شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-10-22 06:25 PM

دوست عزیز
دقیقا مشکل شما این هست
که:
محور دید دوربین شما نسبت به محور تفنگ زاویه داره
حالا وقتی تو یه فاصله بخوص دوربین رو صفر میکنید این 2 محور با هم تلاقی پیدامیکنند و خال رو خال میزنه
اما در سایر فواصل 2 محور فضی از هم فاصله دارند وتیر شما چپ یا راست خواهد خورد
راه حل
1- استفاده از پایه یک تکه مرغوب با پیچهای بزرگ
2- شیم گذاری بین دوربین وپایه برای رفع خطای احتمالی هم محوری

امیدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-10-22 10:21 PM

ممنون سهیل جان کاملا درست فرمودید . Khansariha (8)

(2012-10-22 06:20 PM)hamidhakami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام مجدد خدمت دوستان. من امروز طبق راهنمایی شما تو فاصله دقیق 30 متر تست کردم. هدف درب قوطی نوشابه بود . من قبلش دوربین رو تو 10 متر صفر کرده بودم. نتییجه این شد که 4 سانت بالا و 3 سانت هم سمت راست خورد . این تست 5 بار انجام شد که هر 5 بار تیرها یک جا خورد. دوربین رو تو همون 30 متر صفر کردم و از 10 متری به همون درب نوشابه تیر زدم که با پایین و سمت چپ خورد. چیزی که برام جالب بود اینکه دقیقا 4 سانت پایین و 2/5 به چپ زد. من که سر در نیاوردم فکر کنم یه استاد کار باید تفنگ رو ببینه که ایا پایه تراز هست . از نظر خودم ترازه . چون وقتی پایه رو بستم با شکاف درجه و نوک مگسک هماهنگ کردم و متوجه شدم همه در یک راستا قرار دارند.دوست دارم لطف کنین و باز هم راهنمایی کنید. مخلص همه شما.
برای توضیح بیشتر حمید جان خدمت شما و دوستان عرض کنم این خطا ربطی به تراز نداره بلکه مربوط به هم راستا نبودن خط دید دوربین با خط دید لوله هست Khansariha (214)

برای اطمینان میزان خطا بهتره با بورسایتر (bore sighter) تست کنید
[تصویر: DSC07487.JPG]

بدین شکل که براحتی با نگاه کردن از داخل دوربین و حرکت دادن تفنگ از مسافت کم به زیاد (مثلا 5 متر تا 20 متر) تنها شاهد بالا و پائین رفتن اثر نور لیزر بر روی ریتایکل و یا بعلاوه باید باشیم و چنانچه انحراف به چپ یا راست رفت نشان از هم راستا نبودن دو خط دید دوربین و لوله دارد
[تصویر: 13509315771.jpg]
که درصورتی که اشکال و اختلاف کم باشه با شیم گذاری به بغلهای تیوپ دوربین بر روی طوقها قابل اصلاح هست وگرنه باید پایه عوض و یا با تغیراتی متناسب کنید . Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - hamidhakami - 2012-10-22 10:36 PM

خدمت علی اقا و سهیل عزیز سلام عرض میکنم. خدمتتون عرض کنم این دومین پایه است که من گرفتم . پایه اولی رو وقتی بستم قشنگ مشخص بود که متمایل به چپ است. دوباره یکی دیگه خریدم که این یکی درست در راستای لوله و نوک مگسک است. در ضمن شیم گذاری هم کردم.فکر کنم اخرش باید یه دوشاخه پیدا کنم و با تیر کمون کار کنم.خخخخخخ در هر صورت شما اگر پایه مناسبی سراغ دارید بنده را هم دریابید . مخلص شما.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-10-22 10:47 PM

حمید جان کار به تیرکمون نمیرسه خخخخخخخخخخخ Khansariha (8)
با کمی اصلاح و شیم میشه براحتی همراستاش کرد . نگران نباش از الان حل شده حسابش کن Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - امیرحسام - 2012-10-22 10:52 PM

(2012-10-22 10:21 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این بوسایتر را از کجا میشه تهیه کرد؟ واقعا کار تنظیم صفر دوربین رو راحت میکنه. چون اگه این نباشه باید از ساپورت خوبی استفاده کرد. درسته؟
Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - nobody2000 - 2012-10-22 10:56 PM

(2012-10-22 10:52 PM)hsgolpa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-10-22 10:21 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این بوسایتر را از کجا میشه تهیه کرد؟ واقعا کار تنظیم صفر دوربین رو راحت میکنه. چون اگه این نباشه باید از ساپورت خوبی استفاده کرد. درسته؟
Khansariha (8)

دوست عزیز اگر تهران هستید میتونید همراه دوربین و تفنگ به مغازه مرکزی پیش آقای دهقان برید.با یه هزینه کمی براتون با بورساید بوشنل اوپتیکال تفنگ را تنظیم میکنند .یادمه قبلا 15 تومان بود .

اگر هم میخواید بخرید مغازه تورج داره ولی فکر نکنم براتون صرف کنه چون حداقل 200 تومان باید هزینه کنید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-10-22 11:03 PM

آقا حامد اینها را میشه تو بازار فردوسی تهیه کرد ولی جنس خوب و مفیدش کمی گرون هستند و توصیه نمیکنم از این الکیها بخرید چون بدرد نمیخورند . Khansariha (214)
میتونید از خریدش هم صرف نظر کنید و با روشهای دیگه مثل تست شلیک در 5متر و 20 متر امتحان کنید . Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mster - 2012-10-23 09:47 PM

سلام
به نظر دوستان اگه بین پایه و دوربین یک لایه نازک چسب واشر ساز یا اکواریوم بریزم که چسب های نرمی هستند و لرزش رو میگیرند مشکلی پیش میاد ؟

سوال دوم ایا اساتید روش و یا ترفندی واسه افزایش طول عمر دوربین روی صلاح های دوبین خراب کن مثل 52 دارند ؟Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - old.hunter - 2012-10-23 11:25 PM

امروز یک نکته جالب برخوردم Khansariha (219)
عزیزی تفنگ شادو رو آورده بود پیشم واسه تنظیم دوبین 40-9-3 گامو
بعد از چاق کردن فنر دو تیر که شلیک شد 12 سانت بالا یک میل سمت چپ خورد
چون دوربین آک بود دست به طبلک ها نزدم بجاش طوق جلو دوربین رو شیم گذاری کردم
و بعد از در راستای به علاوه باز یک میل چب خورد که اونم با کمک طبلک درست شد
فاصله 10 متر دقیق اندازه برخورد ساچمه با سیبل رو هم باکولیس گرفتم
با دو تا پایه دوربین تست کردم یکی 4پیچ و دومی 3 پیچ که من با یک تیکه 4 پیچ ست کردم
حالا خواستم ببینم آیا این کار من درسته یا غلط Khansariha (8)
چون دیدم توی اینجا همه طوق عقبی رو شیم گذاری می کنند Khansariha (290)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-10-23 11:35 PM

(2012-10-23 09:47 PM)mster نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
به نظر دوستان اگه بین پایه و دوربین یک لایه نازک چسب واشر ساز یا اکواریوم بریزم که چسب های نرمی هستند و لرزش رو میگیرند مشکلی پیش میاد ؟

سوال دوم ایا اساتید روش و یا ترفندی واسه افزایش طول عمر دوربین روی صلاح های دوبین خراب کن مثل 52 دارند ؟Khansariha (8)

دوست عزیز
هیچکدوم توصیه نمیشه
چسب اکواریوم دوربین و پایه رو کثیف میکنه
اون خمیر واشر هم در ابتدا موقع بستن پایه قسمت اعظمش از کنار میزنه بیرون و کمیش میمونه
بقیش هم باعث لغزش دوربین بر اثر لگد میشه

بهترین راه اینه بعد از اروم شده فنر دوربینتون رو ببندید با توجه به اینکه دوربینتون لیپرز هست مشکلی نخواهد بود
(2012-10-23 11:25 PM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز یک نکته جالب برخوردم Khansariha (219)
عزیزی تفنگ شادو رو آورده بود پیشم واسه تنظیم دوبین 40-9-3 گامو
بعد از چاق کردن فنر دو تیر که شلیک شد 12 سانت بالا یک میل سمت چپ خورد
چون دوربین آک بود دست به طبلک ها نزدم بجاش طوق جلو دوربین رو شیم گذاری کردم
و بعد از در راستای به علاوه باز یک میل چب خورد که اونم با کمک طبلک درست شد
فاصله 10 متر دقیق اندازه برخورد ساچمه با سیبل رو هم باکولیس گرفتم
با دو تا پایه دوربین تست کردم یکی 4پیچ و دومی 3 پیچ که من با یک تیکه 4 پیچ ست کردم
حالا خواستم ببینم آیا این کار من درسته یا غلط Khansariha (8)
چون دیدم توی اینجا همه طوق عقبی رو شیم گذاری می کنند Khansariha (290)
دوست عزیز
شما خودتون استاد هستید و کارتون کاملا درست بوده
شیم گذاری با توجه به فرم خاص هر پایه و سلاحهای مختلف( حتی 2 سلاح از یک مدل) تفاوت میکنه
و باید با توجه به شراایط محل شیم رو تعیین کرد