شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - saiedtomcat - 2011-06-26 04:18 PM

میشه لطف کنید لینک تنظیم پارالکس رو برام بذارید ما که هر چی گشتیم نبودKhansariha (226)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-06-26 06:08 PM

(2011-06-26 04:18 PM)saiedtomcat نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میشه لطف کنید لینک تنظیم پارالکس رو برام بذارید ما که هر چی گشتیم نبودKhansariha (226)
دوست عزیز پارالکس دوربین مطلب پیچیده ای نیست این رنج و قسمت دوربین برای وضوح تصویر (فوکوس) روی هدف و یا مسافت موردنظر است البته کمی هم مسافت را میشود از رویش خواند ولی دقیق نیست مثلا شما با دوربین روی یک نقطه فوکوس(حداکثر وضوح تصویری) را انجام میدهید و بعد عدد روی رنج را میبینید که چقدر است
در ضمن حدود 10 تا 15 یاردی همیشه نشانک خطا دارد (عدد بیشتر نشان میدهد ) یا بعبارتی شما برای یک مسافت 40 متری ممکن است رنج پارالکس را روی 50 تنظیم کنید تا حداکثر وضوح تصویر بدست بیاد Khansariha (214)
[تصویر: 359810411_608.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mehrdad - 2011-06-26 09:02 PM

سلام به همه .
من یه دوربین حدود 3 ماه پیش گرفتم و با اون کار کردم ولی امروز که رفتم چند تا نشونه بزنم خیلی پرتو پلا میزد هر کاریش کردم درست نشد گفتم از شما بپرسم که تجربه ی بیشتری دارید . حالا چیکارش کنم؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-06-26 10:23 PM

(2011-06-26 09:02 PM)mehrdad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه .
من یه دوربین حدود 3 ماه پیش گرفتم و با اون کار کردم ولی امروز که رفتم چند تا نشونه بزنم خیلی پرتو پلا میزد هر کاریش کردم درست نشد گفتم از شما بپرسم که تجربه ی بیشتری دارید . حالا چیکارش کنم؟
سلام دوست من
اول ببین دوربین از جاش تکون نخورده و پایه و پیچها هیچ لقی نداره همه چیز سرجاشه .
اگر همه چیز سر جاش هست و احتمال نمیدی از تفنگ و ساچمه ها هم باشه و از تیراندازیت و مخصوصا تکیه گاهت هم مطمئنی میرسیم به همون جائی که ضد حال میشه و خوش آیند نیست . البته یک احتمال هست و زود قضاوت نمیکنم بماند تا بعد .
اول بگید دوربین چی هست و یک چکاب اساسی کنید حتی اگر احتمال جابجائی پایه را میدهید دوباره از روی اصول دوربین را ببندید و صفر کنید و دوباره مدتی باهاش کار کنید.Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - عبدالرحمن - 2011-06-27 12:07 AM

علی جان من یه دوربین گامو دارم که یه مدت روی مگنوم 350 بسته بودم که بعد از هربار شلیک یادم نیست چه مقدار تیر بود دوباره نیاز به تنظیم داشت بنظرت دوربینم رو تفنگ خراب نکرده ؟؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - نظري - 2011-06-27 07:12 AM

با كسب اجازه از علي آقا Khansariha (8)
دوست عزيز من تجربه خودم رو در اين مورد بگم. من هم اولش يه دوربين بوشنل معمولي روي 350 بستم ولي زود به زود از تنظيم در ميومد و اعصاب خرد كن شده بود تا اينكه يه دوربين ليپرز گرفتم با يه پايه يه تيكه لئوپولد و دادم يه تعميركار با تجربه، سوراخ پيچ استپ رو براش گذاشت تا عقب نشيني نداشته باشه و سطح پايه رو كفتراشي كرد چون معتقد بود پايه دوربين خيلي مهمه بخصوص براي تفنگهاي فنري مگنوم كه لگد زيادي داره و پيچهاي پايه رو هم فكر كنم يه چسب مخصوص زد كه ديگه شل نميكنند و خدا رو شكر خيلي خيلي كم از تنظيم در مياد.
شما براي مطمئن بودن از سلامتي دوربين، اونو روري يه تفنگ ديگه امتحان كن ببين جواب ميده و سپس اون پيچ استپ رو بايد براش بگذاري و از سفت بودن 4 پيچ پايه و همچنين بايد پيچهاي 8 گانه بالاي پايه رو بطور ضربدري و آرام سفت كني تا دوربين روي پايه تراز باشه. انشا الله كه درست بشهKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-06-27 10:00 AM

ممنون نظری جان راهنمائی بجا و درستی کردینKhansariha (8)
(2011-06-27 12:07 AM)عبدالرحمن نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی جان من یه دوربین گامو دارم که یه مدت روی مگنوم 350 بسته بودم که بعد از هربار شلیک یادم نیست چه مقدار تیر بود دوباره نیاز به تنظیم داشت بنظرت دوربینم رو تفنگ خراب نکرده ؟؟
ببین عبدالرحمن جان نکاتی که دوست خوبمون نظری گفت را در نظر بگیر این یک و دوم چکاپ کاملی از دوربین (حرکت نکردن پایه ، شل نبودن پیچها و لق نبودن طبلکها و... )هم داشته باش اگر همه چیز مثل روز اولش که خوب تنظیم بود هست که هیچ مسئله اینیست و طبیعی هست مثلا بعد از چندین شلیک با مگنوم (شاید 40 شلیک) دوباره کمی اصلاح لازم داشته باشه اونم بخاطر ضعف فنر حلقوی نگه دارنده عدسی زیر طبلک هست که باعث میشه عدسی زیر طبلک کمی تکون بخوره و چیز مهمی نیست و برای اغلب دوربینهای که روی مگنوم بسته میشوند ممکنه اینطوری بشه Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - عبدالرحمن - 2011-06-27 02:01 PM

باسلام ..
ممنون از دوست خوبم اقای نظری بابت پاسخشون و علی اقی گل ..
داداش پس فکر کنم خدارو شکر دوربینم سالم باشه یه سوال برا پیش اومده ایا نمیشه مکانیزم این دوربینها رو طوری طراحی کنن که از هز 4 طرف قفل بشه و یک بار که تنظیم کردیم و محکمش کردیم دیگه بهم نخوره ؟؟ یا اصلا بهم خوردن دوربین ربطی به این موضوع نداره ؟؟؟؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - نظري - 2011-06-27 02:30 PM

دوست عزيز اين روشي كه گفتي وجود نداره و عموما همينطور كه گفته شد دوربين بسته ميشند. و اگر فرض كنيم دوربين سالم باشه، نحوه بستن پايه روي تفنگ و بستن دوربين روي پايه خيلي مهمه و بايد تراز باشه. و لقي اون گرفته بشه. يكي از دلايلي كه دوربين قبلي من تنظيم نبود همين بود كه پيچهاي 8 گانه شل ميشدند و بايد دوباره سفتش ميكردي. و در نتيجه تنظيم به هم ميخورد.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - عبدالرحمن - 2011-06-27 02:38 PM

نظری جان منظورم این بود که اون 2تا پیچی که روی د.بینه وبرای تنظیم استفاده مشه رو 4 تا کنن .. ایا امکان داره ؟