شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - DAGGER - 2013-05-16 08:48 PM

(2013-05-16 06:44 PM)foolad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آره اگه ضربدری ببندیم دیگه یک طرف پایه بالاتر بسته نمیشه یک طرفش پایین تر

یه سوال داشتم از اساتید. میگم میشه به جایه اینکه دوربین رو توی 35 متر صفر کنیم مثلا بیاییم(به خاطر نبود حا و سختی زدن تارگت) تو هشت ، نه متر دوربین رو توی دو میل دات پایین تر صفر کنیم؟ یعنی دو میل دات پایین تر را روی صفرمون قرار بدیم (محاسباتش رو فرضی گفتم)
محسن جان سلامKhansariha (8)
اينم بگم من از اساتيد نيستم جزو شاگرد ام خخخKhansariha (219)
علي اقا خالزن تو ارسال شماره 54 دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوربين اشاره خيلي جالبي در مورد صفر كردن دروبين با دورترين صفر اول و استفاده از ميلدات داشتن كه براي به حد اقل رسوندن خطاي چپ و راست زدن هست بعد ديگه ميشه براحتي با طلبلك بالا نقاط صفر اول و دوم رو جابجا كرد من از روش ايشون استفاده كردم و نتيجه خيلي خوبي گرفتم و تلرانسي كه ايجاد ميكنه در ميان روشها حدا قل خطا هست خيلي عاليه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - foolad - 2013-05-16 09:59 PM

مرسی.یعنی هر چی صفر اول رو تو فاصله بیشتری تنظیم کنم.دیگه کمتر خطای چپ و راست زدن داریم؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - DAGGER - 2013-05-16 10:17 PM

(2013-05-16 09:59 PM)foolad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی.یعنی هر چی صفر اول رو تو فاصله بیشتری تنظیم کنم.دیگه کمتر خطای چپ و راست زدن داریم؟
محسن جان اينطوري زاويه انحراف نهايي رو كامل ميبينيم چون هرچه مسافت دورتر ميشه خطاي تير اندازي هم به همون اندازه بزرگتر ميشه و مقياس خطا كه بزرگتر باشه بهتر ميشه اون رو تحليل كرد تا مقياس كوچيكتر
بعد كه زاويه رو ميبنديم( كمتر كردن فاصله صفر اول با طبلك بالايي) دقت ميره بالا و خيلي بهتر جواب ميده
Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - foolad - 2013-05-17 11:59 AM

آها گرفتم الان! یعنی ابتدا تو فاصله ی دور تنظیم باد(طبلک چپ و راست) رو انجام می دیم بعدش با طبلک ارتفاع صفرمون رو نزدیکتر می کنیم.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - DAGGER - 2013-05-17 12:24 PM

(2013-05-17 11:59 AM)foolad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آها گرفتم الان! یعنی ابتدا تو فاصله ی دور تنظیم باد(طبلک چپ و راست) رو انجام می دیم بعدش با طبلک ارتفاع صفرمون رو نزدیکتر می کنیم.
محسن جانKhansariha (8)

كاملا درسته و اصل مطلب همينه مثل شكل پاييني با اينكه تير در صفردوم به هدف خورده و در منطقه وسط كه ماكزيمم كيل زون هست بازهم جاي مطلوبي اثابت كرده ولي تو صفر اول خطاي زيادي داره كه اين خطا واقعي هست و وقتي اونرو تصحيح كرديم ديگه ميتونيم گروپ بهتري بگيريم به عبارتي گروپ جمعتر ميشه
(البته به دليل خطاي ترسيم مسير شليك مستقيم ترسيم شده كه عملا اينطور نيست و داراي قوس تراجكتوري هست) اساتيد عفو بفرمايند
[تصویر: 13687807361.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - hunterairgun - 2013-05-17 12:55 PM

دوستان من دوربین تفنگم سنتر 3-9x32-تفنگم گامو شادو 1000 کالیبر 4/5-از ساچمه پرومگنوم 7.87گرین استفاده میکنم.وقتی تفنگو تو 10 متری صفر میکنم تا 40 و50 متری تقریبا نیم میلدات بالا میزنه وهیچ افتی نداره بنظر اساتید مشکل کار کجاست

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - DAGGER - 2013-05-17 01:17 PM

(2013-05-17 12:55 PM)hunterairgun نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من دوربین تفنگم سنتر 3-9x32-تفنگم گامو شادو 1000 کالیبر 4/5-از ساچمه پرومگنوم 7.87گرین استفاده میکنم.وقتی تفنگو تو 10 متری صفر میکنم تا 40 و50 متری تقریبا نیم میلدات بالا میزنه وهیچ افتی نداره بنظر اساتید مشکل کار کجاست
دوست عزيزKhansariha (8)
تفنگتون نو هست؟
پايه عقب رو چقدر شيم گزاري كرديد؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - hunterairgun - 2013-05-17 01:28 PM

خیر نو نیست داداش.کمتر از نیم سانت

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - DAGGER - 2013-05-17 01:36 PM

(2013-05-17 01:28 PM)hunterairgun نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیر نو نیست داداش.کمتر از نیم سانت
براي شادو صفر كردن در 35 متري فكر كنم مطلوب باشه يعني صفر اول حدود 30 الي35 متري و صفر دوم 10 الي 15 متري اونوقت حد وسط اين دو فاصله اگر خال رو بگيري ببين چقدر بالا ميزنه ضمناو با تغيير طبلك بالايي معيارش رو براحتي ميشه تغيير داد چون تفنگ شما 4.5 هست خط سير تير( تراجكتوري) داراي قوس خيلي كمتري هست و اين به كوچيكتر شدن كيل زون كمك ميكنه و فاكتور مطلوبي هست
و ضمنا شيم گزاري در حد ميليمتر متصوره سانت براي اون واحد خيلي بزرگيه دوست عزيز

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - morii - 2013-05-18 11:49 AM

دوستان درجه سمت چپ دوربین که نوشته روش yds چیه؟کاربردش ؟همون یارده؟ممنون میشم راهنمایی کنین