شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-11-19 09:30 AM

(2012-11-18 07:11 PM)hunter1250 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من یه دوربین tasco3-9*56 برای دیانا 27اس گرفتم با ساچمه ی h&n diablo 4.5 روی چه فاصاه ای صفرش کنم و زوم رو هم روی چند بزارم بهتره؟
دوست عزیز تفنگ 27 جزو قدرت متوسطهای تفنگهای بادی محسوب میشه و با توجه به قدرتش بهتره روی 25 متر صفر بشه زوم هم بهتره همیشه حداقل تا متوسط باشه ( 3 تا 6 ) چون افزایش زوم خطای پارالکسی و ریتایکلی دوربین را بالا میره و شفافیت هم کمی پائین میاد
یک نکته کلی Khansariha (8)
دوستان کلا صفر کردن دوربین بر روی هر تفنگی به تراجکتوری پروازی ساچمه در اون تفنگ مربوطه
بطور اختصار تفنگهای فنری و pcp ها تراجکتوریشون به قدرتشون مربوطه که شامل سه دسته هستند
1- قدرت کم (زیر 12ژول)‌
که بیشتر تارگتی و برای بازی و سرگرمی هستند و این دست تفنگها را بیشتر در 10 متر صفر میکنند
2- قدرت متوسط (بین 12 تا 24 ژول)‌
که بیشتر برای بازی و شکار کوچک مد نظرند و روی 20 تا 30 متر صفر میکنند.
3- مگنوم (سنگین)‌ به بالا (بیشتر از 25 ژول)‌
که علاوه بر بازی بیشتر شکاری هستند و روی مسافتهای 30 تا 40 متر صفر میکنند
Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2012-11-19 09:45 AM

(2012-11-18 07:11 PM)hunter1250 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من یه دوربین tasco3-9*56 برای دیانا 27اس گرفتم با ساچمه ی h&n diablo 4.5 روی چه فاصاه ای صفرش کنم و زوم رو هم روی چند بزارم بهتره؟

بعد از توضیحات خوب علی اقا یک نکته رو اضافه بکنم که ساچمه h&n diablo 4.5 اصلا ساچمه دقیقی نیست اون هم برای صفر کردن.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - hunter1250 - 2012-11-19 01:24 PM

ازهمتون متشکرم بابت راهنمایی که کردیدKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - khashayar - 2012-11-24 05:52 PM

با سلام راستیتش من یه چند ماه پیش یه دوربین 4*32 گرفتم چینی شبیه دوربین زیر
[تصویر: 4x20-carbine-scope.jpg]
[align=right]
بعد که دوربین رو وصل کردم گروپ 3-4 سانتی تو 9متر تبدیل شد 30-40سانتی همون شد دوربین رو گذاشتم کنار.حالا میخوام بدونم راهی هست که بشه این دوربین رو ثابت کرد یا نهKhansariha (399)
پایه یه تیکه واسه این دوربینا پیدا نمیشه چون زیادی کمرش باریکه.
تفنگ B-2.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - حسین - 2012-11-24 06:06 PM

(2012-11-24 05:52 PM)khashayar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام راستیتش من یه چند ماه پیش یه دوربین 4*32 گرفتم چینی شبیه دوربین زیر
[تصویر: 4x20-carbine-scope.jpg]
[align=right]
بعد که دوربین رو وصل کردم گروپ 3-4 سانتی تو 9متر تبدیل شد 30-40سانتی همون شد دوربین رو گذاشتم کنار.حالا میخوام بدونم راهی هست که بشه این دوربین رو ثابت کرد یا نهKhansariha (399)
پایه یه تیکه واسه این دوربینا پیدا نمیشه چون زیادی کمرش باریکه.
تفنگ B-2.

دقیقا همین مشکل شمارو منم داشتم چون لگد اسلحه پشت سر هم دوربین خراب میکنه چون ریل محکمی نیست مگرنه لگدش خیلی نیست و دوربین سر میخوره شما میتونی با چسب پهن مثل همون که تو عکس شکارش تو چینی گذاشتم چسب مالی کنی دیگه ردیف میشه!Khansariha (399)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kingpaco - 2012-11-24 09:07 PM

خشایار جان داداش ذهن خودتو مشغول این سری دوربینها نکن فقط باعث اعصاب خوردیت میشه Khansariha (8)
این دوربینها بیشتر اسباب بازیه نه پایه درستی داره نه عدسی محکم و نه رتایکل امن Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - hunter extreme - 2012-11-26 12:13 PM

سلام

یه سوال میخواستم بدونم اگه یه دوربین 4-16*40 یا 3-12*40 داشته باشیم تا زوم 9x آن فعلا به کارمان نمیاد و اونو تو زوم 9x صفر کنیم . ایا میشه به عنوان یه 3-9*40 استفاده کرد و محاسبات میلدات را بر پایه

زوم 9x قرار داد؟؟ ( البته از زوم های بالاترش استفاده نشود)

یه مورد دیگه اینکه دروبینم ریتکلش تو زوم بالاتر از 8x تار میشد من جلوی دوربین را کمی پاک کردم چون گرد و خاک گرفته بود و یکمی باز کردم و جلو آوردم . شفاف شد تو زوم 12x هم عالی بود آیا مشکلی تو دقت ایجاد نمیکنه ؟

Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kingpaco - 2012-11-26 01:06 PM

رضا جان میشه دقیق بگی چکار کردی؟Khansariha (8)
یزار یه مرور کنم
دوربین شما در زوم بالا تار میشد لنز جلوی دوربینتو تمیز کردی الان تا زوم اخر هم مشکملی نداره؟
لنزو از بیرون تمیز کردی یا داخل؟دوربینت بی اس ای سوییت 22 بود اگه یادم باشه درسته؟

برای اون مورد شما هم فرقی نداره شما وقتی دوربینو صفر کنی تو زومهای دیگه خود صفر تغییر نمیکنه بعبارتی مرکز + جابجا نمیشه ولی ارزش میلداتها در زوم بالا کم میشه.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - hunter extreme - 2012-11-26 01:30 PM

(2012-11-26 01:06 PM)kingpaco نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میشه دقیق بگی چکار کردی؟Khansariha (8)
یزار یه مرور کنم
دوربین شما در زوم بالا تار میشد لنز جلوی دوربینتو تمیز کردی الان تا زوم اخر هم مشکملی نداره؟
لنزو از بیرون تمیز کردی یا داخل؟دوربینت بی اس ای سوییت 22 بود اگه یادم باشه درسته؟

برای اون مورد شما هم فرقی نداره شما وقتی دوربینو صفر کنی تو زومهای دیگه خود صفر تغییر نمیکنه بعبارتی مرکز + جابجا نمیشه ولی ارزش میلداتها در زوم بالا کم میشه.Khansariha (8)

این مورد رو میدونم که صفر تو زوم های مختلف تغییر نمیکنه و ارزش میلدات تو زوم بالاتر کم میشه سوالم اینه به طور کل

میشه. از یه دوربین زوم بالا به عنوان یه 3-9*40 استفاده کرد ؟؟ و زوم های بالاتری که روش قرار داده شده در صورتی که

از آن استفاده نشود مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟؟

مورد دوم : نه تا زوم آخر هم مشکلی نداره لنز جلو را کامل باز کردم و تمیز کردم بستمش دوباره تار بود ایندفعه یکمی از

لنز را بیشتر به جلو آوردم و حلقه را روش بستم بعد شفاف شد مثل اولش دوربین هم 3-12*40 هستش

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-11-26 01:34 PM

اگه منظور شما رو درست متوجه شده باشم،نه مشکلی ایجاد نمی شه.خیلی ها از جمله خودم این کار رو انجام میدن.من از سنتر بیشتر در زوم بین 9 تا 12 استفاده می کنم.Khansariha (8)