شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - meraj-hunter - 2012-11-05 09:18 AM

اقا ممنونم .واقعا زحمت کشیدیدKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ahp2009 - 2012-11-06 09:40 AM

سلام به دوستان یه موردی برای من پیش آمده میخواستم از شما بپرسم دلیلش چیه؟؟

روی دو مدل دوربین تست کردم
1- leopold 4*32
2- center 3-9*32
وقتی تبلت چپ و راست رو میچرخونی بجایی که نقطه برخورد فقط در چپ یا راست تغییر کنه در جهت بالا یا پایین هم تغییر میکنه دلیلش چیه روی دوربین اولی فکر میکردم دوربین ایراد داره که رو دوربین هم همین مشکل دیده شد.!!!!!!!!!!!!Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - old.hunter - 2012-11-06 10:50 AM

دوست عزيز Khansariha (8)
هي واي من از دست اين سنترپوينت
شما از چه تيري داريد استفاده مي كنيد؟ (اميدوارم پرومگنوم نباشه)
و در چه فاصله اي ؟(اميدوارم تو فاصله 8 متر نباشه)
مطمئن هستيد كه طبلك ها گير نمي كنن و تا آخر مي چرخند ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-11-06 11:07 AM

(2012-11-06 09:40 AM)ahp2009 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان یه موردی برای من پیش آمده میخواستم از شما بپرسم دلیلش چیه؟؟

روی دو مدل دوربین تست کردم
1- leopold 4*32
2- center 3-9*32
وقتی تبلت چپ و راست رو میچرخونی بجایی که نقطه برخورد فقط در چپ یا راست تغییر کنه در جهت بالا یا پایین هم تغییر میکنه دلیلش چیه روی دوربین اولی فکر میکردم دوربین ایراد داره که رو دوربین هم همین مشکل دیده شد.!!!!!!!!!!!!Khansariha (256)
دوست عزیز یکی از تفاوت دوربینهای خوب همین ریزه کاریهای عملیات طبلکهاست که نباید تغییر در دیگر طبلک ایجاد کند بهرصورت اگر واقعا تاثیر بر دیگری میگذارد یک عیب محسوب میشه هرچند تست و روشهای خاصی برای این میزان خطا باید انجام داد تا از این موضوع مطمئن شد (پایه ثابت و کاغذ مدرج شده برای محاسبه حرکت ریتایکل از ابزار این کار هستند)‌ . Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ahp2009 - 2012-11-06 11:13 AM

سلام
تیر jsb استفاده میکنم وقتی رو تنظیم قبلی برمیگردم
تیر رو تیر میزنه
ونم تو 10متر این اتفاق افتاده

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - old.hunter - 2012-11-06 11:32 AM

دوست من
يه كاري انجام بده شايد درست بشه
طبلك هاي دوربين رو تا آخر باز كن 24 ساعت
تا فنر زير نگه دارنده عدسي خودش رو جمع كنه
بعد دوباره تنظيم كن
چون من يه دوربين 3.9.32 سان شيد ثابت بود كه چون مدتي روي يك حالت مونده بود(مثلا تنظيم 10 متر)
اين اتفاق براش افتاده بود ميشه گفت حتي دوربين رو سرو ته گرفتم و به طبلك ها اسپري روغن زدم
طبلك ها قفل شده بود در صورتي كه زيرو لاك نداشت
يه احتمال ميدم كه از فنر هاي خوبي داخلشون استفاده نشده Khansariha (8)

علي آقا Khansariha (8)
جايي هست كه اين كاغذ مندرج رو بشه رويت كرد؟
حداقل اگه براي دوستان كه اينجا تشريف دارن بتونيم خدمتي كنيم Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-11-06 11:54 AM

یادآوری بعضی اصطلاحات
دوستان یادآوری میکنم کلمه طبلک یک کلام و اصطلاح فارسی نظامی هست که به گردونه برجک یا تورت (Turret) گفته میشود
مفهوم عمومی کلمه طبلک: طبلك استوانه اي كوچك و مقوايی است كه بر دو سر آن به جاي پوست، كاغذهاي محكم و بادامي با چسب كشيده شده است و چوب باريكي- گاه ني حصير- از سوراخ ايجاد شده در بدنه عبور مي كند و بدنه استوانه اي بر سر اين چوب قرار مي گيرد و ریتم و آهنگ تق تق تق را بنمایش درمیاورد .
[تصویر: 9670a448-3551-4b46-9066-55285238455014.jpg]
و از آنجائی که معمولا برجکهای دوربین بهمراه صدای تیک تیک و یا بصورت کلیک (صدای کوچک شده)‌ حرکت میکنند این اصطلاح طبلک به آنها اطلاق میشود و در متون دروس آموزش نظامی شناخته و ثبت گردیده است . Khansariha (256)
خب بگذریم Khansariha (8)
بعضی اصطلاحات دیگه دوربین جهت اطلاع دوستان Khansariha (8)
objective:همون لنز شیئی
main tube:بدنه اصلی دوربین
elevation knob: تورت(برجک) تنظیم برد
windage knob: تورت تنظیم سمت به چپ و راست
parallax knob: تورت اصلاح پارالاکس یا همون فوکوس
magnification ring: یا رینگ انجام عمل بزرگنمایی
ocular: همون قسمت چشمی دوربین
فعلا Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - old.hunter - 2012-11-06 12:06 PM

اي ول علي آقا
واقعا دنبال اسامي اصليشون مي گشتم Khansariha (8)
حالا كي بياد اين طبلك رو از رو مخ ما برداره جاش تورت بزاره Khansariha (8)
پس فقط صداي كليك كوچيكه داخله تورت ميشه طبلك؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-11-06 12:12 PM

میزان خطای ایجاد شده در طبلک دیگری و تاثیر پذیری آن با شلیک خیلی دقیق نیست .Khansariha (214)
بهترین روش بستن دوربین به گیره و تراز کردن آن و همچنین استفاده از کاغذهای مدرج و یا سیبل مناسب محاسباتی ریتایکل هست که اونم باید روی دیوار تراز باشه . Khansariha (256)
البته بورساید هم اگر باشه براحتی مشکل را حل میکنه و دیگه نیازی به تراز کردن نیست فقط یک تکیه گاه میخواد کاغذهای مخصوص و مناسب را الان میگردم و بصورت نمونه معرفی میکنم . Khansariha (256)
اینم یک نمونه میتونه باشه مهم مدرج بودن صفحه در مختصات X ، Y هست.
[تصویر: Scope%20zeroing%20target.gif]

[تصویر: 13521946032.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - hunter1250 - 2012-11-18 07:11 PM

سلام دوستان من یه دوربین tasco3-9*56 برای دیانا 27اس گرفتم با ساچمه ی h&n diablo 4.5 روی چه فاصاه ای صفرش کنم و زوم رو هم روی چند بزارم بهتره؟