شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - bshahab - 2013-07-21 08:32 PM

سلام
من یه دوربین سنترپوینت 4-16-40 رو تفنگ بستم.میخوام بدونم چه جوری طبلک هارو به حالت اولیه برگردونم(تاپیک روهم تاحدی خوندم متوجه نشدم)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2013-07-22 10:40 AM

باور کن من تا حالا 15 بار این رو توضیح دادم!! Khansariha (219)تو کاتالوگ سنتر هم کاملا گفته باید چه کار کنی.با این حال این دو تا پست رو ببینید شاید به کارتون بیاد.اگر باز سوالی بود بفرمایید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فکر کنم در صفحه اول همین تاپیک هم تا حدودی توضیح داده شده.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - bshahab - 2013-07-22 12:14 PM

(2013-07-22 10:40 AM)Marksmann نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باور کن من تا حالا 15 بار این رو توضیح دادم!! Khansariha (219)تو کاتالوگ سنتر هم کاملا گفته باید چه کار کنی.با این حال این دو تا پست رو ببینید شاید به کارتون بیاد.اگر باز سوالی بود بفرمایید.

عزیز ممنون از پاسخ.کاتالوگ هوراه دوربین نبوده
این جمله یعنی چی؟:
(( حالا نقطه صفر رو سر جای اولش می ذاری))
سرجای اول نقطه صفر کجاست؟Khansariha (226)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2013-07-22 12:46 PM

(2013-07-22 12:14 PM)bshahab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-22 10:40 AM)Marksmann نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عزیز ممنون از پاسخ.کاتالوگ هوراه دوربین نبوده
این جمله یعنی چی؟:
(( حالا نقطه صفر رو سر جای اولش می ذاری))
سرجای اول نقطه صفر کجاست؟Khansariha (226)
سرجای اول یعنی چرخیدن آزاد طوق اعداد و قرار گرفتن عدد صفر روی نشانک هست (نقطه سفیدرنگ)‌
[تصویر: 13744847811.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ahmadshekar - 2013-07-22 09:24 PM

سلام
من یه دوربین 3*9 نرکنیا دارم که روی گامو ویسپر ایکس بستم و روی 18 متر(به اندازه ی 18قدم)صفرش کردم ولی وقتی رفتم شکار یه سار دیدم روی تیر برق تقریبا همون 18 متری 4تا تیر انداختم متوجه شدم که بالا میزنه یکم پایین گرفتم زدم افتاد زمین،باد هم نمی اومد.با آقا مسیح صحبت کردم گفتند روی 40 متر صفر کن ولی یه سوال برام پیش اومد اگر روی 40 متر صفر کنم اهدافو در فاصله ی نزدیک مثلا 10متر چطور بزنم؟توی چه فاصله ای بالا ی هدف بگیرم؟توی چه فاصله ای پایین هدف بگیرم؟
Khansariha (8) Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohsen1982 - 2013-07-22 09:39 PM

احمد اقا شما وقتی سر لوله تفنگت با خط افق زاویه پیدا میکنه چون منحنی سیر ساچمه جابجا میشه نقطه برخورد متفاوتی خواهی داشت .وقتی سر لوله رو به سمت بالا میگیری مثلا روی تیر برق باید بعلاوه دوربین و پایین تر از وقتی که افقی شلیک میکنی بگیری

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2013-07-22 09:43 PM

ببین همشهری بهترین فاصله برای صفر کردن دوربین برای تفنگ شما همان طور که اقا مسیح گفتند فاصله 35 تا 40 متر هستش با یک ساچمه خوب و استاندارد (در ضمن الان فصل شکار نیست لطفا بزار برای فصلش)شما بهتره چند تا سیبل رو در فواصل 10 ،20 ،30،.......قرار بدی و محل های برخورد ساچمه رو به ذهن بسپاری یا ترسیم بکنی هر وقت که نیاز شد ازش استفاده بکنی.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ahmadshekar - 2013-07-22 10:40 PM

ممنون از راهنمایی شما
Khansariha (8) Khansariha (8) Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2013-08-03 02:04 AM

با سلام. Khansariha (8)
تفنگ من گامو سی اف ایکس رویال هستش با دوربین گامو 3*9 که میخاستم تو 30 متری صفرش کنم.(با ساچمه پرو مگنوم)
یعنی هر کار میکنم صفر نمیشه !؟ Khansariha (367) Khansariha (290) Khansariha (367)
سیبل تو فاصله ی 30 متری (دقیق از سر لوله ) هوا هم اروم.
وضعیت ترانداز : درازکش با ساپورت گونی شن.(تفگ ثابت و خطای انسانی تقریبا منفی)
فنر و واشر تفنگ هم تازه عوض کردم. Khansariha (290)
میخاستم ببینم اگه دوربین صفر باشه توی 30 متر گروپ باید چقدر باشه ؟
به نظر شما ایراد از کجا ناشی شده که دوربین تنظیم نمیشه ؟
ساچمه ؟ تفنگ ؟ تیرانداز "بنده" ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2013-08-03 12:05 PM

(2013-08-03 02:04 AM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام. Khansariha (8)
تفنگ من گامو سی اف ایکس رویال هستش با دوربین گامو 3*9 که میخاستم تو 30 متری صفرش کنم.(با ساچمه پرو مگنوم)
یعنی هر کار میکنم صفر نمیشه !؟ Khansariha (367) Khansariha (290) Khansariha (367)
سیبل تو فاصله ی 30 متری (دقیق از سر لوله ) هوا هم اروم.
وضعیت ترانداز : درازکش با ساپورت گونی شن.(تفگ ثابت و خطای انسانی تقریبا منفی)
فنر و واشر تفنگ هم تازه عوض کردم. Khansariha (290)
میخاستم ببینم اگه دوربین صفر باشه توی 30 متر گروپ باید چقدر باشه ؟
به نظر شما ایراد از کجا ناشی شده که دوربین تنظیم نمیشه ؟
ساچمه ؟ تفنگ ؟ تیرانداز "بنده" ؟
دوست عزیز اندازه گروپ در اون فاصله هیچ ربطی به صفر بودن و نبودن دوربین نداره.یعنی چه دوربین صفر باشه چه نباشه میانگین اندازه گروپ باید در یه اندازه باشه.
ولی اگر دوربین شما صفر باشه در این فاصله تجمع گروپ باید در مرکز هدف صورت بگیره و در غیر این صورت جایی خارج از مرکز.
ولی اگر گروپ شما در این فاصله(فارغ از صفر بودن یا نبودن) با این ساچمه بیش از 4 سانته کلا به فکر تغییر ساچمه باشید.Khansariha (8)