شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2013-06-08 10:24 AM

(2013-06-07 10:36 PM)amreh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر اساتید عزیزم دوستان لطفا راهنماییم کنید بهترین نقطه صفر برای ای تی 44 با دوربین زوم16 و ساچمه جی اس بی 18 چند متری هست؟واقعا ممنون میشم ارادتKhansariha (8)Khansariha (48)
دوست عزیز زوم 16 مناسب کار هدف و شکار نیست بهتره از زومهای پائین مثل 6 یا 8 استفاده کنید و زوم بالا را بزارید برای بررسی بعد از شلیک
بهرصورت زوم ارتباطی با صفر شما ندارد ولی روی ریتایکل دوربین تغییراتی ایجاد میکند
صفر شما با ساچمه 18 گرینی حدود 37 متر (41 یارد) درمیاد و بقیه اطلاعات و رنجهای مسافت در میلداتها با زوم 16 هم بقرار زیر میباشد . موفق باشید Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2013-06-10 12:42 PM

سلام.
من 3 تا سوال داشتم !
اول این که من یه دوربین گامو 3 9 -40 aoe برای گامو رویال خریدم .باتوجه به قدرت صلاح بهتره در چه فاصله ای صفرش کنم ؟
فنر تفنگم شکسته و باید عوضش کنم.
الان باید دوربین رو دوباره باز کنم تا فنر به تثبیت برسه یا لازم نیست ؟
باتوجه به این که هم دوربین هم صلاح گامو هستن.باز هم نیازی به شیم گزاری دارم ؟
مرسی.Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (172)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Tomcat14 - 2013-06-10 01:13 PM

دقیقا نمی دونم ولی با توجه به قدرتش 30 متر خوبه.
فنر وقتی عوض کردید دوربینو باز کنید و دو بسته شلیک کنید و بعد دوربین ببندید.
اونم تو صفر کردن معلوم میشه و اگه تو 10 متر بیش از 10 سانت با مرکز فاصله داشته باشه(بشرط اینکه رتیکالو منطبق بر +سیبل کرده باشین)اونوقت قانون سوم نیوتونو روش پیاده میکنی!Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2013-06-10 02:50 PM

مرسی Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - royall - 2013-06-11 12:08 PM

برای صفر کردن دوربین میشه از زوم بالا استفاده کرد یا بهتره که زوم نکنیم ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2013-06-11 12:12 PM

شدنش که شما رو هر زومی می تونی صفر کنی.ولی معمولا روی زومهای میانی صفر کنید خطای کمتری دارید و بهتر می شه روش حساب کرد.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - nasergafari - 2013-06-29 09:06 AM

سلام دوستان
چندتا مشکل:
1- اقا من متر ندارم باقدم اندازه گیری میکنم قدمنم1.87سانته میخواستم بدونم مثلا20قدم من همون20متر میشه یاکمتر.
2- برای شادو توچه فاصله ای صفر کنم خوبه.الان تو10متری +رو یکم پایین وچپ میگیرم درنوشابه رومیزنم.
3- برای فهمیدن اینکه دوربین صفرشده یا نه وقتی+رو روی هدف میگیرم باید حتما وسط خال بخوره یا اینوراونورشم بخوره خوبه.
4- سر دست صفرکنم یا باساپورت.
5- زوم دوربین روچند باشه بهتره.
6- دوربین میلدات نداره اگه دوربین مثلا تو30متر صفربشه بعدبخوای هدف بین40-60متریا10-20متر بزنی چجوری باید نشونه بگیری؟
ببخشید سوالام زیاده.تازه کاریم دیگهKhansariha (226)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2013-06-29 10:36 AM

1.دوست من کلا قدم گرفتن روش دقیقی برای تعیین فاصله نیست خوب شما میتونی فاصله تا سیبل رو تیکه تیکه متر بکنی.
2.بهترین فاصله برای صفر کردن تفنگی با قدرت شادو فاصله بین 30 تا 35 متر هستش.
3.چون دوربین شما میلدات نداره بهتره روی وسط + بعلاوه صفرش کنی.
4.سر دست روش خوبی برای صفر کردن نیست چون لرزش دست زیاده .
5.بهتره دوربین روی یک زوم مشخص مثلا 6 صفر بشه البته میزان زوم بستگی به کاربرد شما ،نوع دوربین ، قدرت زوم تفنگ و بزرگی دهنه دوربین داره.
6.برای اینکه قلق تفنگت تو فاصله های دیگه بدست بیاد بهترین روش تست بر روی سیبل هستش در ضمن تفنگ باید با ساچمه خوب و یک نوع ساچمه مشخص صفر بشه.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - nasergafari - 2013-06-29 01:48 PM

سلام دوستان:
مشکل دارم دوربینو نمیتونم تنظیم کنم.تو30متر3-4سانت بالا میزدوبه همین نسبت چپ وراست.یعنی دوتا شلیک اول رو پایین زد بعد باقیشو بالازد.ناامید شدم گذاشتم تو20متر که همه رو تویه ردیف بالا زد ولی یکی میخورد راست یکی میخورد چپ،یکی میخوردوسط.البته بادهم میومدگفتم شاید به خاطرباده.اومد توخونه ،یه درنوشابه گذاشتم تو11متری ازتواتاق زدم.وسطشو نشونه گرفتم خوردبهش ولی بالاش.یکی دیگه زدم به همون نسبت خورد پایینش.خسته شدم رفتموبرگشتم توهمون فاصله یه قطی حلبی کذاشتم 4تا بهش زدم همه پایین خورد وراست.کلافه شدم ولش کردم.چرا اینجوری میشه یکی بگه مشکل ازکجاست.یکی شیوه صفر کردنو بهم بگه.درضمن دوربینم والتر AO3-9*40هستش زوم دوربینم دست نزدم روهمون3بود.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2013-06-29 01:53 PM

البته خطای بالا پایین زدن مربوط به ساچمه میباشد بجز ساچمه های درجه یک (جی اس بی -کراسمن -فالکون ....) به بقیه ساچمه ها اعتباری نیست.بهترین زوم برای دوربین شما زوم 6 هستش.امکان داره واشر پیستونت هم چرب یا خراب باشه که باعث تلورانس شده .