شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - daneshyar - 2013-01-05 10:06 PM

[/quote]
پایه دوربینم 1 تیکه لئوپولده.
همین الان هم پایه دوربین رو برعکس بستم!!!! خخخخ!
پرت میزنه داش حبیب. دو دور طبلک رو چرخوندم .الان چپ و راستیش خیلی نزدیک شد(کمتر از 1 سانت) ولی هرچی باش ور میرم صفر نمی زنه. بازی درمیارهKhansariha (367)

[/quote]

خوبه الان توی 30 متر صفرش کن.
من یه بار هر کاری کردم دوربینم توی 10 متر صفر نشد ولی توی 40 متر شد.Khansariha (215)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - sari - 2013-01-10 12:05 AM

با عرض احترام خدمت دوستان
من دوربین Golden eagle 4*40 (چینی) رو روی سی اف ایکس رویال سوار کردم.از حدود 17-18 متری تنظیم کردم، ولی تو فاصله حدود 25 متر خوب نزد(حدود 10 سانت پائین زد)
در چه فاصله ای باید تنظیم کنم که هم فواصل دور(40-50 متر) رو خوب بزنه و هم فواصل نزدیک؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - daneshyar - 2013-01-10 12:08 AM

(2013-01-10 12:05 AM)sari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض احترام خدمت دوستان
من دوربین Golden eagle 4*40 (چینی) رو روی سی اف ایکس رویال سوار کردم.از حدود 17-18 متری تنظیم کردم، ولی تو فاصله حدود 25 متر خوب نزد(حدود 10 سانت پائین زد)
در چه فاصله ای باید تنظیم کنم که هم فواصل دور(40-50 متر) رو خوب بزنه و هم فواصل نزدیک؟

شما روی 25 متر صفر کن.
ولی این دوربین به درد نمیخوره.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - sari - 2013-01-10 10:20 AM

یعنی امکانش هست بعد از صفر کردن روی 25 متر هم پرت و پلا بزنه؟؟؟؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - old.hunter - 2013-01-10 11:45 AM

(2013-01-10 10:20 AM)sari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یعنی امکانش هست بعد از صفر کردن روی 25 متر هم پرت و پلا بزنه؟؟؟؟

البته ببخشيد دوست عزيز از چه ساچمه اي داريد استفاده مي كنيد ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - sari - 2013-01-10 12:39 PM

البته دیروز با ساچمه معمولی روی حدود 17 متر صفر کردم که در حدود 25 متر پائین زد.
الان اگر با ساچمه مچ تو 25 متر صفر کنم امکان پرت و پلا زدنش هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - daneshyar - 2013-01-10 02:18 PM

(2013-01-10 12:39 PM)sari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته دیروز با ساچمه معمولی روی حدود 17 متر صفر کردم که در حدود 25 متر پائین زد.
الان اگر با ساچمه مچ تو 25 متر صفر کنم امکان پرت و پلا زدنش هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما اگه دوربین رو توی یه فاصله معینی بر حسب قدرت تفنگت صفر کنی نباید توی فواصل نزدیک و یا دور (50) متر دیگه پرت و بلا بزنه فقط بالا و پایینش رو باید با میلدات تنظیم کنی.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - amreh - 2013-01-10 03:20 PM

سلام به دوستان گلم اساتید میشه بفرمایید بهترین فاصله واسه صفر دوربین ای تی 44 چند متره و صفر دومش کجا میشهKhansariha (8)Khansariha (215)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - THUNDER - 2013-01-10 03:25 PM

عزیز باید با چیر گان بدست بیارید.
قدرت دقیق استفاده+وزن و نو ساچمه و کالیبر تفنگتون رو به یکی از بروبکسی که چیرگان دارن بگید تا براتون محاسبه کنن…

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - airgunner - 2013-01-10 05:17 PM

با سلام
با توجه به اطلاعاتی که در حال حاضر دارم و نرم افزار چیرگان
اطلاعات:
ساچمه پرو مگنوم: وزن یک گرم ، ضریب بالستیک 0.029
تفنگ ای تی 44 : قدرت میانگین برای پرومگنوم تقریبا 41.3 ژول و سرعت 287.4 متر بر ثانیه
ارتفاع دوربین: معمولا 4.5 سانت (ارتفاع دوربین خیلی مهمه و تاحدی بلند تر باشه توی فاصله دور تر و بیشتری میتونه یه هدف با اندازه ثابت رو مورد هدف قرار بده)
فقط میمونه یه چیز که اندازه هدفی که میخوای بزنی چقدره؟
من با در نظر گرفتن اندازه هدف به اندازه 5 سانت و سایر اعداد توی نرم افزار به این نتیجه رسیدم که بهتری فاصله صفر برای این تفنگ برای این هدف 48.1 متری هستش.
اینم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
که توی 48.1 متری صفره و از 5 متر تا 55 متری رو ساپورت میکنه(یعنی با نشانه گیری با مرکز رتیکل توی یه دایره به قطر 5 میزنه)
اینم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
که کلی اطلاعات بهت میده که تو هر فاصله چقدر افت تیر داره و ..........
صفر دومشم با توجه به نمودار تقریبا تو 13 متریه
امیدوارم جوابتون رو گرفته باشیدKhansariha (8)
یا علی