شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2012-10-17 09:37 AM

دوست من شما الان باید برای لیپرز بالای 400 تومن هزینه بکنی بدون پایه خوب لیپرز که هیچی زورافسکیش هم بدرد نمیخوره .توصیه اول من استفاده از پایه های یک تیکه هست لئوپود یا گامو اگر اصرار بر پایه های دو تیکه داری بهتر از انواع مرغوبتر موجود در بازار استفاده بکنی.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - old.hunter - 2012-10-17 10:25 AM

(2012-10-16 11:46 PM)mster نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اساتید اگه من لیپرز رو با پایه های کوچیک 6 تومنی همون دوتایی های جدا جدا روی دیانا 52 ببندم خراب کاری میشه ؟

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوست عزيز Khansariha (8)
سعي كنيد يه پايه دوربين يك تيكه چهار پيچ تهيه كنيد كه دوربين خوبتون صدمه نبينه
هر چه بتونيد پايه دوربين رو روي بدنه سفت تر كنيد بهتره Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-10-17 11:22 AM

(2012-10-16 11:46 PM)mster نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اساتید اگه من لیپرز رو با پایه های کوچیک 6 تومنی همون دوتایی های جدا جدا روی دیانا 52 ببندم خراب کاری میشه ؟
اصلا توصیه نمیکنم
حتما با پایه یک تیکه ببندید چون سطح تماس لبه گیره های پایه با ریل کمه احتمال کنده شدن وپرت شدن دوربین همیشه وجود داره لذا پایه یک تیکه که دارای پیچ استپ هست خریداری کنید البته با توجه به دهانه دوربین ارتفاع پایه را انتخاب کنید . موفق باشید Khansariha (8)

ببخشید دیر جواب دادم و متوجه پاسخ خوب دوستان نشدم Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-10-17 12:53 PM

دوست عزیز برا 52 اگه دو تیکه بزنی خرابکاری میشه بد جور هم میشه! از اونجایی که خودم کردم این کار رو میدونم که میشه.تازه پایه دو تیکه من ویور بود که بهتر از اون نداریم.Khansariha (226)
ترجیحا یک پایه یک تیکه با ارتفاع بلند بگیر مثل لئوپولد(البته اگه دهنه لنزت 50 هست) اگر 40 باشه متوسط بهتره.مثلا گامو برای لنز 40 پایه خوبی داره.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mster - 2012-10-17 09:28 PM

حدود قیمت یک پایه یک تیکه چقدر هستش
ازتون معذرت میخوام اما چون در شهری هستم که دور افتاده هست اینجا پرسیدم

مثلا لئوپولد متوسط

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - esijoon - 2012-10-17 10:40 PM

خیلی زیاد نیست...بین 15 تا 25 هزار....پایه های لوپولد چیزهای خوبی هستند برا بادی ها...من که دارم و راضی هستم....

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - stalker - 2012-10-17 10:48 PM

خسته نباشید دوستان من یه وایرخ 80 دارم یه دوربین هم روش بود مارکش یادم رفته ولی این روش هست 3-9x44

چطوری این رو تنظیم کنم؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-10-18 11:30 AM

تنظیم دوربین رو تو پست اول همین تاپیک علی آقا کامل توضیح دادن.شما بخونش اگه نکته ای رو متوجه نشدین بفرما تا دوستان کمک کنن.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - hamidhakami - 2012-10-20 06:14 PM

دوستان سلام.سوالی برام پیش اومده که خواستم راهنماییم کنید. اگر دوربین تو فاصله 10 متر صفر بشه تا چند متر قابلیت هدف زدن داره. و اگر این صفر روی 20 متر باشه چطور. چون من دوربین رو تو 20 متر صفر کردم ولی وقتی میخوام هدفی رو تو فاصله 5 الی 10 متر بزنم پایین و سمت چپ میزنه.اسحه 350 مگنوم-پایه یک تیکه- دوربین لیپرز 4-16*50 برای صفر دوربین هم از ساچمه جی اس بی استراتون استفاده میکنم.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-10-20 06:46 PM

حمید جان
پاین زدنش تو فاصله کتر از فاصله صفرتون طبیعی هست
اما برای چپ زدن دنبال دلایلی دیگری غیر از دوربین باشید