربینها فقط یک امکان هست که به دوربین اضافه شده و بلطبع هم از کیفیت تصویر کم میشود هرچند ممکنه بعضی دوربینها همچنان وضوح خوب و مکفی در زوم بالا داشته باشند ولی باز از کیفیت تصویر کم گذاشته خواهد شد.

برای پرت زدن توی 15 متر بدلیل جابجای چشم شما که فرمودید عوامل دیگه ای دخیله و خطائی پارالکس عموما نقطه برخورد را فقط جابجا میکنه و نه پرت زدن که باید بیشتر برسی کنید

وقتی سعی میکنید با زوم بالا تصویری را صاف کنید بلطبع فوکوس چشمی را باید تغییر بدید و چون چشمی عقب روی حداکثری فوکوس رتیکل هست(وقتی کاملا چشمی بسته باشه )‌ طبیعتا با تغییر آن رتیکل هم تار میشود مشکل دوربینهای فاقد فوکوس جلو در همینه . Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Sheriff - 2013-08-12 10:29 AM

(2013-08-12 08:31 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-09 08:54 PM)Sheriff نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اول یک توضیح اجمالی بدم
هر دوربینی که قابلیت زوم داشته باشه چیزی به کیفیت تصویرش اضافه نشده در واقع اندازه قدرت و ارزش نامی دوربین در حداقل زوم آن هست و نه بیشتر مثلا همین سنتر 3-9 * 32 در واقع یک دوربین 3×32 میباشد و استفاده از زومهای بالا برای دوربینها فقط یک امکان هست که به دوربین اضافه شده و بلطبع هم از کیفیت تصویر کم میشود هرچند ممکنه بعضی دوربینها همچنان وضوح خوب و مکفی در زوم بالا داشته باشند ولی باز از کیفیت تصویر کم گذاشته خواهد شد.

برای پرت زدن توی 15 متر بدلیل جابجای چشم شما که فرمودید عوامل دیگه ای دخیله و خطائی پارالکس عموما نقطه برخورد را فقط جابجا میکنه و نه پرت زدن که باید بیشتر برسی کنید

وقتی سعی میکنید با زوم بالا تصویری را صاف کنید بلطبع فوکوس چشمی را باید تغییر بدید و چون چشمی عقب روی حداکثری فوکوس رتیکل هست(وقتی کاملا چشمی بسته باشه )‌ طبیعتا با تغییر آن رتیکل هم تار میشود مشکل دوربینهای فاقد فوکوس جلو در همینه . Khansariha (8)
بوشنل قبلی که داشتم یک مزیت خوب داشت وقتی رتیکل تار میشد لنز جلویی را یکم شل میکردم تا شفاف بشه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Sheriff - 2013-08-17 07:03 PM

معنی این چیه؟[تصویر: 13767532101.jpg]

شکار های من اکثرا در فاصله 15تا 45 متر هستند.این فاصله عکس بالا درسته برای من؟
چطور طبق عکس دوربین را صفر کنم(در چه فواصلی صفر اول و دوم را تنظیم کنم؟)
دوربین من پایه کوتاه نیست لئوپلد متوسط
مثل عکس زیر
[تصویر: A1E388BCB5C8E42B3321E0_Large.jpg]
دوربین سنتر 3*9-32
تفنگ دیانا 34
البته نرم افزار به یارد هستش دوستان به متر راهنمایی کنند

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Tomcat14 - 2013-08-17 07:54 PM

داداش گلم،اون بهترین صفر برای اون رنج قدرت هستش،(البته قدرت معلوم نیست،اگر توجه کنید خط سیر تقریبا مستقیمه!)اون عکس صرفا برای یاد گیری مباحث صفر اول و دوم است.
شما در 30 متری صفر کنید(این همون صفر اول)(برای صفر دوم نیاز به دونستن وزن ساچمه،کرنوگراف،اندازه گیری دقیق پایه و... برای دادان اطلاعات به برنامه ی چیرگان هست،البته به صورت ازمایش و خطال هم میتونید صفر دوم رو بدست بیرید؛توجه داشته باشید که با تغییر صفر اول،صفر دوم نیز تغییر میکند.
بهتره از پایه ی کوتاه استفاده کنید.
اگر در 30 متر صفر کردید،میتونید با میل دات ها به راحتی فواصل بین 10 الی 50متر رو هدف قرار دهید!البته اگه تو 50 متر افتش زیاد نباشه!خخخخخخKhansariha (8)
Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Sheriff - 2013-08-17 09:46 PM

به طور تجربی بگید اگه روی سی متر صفر کردم در فاصله 20متر و 45متر جداگانه حدودا چند سانت بالا و پایین تر از حدف میخوره؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Tomcat14 - 2013-08-17 09:56 PM

داداش گلم بستگی به ساچمه،قدرت اسلحه،غلضت هوا و هزاران متغیر داره!
با میدات کار کنید درست به هدف میخوره!
مثلا فرض کنید در 30 متر صفر کردید و متغییرها ثابت،در 45 متری باید1میل دات پایین تر هدف بگیرید،یا در 15 متری 1میلدات بالاتر هدف بگیرید(البته مثالی بود برای آشنایی شما)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2013-08-18 09:35 PM

(2013-08-17 07:03 PM)Sheriff نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
معنی این چیه؟[تصویر: 13767532101.jpg]

شکار های من اکثرا در فاصله 15تا 45 متر هستند.این فاصله عکس بالا درسته برای من؟
چطور طبق عکس دوربین را صفر کنم(در چه فواصلی صفر اول و دوم را تنظیم کنم؟)
دوربین من پایه کوتاه نیست لئوپلد متوسط
مثل عکس زیر
[تصویر: A1E388BCB5C8E42B3321E0_Large.jpg]
دوربین سنتر 3*9-32
تفنگ دیانا 34
البته نرم افزار به یارد هستش دوستان به متر راهنمایی کنند
یک توضیح مختصر و تکمیلی را به توضیحات دوستان عرض کنم Khansariha (8)
موضوع تصویر بالا حالتی را نشان میدهد که صفر اول و دومی دیگر وجود نداره یعنی وقتی برای یک تفنگ قدرت متوسط ( 15 تا 25 ژولی) و برای فواصل بین 20 تا 30 متر صفر کنید عملا یک صفر دارید و برای فواصل کمتر و یا بیشتر شلیکهای شما همه پائین میباشد و هیچوقت برخورد بالا نخواهید داشت (البته شلیکهای صاف و بدون زاویه منظور هست) این تنها حالتی هست که صفر اول و دوم عملا بهم میرسند .
انتخاب ارتفاع کم پایه دوربین تاثیری آنچنائی در تغییر صفر و یا خط PBA ندارد و تنها یکی دو متر صفر دوربین را جابجا میکند
برای صفر کردن تفنگ به چند نکته مهم و البته نیاز شما باید توجه کرد
1- قدرت تفنگ
2- تراجکتوری پروازی ساچمه
که به عوامل وزن ، سرعت و بالستیک ساچمه مربوطه که میشود از برنامه چیرگان هم کمک گرفت
3- کیلزون انتخابی شما
که همان حد و اندازه شکار و یا اهداف انتخابی میباشد هرچقدر کیلزون بزرگتر بلطبع صفر اول و دوم از همدیگر دورتر قرار خواهند گرفت و مسافت برای صفر کردن دورتر میشود
[تصویر: Untitled_1.jpg]
اما بطور اجمال و متعارف باید عرض شود که نباید صفر اصلی و اول را بیشتر از 40 در نظر گرفت هرچند بنظرم بهترین صفر 30 تا 35 متر هست . فعلا Khansariha (8)
در ضمن برای تغییر واحدهای محاسباتی در برنامه چیرگان به متر مطابق عکس گزینه متریک را انتخاب کنبد .

[تصویر: Untitled.png]