شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ali-pianist - 2011-06-14 05:31 PM

سلام به دوستان

من امروز یک دوربین simmons 3*9*32 گرفتم , قیمت 300 تومن که به گفته فروشنده ( خ فردوسی) آمریکاییه و 1 سال هم ضمانت کرد, میخواستم بدونم که کسی تاحالا بااین دوربین کار کرده یا نه؟!؟!

ظاهرا آنتی شوک و .... هستش, اگه اطلاعاتی در موردش بدید ممنون میشمKhansariha (399)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ali-pianist - 2011-06-14 06:52 PM

سلام به دوستان

این تراز کردن دوربین, برای شکار در فواصل مختلف متفاوته؟؟؟؟

یعنی اگه شکارت تو فاصله 15 متری باشه و یه شکار دیگه تو فاصله 40 یا 50 متری باشه , باید left و right دوربین رو مجدد تغیییر بدیم؟؟؟

این که میگن صفرش کردم رو ..... یعنی این؟؟

مثلا دوربینه من که 32*9*3 هست باید چیکار کنم در این مواقع؟؟!!!

ممنون میشم اگه توضیح بدیدKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohsen1982 - 2011-06-14 09:12 PM

دوست عزيز اگه دوربينت خوب باشه وساچمه مرغوب باشه وباد نياد و دوربينت هم تراز باشه يعني رتيكل كج نباشه بعدازتنظيم حالت چپ وراست تغيرنميكنه ودر فواصل كمترودورتر فقط بايد شمابدوني كه چقدرياچندميلدات پايين يا بالا بگيري كه اونم باتست وتجربه بدست مياد وبستگي به سرعت ساچمه وضريب بالستيك و تراژكتوري اون داره كه باتمرين دستت مياد. براي اينكه بهترين فاصله رو با توجه به سرعت خروجي و نوع ساچمه بدست بياري ميتوني از نرم افزارچيرگان استفاده كني كه لينكش فكركنم تو اين سايت باشه .كلا اگه ديدي بعداز تنظيم تفنگ تو يه فاصله معين درفاصله بالاتروياپايينترچپ يا راست ميزنه دليلش يكي از موارد بالاهستش.

درمورداينكه ميگن رويه فاصله صفرش كردم بخاطر اينكه شما مثلا وقتي يه سنگ روبادستت پرتاب ميكني تا اون لحظه اخركه ميخوادروزمين بيفته كه صاف وموازي زمين نميره كه بعداز اينكه سرعتش كم شد براثربرخوردباهوا وجاذبه زمين بصورت منحني حركت ميكنه نه خط راست. ساچمه هم همينطوره وبعدازخروج از لوله به مقدارخيلي جزئي پروازميكنه بعدبهمسيراصلي خودش برميگرده وكلا خط ديد دوربين رو تو دونقطه قطع ميكنه كه صفراول ودوم ميگن وبين اين دوفاصله است كه دوربين شما به هدف ميزنه وخارج از اين بازه بايد با ميلدات يا تجربي بالاياپايين زدن رو جبران كنيد.اگه خط سيرساچمه هم مثل دوربين صاف بود خيلي عالي ميشد واهداف 2سانتي تا 1 كبلومتري بدون بالا پايين گرفتن ميزد .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-06-15 11:33 AM

(2011-06-14 05:21 PM)mehad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینطور که من فهمیدم یهنی ما دوربین رو که تنظیم کردیم میتونیم همون پیچای الن طبلک رو کاملا شل کنیم و بچرخونیم رو درجه صفر و سفت کنیم که با این کار صفر طبلکها مساویه با صفر دوربین و هر وقت طبلکها رو چرخوندیم سریع میتونیم حالت اولیه صفر دوربین (که همون صفر طبلک هم هست) رو بر گردونیم. اگه اشتباه فهمیدم لطفا اصلاح کنین
با تشکر فراوانKhansariha (48)
درسته مهاد جان Khansariha (256)
فقط یک نکته شما بعد از صفر کردن دوربین روی هدف مثلا 30 یا 40 متری میتونید طبلکها را هم روی صفر بیاورید یعنی صفر طبلک شما هم میشود صفر دوربین شما و سپس طبلک را برای همیشه میتوانید قفل کنید ( zero lock ) و یا اگر دوباره برای مسافتی دیگر استفاده کردین بعد از اتمام کار براحتی طبلک برد را میتوانید به حالت قبل یعنی صفر قبلی برگشت دهید Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mehad - 2011-06-15 02:00 PM

(2011-06-15 11:33 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-06-14 05:21 PM)mehad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینطور که من فهمیدم یهنی ما دوربین رو که تنظیم کردیم میتونیم همون پیچای الن طبلک رو کاملا شل کنیم و بچرخونیم رو درجه صفر و سفت کنیم که با این کار صفر طبلکها مساویه با صفر دوربین و هر وقت طبلکها رو چرخوندیم سریع میتونیم حالت اولیه صفر دوربین (که همون صفر طبلک هم هست) رو بر گردونیم. اگه اشتباه فهمیدم لطفا اصلاح کنین
با تشکر فراوانKhansariha (48)
درسته مهاد جان Khansariha (256)
فقط یک نکته شما بعد از صفر کردن دوربین روی هدف مثلا 30 یا 40 متری میتونید طبلکها را هم روی صفر بیاورید یعنی صفر طبلک شما هم میشود صفر دوربین شما و سپس طبلک را برای همیشه میتوانید قفل میکنید ( zero lock ) و یا اگر دوباره برای مسافتی دیگر استفاده کردین بعد از اتمام کار براحتی طبلک برد را میتوانید به حالت قبل یعنی صفر قبلی برگشت دهید Khansariha (214)

ممنون دوست عزیز پس با این وجود میشه از دو ساچمه متفاوت به راحتی استفاده کرد به صورتی که یکی از ساچمه ها رو رو صفرهای طبلک صفر میکنیم ودیگری رو با توجه به همون صفر بدست بیاریم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - sunshinetrir - 2011-06-17 07:25 AM

سلام من دوربینم 40×4 هست و من بعد از اینکه پایه و دوربینو کامل بستم در فاصله 20 متری 1 + رسم کردو و انقد تیر انداختم که نهایتا درسا از خال میزنه الان
میشه بفرمایید کار من مشکل داره یا نه؟/؟؟؟؟؟
خیلی ممنون

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ali-pianist - 2011-06-17 09:27 AM

سلام به دوستان

من یک دوربین leapers 3-9*40 گرفتم, میخوام روی bsa comet ببندم تا اینکه یه دیانا 52 بگیرم, میشه راهنمایی کنید که من دوربین رو روی این تفنگ روی چند متر صفر کنم, واینکه اگه صفر کردم برای فاصله های بیشتر هم نیاز به صفر کردن دوباره داره یا نه!!!!؟؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohsen1982 - 2011-06-17 03:07 PM

درجواب دوست خوبمون علي پيانيست بايد بگم ميتونيد از نرم افزارچيرگان براي بهترين فاصله مطابق با قدرت تفنگ و نوع ساچمه استفاده كنيد .

درمورد دوستمون sunshinetrir بايدبگم منظورتون رودرست متوجه نشدم.ولي بهترين نوع سيبل اينه كه شما دو خط موازي روبافاصله حدودا 5 سانت به صورت عمودي روي كاغذبكشي وبعد دو خط ديگه رو با همون فاصله بصورت افقي بكش تاشكل يك بعلاوه درست بشه. درابتدا يكي از جهات رو مثلا چپ وراست رو تنظيم كن يعني باكليك ها وچرخوندن طبلك شليكهات رو بيار تو بين اون دوتا خط عمودي وبعد برو سراغ بالا پايين وشليكهاتو بيار وسط سيبل جمع كن بعد دوربين تنظيم دوست عزيز.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - saiedtomcat - 2011-06-20 10:25 AM

سلام جساراتا این رنج جلوی دوربین مخصوص چی هست (البته میدونم مقصود فاصله هست)
کاراییش چیه و موقع صفر کردن دوربین باید کجاباشه
[تصویر: image.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-06-20 11:20 AM

دوست عزیز اون مخصوص تصحیح خطای پارالکس هست که شما با سرچ تو همین سایت کلی مطلب در موردش پیدا میکنی