شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - farhad - 2011-06-11 02:12 PM

با سلام به همگی
با توجه به چند مورد پیش آمده برای خودم ، متوجه شدم که هر بار دوربینو تنظیم میکنم باز هم بعد چند وقت لازم میشه اونو مجدد تنظیم کنم. البته این حالت بیشتر وقتی اقفاق افتاده که دمای هوا نسبت به آخرین تنظیم دوربین تغییر کرده باشه . آخرین مورد در یک منطقه گرم بالای 40 درجه تنظیم کردم به طوریکه در 25 متری 2 سانت بالا میزد اما بعد چند روز در منطقه ایی با دمای 20 درجه دیدم که در 25 متری بیش از 20 سانت پایین میزنه. دوستان سوال من اینه که آیا شما همیشه قبل از تیراندازی دوربینو مجدد تنظیم میکنید یا نه؟ یا فقط یکبار اونهم واسه همیشه تنظیم میکنید؟
تفنگ من دیانا 56 با دوربین گامو است.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - masih.hunter - 2011-06-11 04:17 PM

دوربین وقتی با علم و درست صفر بشه حداقل تا 2000 شلیک رو جواب میده اولا" دوربین گامو اگه زوم دار و پارلکس دار باشه دقت لازمو نداره

دوما" بستگی به ساچمه داره بلاستیکش چجوری باشه کیفیت خود ساچمه مهمه و.... عوامل زیادی در اینجور مشکلات نقش دارن .

لطفا" بفرماید ایا پایه دوربین 1 تیکه هستش یا نه !!! دوم .بفرماید دوربین شما چه نوع از محصولات گامو هستش سوم. ازچه نوع ساچمه ای استفاده

میکنید درضمن دوربین رو در چه متری صفر کردید ؟؟؟؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohsen1982 - 2011-06-11 08:42 PM

(2011-06-11 02:12 PM)farhad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به همگی
با توجه به چند مورد پیش آمده برای خودم ، متوجه شدم که هر بار دوربینو تنظیم میکنم باز هم بعد چند وقت لازم میشه اونو مجدد تنظیم کنم. البته این حالت بیشتر وقتی اقفاق افتاده که دمای هوا نسبت به آخرین تنظیم دوربین تغییر کرده باشه . آخرین مورد در یک منطقه گرم بالای 40 درجه تنظیم کردم به طوریکه در 25 متری 2 سانت بالا میزد اما بعد چند روز در منطقه ایی با دمای 20 درجه دیدم که در 25 متری بیش از 20 سانت پایین میزنه. دوستان سوال من اینه که آیا شما همیشه قبل از تیراندازی دوربینو مجدد تنظیم میکنید یا نه؟ یا فقط یکبار اونهم واسه همیشه تنظیم میکنید؟
تفنگ من دیانا 56 با دوربین گامو است.

دوست عزيز دماي هوا وارتفاع از سطح دريا تو تيراندازي وسرعت ساجمه تاثيرداره.درمناطق
گرمسير ودرهواي گرم بخاطر دماي بالا وانبساط فاصله مولكولهاي هواازهم بيشتره واجازه سرعت بيشتري رو به ساچمه ميده وتومناطق سردسير بعلت انقباض و متراكم
بودن هوا سرعت ميادپايينترهمچنين هرچه ارتفاع از سطح دريا كمترباشه سرعت ساچمه
بيشترميشه .دراخرهم تنظيم دوربين بايدبااون ساچمه اي صورت بگيره كه بيشترين استفاده رو ازش دارين چون با تعويض ساچمه نقطه برخورد هم جابجا خواهد شد.Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-06-11 09:53 PM

farhad جان باز من یک تجربه از خودم به فرمایشات خوب آقا محسن اضافه کنم
من هم همین مشکل را داشتم و حتی به دوربین خوب تاسکوم هم شک کردم و یک لیپرز هم گرفتم و بستم و باز دیدم گاها پرت میزند ایندفعه از تجربه سالهای دورم استفاده کردم و تفنگ را روی ماکزیمم برد صفر کردم یعنی حداکثر برد مفید ساچمه پرومگنوم در 120 متر (آخرین نقطه میل دات در زوم 6) برای زدن نقطه ای در 120 متر ششمین میل دات و آخرین نقطه مورد استفاده قرار گرفت و اینجا بود که اصلاح حداکثری طبلک سمت (Windage) بدست آمد Khansariha (256) دقت کنید این برای فقط حداکثری اصلاح یک طبلک بکار میرود البته قبلا طبلک برد یا(Elevation ) روی 45 متر تقریبا صفر بود بدین ترتیب الان مدتیه که راحت شدم و میدونم دوربین روی 45 متر دقیقا صفر هست و دیگه گاها اگر پرتی در شلیکها باشه مربوط به ساچمه و یا شرایط دیگه ای هست و نه دوربین Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - farhad - 2011-06-13 04:10 PM

(2011-06-11 04:17 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوربین وقتی با علم و درست صفر بشه حداقل تا 2000 شلیک رو جواب میده اولا" دوربین گامو اگه زوم دار و پارلکس دار باشه دقت لازمو نداره

دوما" بستگی به ساچمه داره بلاستیکش چجوری باشه کیفیت خود ساچمه مهمه و.... عوامل زیادی در اینجور مشکلات نقش دارن .

لطفا" بفرماید ایا پایه دوربین 1 تیکه هستش یا نه !!! دوم .بفرماید دوربین شما چه نوع از محصولات گامو هستش سوم. ازچه نوع ساچمه ای استفاده

میکنید درضمن دوربین رو در چه متری صفر کردید ؟؟؟؟

سلام به همه دوستان
ممنون از راهنمایی همگی
اول بگم که پایه دوربین یه تیکه با سه پیچ آلن، مدل گامو 40-9*3 IR WR ، ساچمه پرو مگنوم گامو، صفر اول حدود 50 متری
دیروز خواستم دوباره تفنگو چک کنم، داشتم باهاش ور میرفتم
متوجه شدم قسمت جلویی خفه کن به اندازه کمتر از یک دور شل شده، کنجکاو شدم و بازش کردم دیدم یزرش یه دونه واشر لاستیکی هست، دوباره اونو محکم بستم، واسه یه هدف در حدود 25 متری شلیک کردم دیدم مثل قدیم 3-2 سانت بالا میزنه چهارتا تیر دیگه شلیک کردم به همین منوال بود به این نتیجه رسیدم که احتمالا همون یه ذره شل بودن خفه کن باعث عدم دقت به اندازه 25 سانت در 25 متری شده بود. تجربه قبلی من در مورد تنظیم دوربین در هوای گرم و سرد بیشتر مربوط به تفنگ شادو 1000 قبلی بود البته با توجه به کمر شکن بودن اون نوع تفنگ انتظار چند سانت تفاوت در دمای مختلف هوا رو داشتم اما واسه دیانا 56 این اتفاق عجیب بود که فکر کنم رفع شده باشه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-06-13 09:01 PM

فرهاد جان ممنون از شما Khansariha (8)
البته این نشان میده که چقدر نقطه انتهای لوله اسلحه برای خروج ساچمه مهمه و کوچکترین انحراف چه برای اونهای که سایلنسر دارند و چه اونهای که مازل دارند و چه ندارند (لوله خالی ) باید بازرسی و دقت شود که همیشه سر لوله و مازل بریکها تمیز و تنظیم باشند وگرنه انحراف ساچمه و شلیکه را سبب میشود .Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - farhad - 2011-06-14 12:07 PM

(2011-06-13 09:01 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فرهاد جان ممنون از شما Khansariha (8)
البته این نشان میده که چقدر نقطه انتهای لوله اسلحه برای خروج ساچمه مهمه و کوچکترین انحراف چه برای اونهای که سایلنسر دارند و چه اونهای که مازل دارند و چه ندارند (لوله خالی ) باید بازرسی و دقت شود که همیشه سر لوله و مازل بریکها تمیز و تنظیم باشند وگرنه انحراف ساچمه و شلیکه را سبب میشود .Khansariha (214)

یه مطلب مهم یادآور بشم
دیروز چند تا تیر شلیک کردم متوجه شدم که خفه کن به ازای حدود ده تا تیر به انداره یک میلیمتر می چرخه و شل میشه
حالا باید به فکر روشی برای سفت کردن دایمیش باشم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mehad - 2011-06-14 02:09 PM

از اساتید محترم خواهشمندم در مورد زیرولوک دوربین یه توضیح بدن که چگونه به کار میاد ممنون

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-06-14 04:57 PM

(2011-06-14 02:09 PM)mehad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از اساتید محترم خواهشمندم در مورد زیرولوک دوربین یه توضیح بدن که چگونه به کار میاد ممنون
مهاد جان این زیرو لوکها (قفل ماندن روی صفر) برای اطمینال دادن به شماست که در ضربه و شک وارده به دوربین در شلیک و دستخوردهای اتفاقی (مخصوصا توسط قریبه ها) هیچوقت صفر دوربین بهم نخوره
[تصویر: Leapers_SCP3_P832AOMDL.jpg]
دوربینهای لیپرز و سنتر پوینت از این نمونه است
برای نحوه کارش هم بدین شکل هست که با آچار آلنی (پیچ وسط طبلک) همراه دوربین میتوان سه وضعیت ایجاد کرد
[تصویر: 3_scope_knobs.jpg]
3 حالت داره
1-اگه تا ته پیچ را ببندیم یا سفت کنیم طبلک قفل میشه
2-حالت وسط (کمی شل بودن پیچ )طبلک تقه یا کلیک میزنه و اصلاح ریتایکلی روی هدف انجام میشه
3-و اگه تا اخر پیچ را باز کنیم طبلک کاملا آزاد و هرز میگرده و شماره دلخواه و مناسب مثلا صفر را میتوان انتخاب کرد و بدین ترتیب در حالت صفر دوربین میشود طبلکها را هم صفر و قفل کرد . Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mehad - 2011-06-14 05:21 PM

(2011-06-14 04:57 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-06-14 02:09 PM)mehad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهاد جان این زیرو لوکها (قفل ماندن روی صفر) برای اطمینال دادن به شماست که در ضربه و شک وارده به دوربین در شلیک و دستخوردهای اتفاقی (مخصوصا توسط قریبه ها) هیچوقت صفر دوربین بهم نخوره
[تصویر: Leapers_SCP3_P832AOMDL.jpg]
دوربینهای لیپرز و سنتر پوینت از این نمونه است
برای نحوه کارش هم بدین شکل هست که با آچار آلنی (پیچ وسط طبلک) همراه دوربین میتوان سه وضعیت ایجاد کرد
[تصویر: 3_scope_knobs.jpg]
3 حالت داره
1-اگه تا ته پیچ را ببندیم یا سفت کنیم طبلک قفل میشه
2-حالت وسط (کمی شل بودن پیچ )طبلک تقه یا کلیک میزنه و اصلاح ریتایکلی روی هدف انجام میشه
3-و اگه تا اخر پیچ را باز کنیم طبلک کاملا آزاد و هرز میگرده و شماره دلخواه و مناسب مثلا صفر را میتوان انتخاب کرد و بدین ترتیب در حالت صفر دوربین میشود طبلکها را هم صفر و قفل کرد . Khansariha (214)

اینطور که من فهمیدم یهنی ما دوربین رو که تنظیم کردیم میتونیم همون پیچای الن طبلک رو کاملا شل کنیم و بچرخونیم رو درجه صفر و سفت کنیم که با این کار صفر طبلکها مساویه با صفر دوربین و هر وقت طبلکها رو چرخوندیم سریع میتونیم حالت اولیه صفر دوربین (که همون صفر طبلک هم هست) رو بر گردونیم. اگه اشتباه فهمیدم لطفا اصلاح کنین
با تشکر فراوانKhansariha (48)