شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-12-30 03:36 PM

اشکان جان من بوشنلش رو دارم و همیشه هم با اون صفر می کنم.یه شلیک می خواد و بعد هم با بورسایتر دقیق تنظیم میشه.ولی برای بادی ها یه خورده قلق داره که باید دستت بیاد.در کل وسیله کاربردی و به درد بخوری هست.من توی ارزونی 90 تومن خریدمش الان نمی دونم چند شده و حواست هم باشه همین بوشنل چند مدله که همشون به درد نمی خورن.اگه می خوای بگیری تورج اصلش رو داره.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - shomalirika - 2013-01-04 11:23 AM

دوستان من تازه یه تفنگ گرفتم. مشکل عدیده ای با مگسکش پیدا کردم. چپ پایین میزنه در حالت انتهای پیچ تنظیم مگسک
می خواستم بدونم ایا مشکلم با گرفتن دوربین حل میشه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - daneshyar - 2013-01-04 01:29 PM

(2013-01-04 11:23 AM)shomalirika نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من تازه یه تفنگ گرفتم. مشکل عدیده ای با مگسکش پیدا کردم. چپ پایین میزنه در حالت انتهای پیچ تنظیم مگسک
می خواستم بدونم ایا مشکلم با گرفتن دوربین حل میشه؟
بله مشکلتون حل میشه.
اما اگه بگی که تفنگت چی هست و یه چند تا عکس از مگسک و شکاف درجت بزاری شاید بشه اون رو هم درست کرد تا نیازی به دوربین نداشته باشی.
من احتمال میدم مشکل از شکاف درجت باشه نه مگسکت.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - shomalirika - 2013-01-04 03:04 PM

من اینجا مطرح کردم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان جواب دادند. منم یه خورد دست کاری کردم ولی 100% نشده جواب دادنش

البته یکی از دوستان گفت چون زیاد شلیک نکردی اب بندی نشده.نمیدونم درست هست یا نه.

به نظرتون شکاف درجه ایرادی داره؟

4 میل دات به راست.شیم یا طبلک؟ - foolad - 2013-01-04 06:28 PM

سلام دوستان پس از شیم گذاری ، دوربین تو 10 متری از لحاظ ارتفاع خوب می زنه ولی تو 10 متری ، چهار میل دات به سمت راست می زنه.دوباره سمت راست رو شیم گذاری کنم یا با طبلک تنظیمش کنم؟ یک مقداری هم به نظرم گروپ بدی میده

RE: 4 میل دات به راست.شیم یا طبلک؟ - daneshyar - 2013-01-04 06:54 PM

(2013-01-04 06:28 PM)foolad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان پس از شیم گذاری ، دوربین تو 10 متری از لحاظ ارتفاع خوب می زنه ولی تو 10 متری ، چهار میل دات به سمت راست می زنه.دوباره سمت راست رو شیم گذاری کنم یا با طبلک تنظیمش کنم؟ یک مقداری هم به نظرم گروپ بدی میده
سلاحتون چند ژول قدرت داره؟
فعلا شیم گذاری نکن با طبلک ور برو.
اصلا برای چی شیم گذاری کردی؟

(2013-01-04 03:04 PM)shomalirika نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من اینجا مطرح کردم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان جواب دادند. منم یه خورد دست کاری کردم ولی 100% نشده جواب دادنش

البته یکی از دوستان گفت چون زیاد شلیک نکردی اب بندی نشده.نمیدونم درست هست یا نه.

به نظرتون شکاف درجه ایرادی داره؟
نظر دوستان رو خوندم اگر همه اونا رو انجام دادید و درست نشد به فکر یه دوربین باشید.
برای تفنگ شما دوربین ها معمولی هم جواب میدن.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - foolad - 2013-01-04 08:46 PM

سی اف ایکسه دیگه. 18 19 ژول
واسه اینکه اول خیلی پایین می زد (20 سانت) .شیم گذاری کردم
دوربین هم لیپرز 3-9

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - daneshyar - 2013-01-04 09:34 PM

(2013-01-04 08:46 PM)foolad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سی اف ایکسه دیگه. 18 19 ژول
واسه اینکه اول خیلی پایین می زد (20 سانت) .شیم گذاری کردم
دوربین هم لیپرز 3-9
دوربینتون نباید این قدر پرت بزنه.
یک بار دوربین رو باز کنید و دوباره ببندید بدون شیم گذاری.
دوربین رو هم توی فاصله 30 متر صفر کنید.
اگه اون وقت باز پایین زد شیم گذاری کنید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - foolad - 2013-01-04 10:04 PM

داداش اول تو سی متری گذاشتم که 20 سانت پایین میزد.اونوقت شیم گذاری کردم. الان فقط مشکلش راست زدنه.بازش کنم یه شیم دیگه براش بگذارم ببینم چی طور میشه.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - enfejar - 2013-01-04 10:19 PM

فولاد جان منم مشکل تو رو دقیقا داشتم تفنگم هم رویال هست و دوربین هم مثل شما 3-9- لیپرز
اول بدون شیم گذاری تو 10 متری 8 سانت پایین میزد بعد با کمک دوستان شیم گذاری کردم 2 لایه نوار لنت دوچرخه گذاشتم تو 15 متری 3 سانت بالا و 2 سانت چپ میزد بعد با طبلک ها تنظیمش کردم و صفرش کردم الان تا 37 متری دقیق میزنه -به طوری که تو 26 متری باهاش قاشق 1 بار مصرف میزنم - زوم هم رو 4/5 هست تو هر فاصله ای هم بزنم زوم رو تغیر نمیدونم چون تا برد مفید 35 متر شکار راحت دیده میشه