شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2013-08-04 11:08 AM

ممنون. Khansariha (8)
من تو بخش انتخاب ساچمه سوال کردم تقریبا چند نوع ساچمه رو معرفی کردن.به نظر شما کدوم رو برای رویال تهیه کنم ؟
اگه ممکنه بفرمایید کدوم یک از بقیه بهتره و قیمتش چنده ؟ ( فقط یه مدلش رو معرفی کنید که تو بازار موجود باشه )
پروهانتر , تی اس 22 , جی اس بی اکسترکت , گامو مچ
(2013-08-03 10:57 PM)Sheriff نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک در خواست لطفا یکی دو تا عکس سیبل با کیفیت بگذارید تا بتونم با پرینترم چاپشون کنم
مثل این خوبه:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من یک مشکلی دارم وقتی دوربین را کامل باز کردم محکم کاری و چسب کاری کردم و بستم"رتیکل هم پاره شده بود با مو ساختم" حالا یکم که توش نگاه می کنم 3-10 ثانیه رتیکل را تار میبینم کاش بتونم منظورم را برسونم ولی خیلی نگران مشکل بعدی هستم:
وقتی چشمم را پایین بالا میبرم یا چپ و راست رتیکل را جابجا شده میبینم یک مثال میزنم شاید متوجه بشید فرض کنیم دقیق رتیکل را روی خال وسط نشونه گرفتم اگه چشمم را یکم عقب جلو کنم و "یک میلیمتر"پایین تر بگیرم چشمم را ، در صورتی که تفنگ هیچ تکونی نخورده رتیکل چند سانت بالاتر از خال را هرف گرفته!
قبلا اینطور نبود!تمام عدسی ها را درست گذاشتم فقط به یکی شک دارم سر لوله ای که داخل دوربینه یک عدسی هست "پشت و رو داره؟"عدسی محدب بود و پشتش هم که دو تا عدسی متحرک زوم داریم
دوربین مدل بوشنل 3*9*40

یه سیبل که خودم کشیدم.ظاهرش جالب نیست ولی کارامده ! Khansariha (8)
اون سیبلی رو هم که تصویرش رو گزاشتید تو بازار موجود هست و میتونید از فروشگاه های ورزشی تهیه کنید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2013-08-04 11:15 AM

رویال جان من تو همون تاپیک جوابتون رو میدم که اینجا منحرف نشه.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2013-08-04 11:19 AM

(2013-08-04 11:15 AM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سو تفاهم نشه.من تو صفحه 191 سوالم رو پرسیدم. Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2013-08-04 11:24 AM

(2013-08-04 11:19 AM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-04 11:15 AM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سو تفاهم نشه.من تو صفحه 191 سوالم رو پرسیدم. Khansariha (8)

ایرادی نداره رویال جان راجع به سیبل هم همون جا نوشتم به کدوم تاپیک مراجعه کنید.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - stalker - 2013-08-06 03:20 PM

دوستان من یه اسنیپر ۳-۹-۵۰ دارم که تصحیح پارالکس داره چطوری با پارالکس کار کنم؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2013-08-06 03:42 PM

(2013-08-06 03:20 PM)stalker نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من یه اسنیپر ۳-۹-۵۰ دارم که تصحیح پارالکس داره چطوری با پارالکس کار کنم؟
مختار جان از چه بابت چه طوری کار کنی؟Khansariha (226)
معمولا اگر شما در یه فاصله ای با یه زوم مشخص تصویر واضحی از هدف نداشته باشی،با چرخوندن پارالکس میتونی تصویر رو واضح کنی.حالا این وسط اگه دوربینت خوب باشه این کار یه فایده دیگه هم داره.بعد از واضح شدن تصویر به عددی که اون طبلک یا حلقه پارالکس نشون می ده نگاه کنید.اون عدد فاصله تقریبی شما از هدف رو نشون میده.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - stalker - 2013-08-06 09:50 PM

اها الان یعنی روی ۲۰ متر صفر شده تفنگ .اون رو بچرخونم تا تصویر واضح بشه اگه روی شماره های دیگه حلقه پارالکس شفاف بشه چی؟

الان بخوام روی ۳۰ متر صفر کنم.اونم بیارم روی ۳۰ فاصله من تا هدف رو نشون میده؟ببخشید یه مقدار گیج شدم.یعنی تو پارالکس چطوری میشه فهمید ۳۰ متر فاصله هست؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Tomcat14 - 2013-08-06 10:00 PM

مختار جان کاملا دقیق نیست،به طور تقریبی هست و اون عدد ها به یارد هستند نه متر!Khansariha (8)
به صفر هم ربطی ندره!فرض بفرمایید در فاصله ی xاز هدف وایسادید و صفر دوربین هم 30 متر هستش،حالا باید اون طبلک یا حلقه رو میچرخونید،زمانی که تصویر کاملا شفاف شد میفهمید که هدف در چه فاصله ای قرار دارد!فرض بفرمایید وقتی حلقه یا طبلک رو 50 کاملا هدف رو شفاف نشون داد،فاصله ی تقریب شما 45 متره و باید بر اساس صفر و قدرت اسلحه یک الی یک و نیم میلدات پایین تر هدف بگیرید(چون رو 30 متر صفر کرده اید.)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - esijoon - 2013-08-06 10:09 PM

(2013-08-06 09:50 PM)stalker نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اها الان یعنی روی ۲۰ متر صفر شده تفنگ .اون رو بچرخونم تا تصویر واضح بشه اگه روی شماره های دیگه حلقه پارالکس شفاف بشه چی؟

الان بخوام روی ۳۰ متر صفر کنم.اونم بیارم روی ۳۰ فاصله من تا هدف رو نشون میده؟ببخشید یه مقدار گیج شدم.یعنی تو پارالکس چطوری میشه فهمید ۳۰ متر فاصله هست؟

ببین مختار جان...پارالکس هیچ ربطی به صفر دوربین نداره

دوربین رو ببر تو یه فضای باز...باهاش به یه چیزی نگاه کن....یا اون جسم رو شفاف میبینی یا کمی تار میبینی...اگر تار میبینی رینگ پارالکس رو بچرخون تا جسم رو کاملا شفاف ببینی...وقتی تصویر شفاف شد عددی که رینگ تصحیح پارالکس نشون میده رو نگاه کن...تقریبا با فاصیه جسم از شما برابره

حالا با همون تنظیمات به یک جسم دورتر مثلا 50 متر دورتر نگاه کن...تصویر رو تار میبینی...باز هم پارالکس رو تنظیم کن...انقدر بچرخونش تا تصویر دوباره شفاف بشه
حالا دوباره عددی که رینگ نشون میده رو بخون...تقریبا با فاصله جدید برابره

با این رینگ میتونی فاصله تقریبی اجسام از خودت رو به دست بیاری......مثلا یه هدفی تو یه فاصله زیادی ازت قرار گرفته و شما نیاز داری بدونی فاصلش چقدره تا بتونی از میلدات ها برای هدفگیری صحیح استفاده کنی
خوب حالا از تو دوربین بهش نگاه کن....اگر تار میبی با تنظیمات پارالکس تصویر رو شفاف کن...حالا عدد رو بخون...این عدد حدود فاصله جسم از شماست...حالا میتونی با استفاده از این فاصله و میلدات ها هدف رو بزنی...صفر دوربین رو که از قبل میونی..چون خودت تنظیم کردی...فاصله هدف رو هم که با تنظیمات پارالکس بدست آوردی...حالا با زوم مناسب و تعداد میلدات مناسب میتونی کلاغ رو .....آخ ببخشید..هدف رو بترکونیKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohsen1982 - 2013-08-06 10:17 PM

تخمین فاصله با استفاده از پارالکس توی زومهای بالاتر دقیقتره .مثلا زومهای بالای 30 .البته اونهایی که فیلدتارگت کار میکنن فواصل تنظیم پارالکس و با فاصله پنج یارد پنج یارد دوباره روی دوربینشون بدست میارن و روی طبلک پارالکس مینویسن