شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - sabergholamian - 2013-07-06 09:27 AM

(2013-07-02 04:42 PM)nasergafari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.درنهایت به یه نتیجه هایی رسیدم.امروز رفتم اچار گرفتم وپیچهای پایه دوربین رو سفت کردم.کامل شل شده بوددقت بهترشد.فقط پیجهای خودتفنگ هم فکرکنم شله.رفتم اچارشو بگیرم شماره پیچو نمیدونم چنده اگر کسی میدونه اچارایی که برای شادو لازمه وشمارشونو بگه تابگیرم.درضمن دیشب شیشه دلسترو از30مترزدم دوباره کله شیشه روگذاشتم زدم الان خوبه دیگه نه؟Khansariha (226)

سلام من ازینا استفاده میکنم شمارشو نمیدونم اون قدیما خریده بودم[تصویر: 13730901641.jpg][تصویر: 13730902391.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - صادق قرنجیکی - 2013-07-06 11:07 AM

آچار خورشیدی می خوره ، یه بار که شادو دوستم رو باز کردم دیدم سر پیچ های دو طرفه قنداق و محافظ ماشه خورده شده برا همین اندازه همون پیچ و با همون رزوه پیچ چهارسو براش گرفتم و بستم که تو باز کردن های بعدی اذیت نکنه ، اگه نه از همین آچارهای چندکاره باید بگیری

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2013-07-15 12:24 AM

سلام خدمت شما. Khansariha (8)
من دوربین 3-9 40 گامو رو روی گامو رویال بستم و رو زوم 3 صفر کردم.
حالا اگه تو همون فاصله زوم رو 9 میکنم بالا تر میزنه در حر 1 میلدات.
چرا ؟ دوربین خرابه یا همیشه همینه ؟
Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - omidsoltani - 2013-07-15 04:07 AM

با سلام ,یه گروپ تو فاصله 75 قدمی گرفتم که بعد از چند تا شات با زوم 10 نهایت من می بایستی روی نقطه قرمز عکس زیر میگرفتم تا بخوره تو هدف.بد صفر کردم؟آخه طبق نرم افزار chairgun صفر اول رو تو 42 متر گرفتم که صفر دوم هم تو 21 متر در آمده ولی تو این فاصله اینجوری شده.مشکل چییه؟چجوری باید تنظیمش کنم؟
چیزی که chairgun میگه(که تو صفر ها دقیقا مرکز میخوره).
[تصویر: c92d46d3b1aa.jpg]

چیزی که تو 75 قدمی برخورد کردم.

[تصویر: 31609c975310.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2013-07-15 10:53 AM

(2013-07-15 12:24 AM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت شما. Khansariha (8)
من دوربین 3-9 40 گامو رو روی گامو رویال بستم و رو زوم 3 صفر کردم.
حالا اگه تو همون فاصله زوم رو 9 میکنم بالا تر میزنه در حر 1 میلدات.
چرا ؟ دوربین خرابه یا همیشه همینه ؟
Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)
اگر مطمئن هستید صفر جابجا میشه مشکل از دوربینه و بهتره همیشه با یک زوم ثابت تنظیم و شلیک کنید. Khansariha (8)
کاریش نمیشه کرد.Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2013-07-15 11:07 AM

(2013-07-15 04:07 AM)omidsoltani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام ,یه گروپ تو فاصله 75 قدمی گرفتم که بعد از چند تا شات با زوم 10 نهایت من می بایستی روی نقطه قرمز عکس زیر میگرفتم تا بخوره تو هدف.بد صفر کردم؟آخه طبق نرم افزار chairgun صفر اول رو تو 42 متر گرفتم که صفر دوم هم تو 21 متر در آمده ولی تو این فاصله اینجوری شده.مشکل چییه؟چجوری باید تنظیمش کنم؟

آقا امید این نمونه از میلدات برنامه چیرگان مربوط به دوربین هاواک هست و نه لیپرز و یا سنتر در ضمن شما زوم را 10 گرفتید؟
یادآوری:
همیشه گفتیم ملاک ما کار تجربی و میدانی هست و باید بر اساس رفتار اون ساچمه با تفنگ صفر کنیم Khansariha (214)
اولا حتما از زوم کم استفاده کنید تا ارزش میلداتها متناسب و تعدادشان کمتر بشه
دوم طبق عکس و نقطه برخورد تو 75 متر یا قدم که نشون دادید احتمالا صفر شما روی 42 متر نیست بنظر من کمتر از 30 متر هست. Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2013-07-15 02:15 PM

دوست عزیز "ALIANA-54-T06 "
اخه دوربین نو هستش .حدودا 200 شلیک کار کرده.
نمیشه کاریش کرد ؟ Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - omidsoltani - 2013-07-15 02:44 PM

(2013-07-15 11:07 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-15 04:07 AM)omidsoltani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آقا امید این نمونه از میلدات برنامه چیرگان مربوط به دوربین هاواک هست و نه لیپرز و یا سنتر در ضمن شما زوم را 10 گرفتید؟
یادآوری:
همیشه گفتیم ملاک ما کار تجربی و میدانی هست و باید بر اساس رفتار اون ساچمه با تفنگ صفر کنیم Khansariha (214)
اولا حتما از زوم کم استفاده کنید تا ارزش میلداتها متناسب و تعدادشان کمتر بشه
دوم طبق عکس و نقطه برخورد تو 75 متر یا قدم که نشون دادید احتمالا صفر شما روی 42 متر نیست بنظر من کمتر از 30 متر هست. Khansariha (8)
علی آقا تو 75 قدمی(70 متری) هدف به سختی دیده میشد و زوم 10 نسبتا مناسب بود آخه کمتر از این زوم سخته که روی هدف تمرکز کرد(دیدنش مشکل بود).
در رابطه با صفر هم باید بگم که دقیق تو 21 متر صفر کردم .با صحبتی که با آقا مسیح داشتم قرار بر این شد که صفر رو تغییر بدم و دوباره تست کنم تا ببینم نتیجه چی میشه.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2013-07-17 01:41 PM

سلام خدمت دوستان.
صلاح رو یال و دوربین 3-9 40 رو توی 30 متری با زوم 3 صفر کردم.
تو همون فاصله بازوم 9 تقریبا 1 میلدات بالا میزنه.
اشکال از کجاست ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2013-07-17 02:17 PM

(2013-07-17 01:41 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان.
صلاح رو یال و دوربین 3-9 40 رو توی 30 متری با زوم 3 صفر کردم.
تو همون فاصله بازوم 9 تقریبا 1 میلدات بالا میزنه.
اشکال از کجاست ؟
سلام
قبلا هم گفتیم اگر با تغییر زوم صفر یا نقطه برخورد جابجا میشه مشکل از دوربینه و متاسفانه اغلب دوربینهای درجه 2 این مشکل را دارند و کاریش نمیشه کرد البته برای تست بهتره دوربین را روی گیره ببندید و سپس با تغییر زوم ببینید بعلاوه جابجا میشه یا نه درکل بهتره با یک زوم ثابت صفر و شلیک کنید.Khansariha (8)