شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - حسین - 2012-09-28 07:38 PM

سلام یه سوال من دوربین تو 15 متری صفر کردم (صفر دوم)
حالا یه سوال تا چند متری دقیق میزنه؟
خواهشا منو به چیرگان حواله ندید
350 لیپرز 4-16*50
پرومگنوم و باراکودا

راستی برای گروپ صفرکردن دوربین گامو مچ چطوره؟Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2012-09-28 08:25 PM

(2012-09-28 07:38 PM)HoseinHunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
350 لیپرز 4-16*50
پرومگنوم و باراکودا

حسین عزیز!

سلاحت چیه؟ کالیبرش چیه؟

سوال آخرتو یک بار دیگه میپرسی؟ من خوب متوجه نشدم...

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - meraj-hunter - 2012-09-28 08:31 PM

کمکم کنیددد.هر کاری میکنم تفنگم بالا میزنه.زیر پایه عقب هم شیم گذاشتم اما بالاتر زد؟نیازه که پایه کوتاه بخرم؟تفنگ at44 دوربین bsa 3-12*40

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - alireza - 2012-09-28 09:20 PM

(2012-09-28 08:31 PM)meraj-hunter
dateline='1348851661' نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کمکم کنیددد.هر کاری میکنم تفنگم بالا میزنه.زیر پایه عقب هم شیم گذاشتم
اما بالاتر زد؟نیازه که پایه کوتاه بخرم؟تفنگ at44 دوربین bsa 3-12*40

شیم پایه عقب را بردار.
بر عکس شیم گذاری کردی.
شیم پایه عقب را بردار.
بر عکس شیم گذاری کردی.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2012-09-28 09:32 PM

(2012-09-28 08:31 PM)meraj-hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کمکم کنیددد.هر کاری میکنم تفنگم بالا میزنه.زیر پایه عقب هم شیم گذاشتم اما بالاتر زد؟نیازه که پایه کوتاه بخرم؟تفنگ at44 دوربین bsa 3-12*40

سلام معراج جان... Khansariha (8)
ببخشید اینو عرض میکنم ها ولی چرا شیم رو پایین رینگ عقب گذاشتی؟ اینجوری معلومه که بالا میزنه عزیز دلم! Khansariha (8)
خوب شیم رو بالا بذار... Khansariha (219)

البته میتونی شیم رو پایین رینگ جلو هم بذاری... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

کلا پایه های بلند باعث دور شدن صفر دوربین میشن و در صورتی که نقطه ی صفر دوربین رو در حالتی که دو پایه ی بلند و متوسط نصب بشه یکسان در نظر بگیریم، با پایه ی بلندتر سلاحتون بالاتر میزنه.

پس اگه مشکل با شیم گذاری و... حل نشد، نصب پایه ی کوتاه تر به یقین کمک خواهد کرد...

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - meraj-hunter - 2012-09-28 10:00 PM

واییییی.راست میگید.خنگ شدما.انقدر عجولم .حق با شماست.یه سول اومده تو ذهنم.در حالت عادی دوربین و لوله تفنگ با هم موازی هستند.وقتی شیم بزاریم دیگه دوربین و لوله در یک راستا نیستن.با این وجود اگه تفنگ تو 40 متری خال بزنه با کم و زیاد شدن فاصله تفنگ خیلی فاحش بالا پایین نمیزنه؟تفنگ با شیم حکم تفنگ بدون شیم با لوله کج رو نداره؟؟؟!!!!امیدوارم منظورمو رسونده باشمKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - esijoon - 2012-09-28 10:06 PM

معراج جان در گلوله زنی هم همینطوره...ولی کمتر...دلیلش هم حرکت تیر به صورت قوص داره...چون تیر از لحظه خروج از دهانه شروع به از دست دادن انرژی و افت میکنه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - meraj-hunter - 2012-09-28 10:12 PM

نه.تیر رو که میدونم 1 قوص کمی داره و بعد افت میکنه.اما سوال چیز دیگه ای هست.اگه میشه قسمت اخر پست قبلم رو دوباره بخونید.چون جور دیگه ای نمیتونم بگم.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - esijoon - 2012-09-28 10:42 PM

معراج جان منظورتون رو میفهمم....ولی نقطه صفر دوربین در 40 متر با 50 متر خیلی تفاوت نداره....میشه گفت اگه اسلحه قوی باشه اصلا تفاوت نداره...حرکت ساچمه بعد از شلیک خیلی قوس شدیدی نداره که 5 متر بعد از نقطه صفر مثلا 2 سانت بخوره زیر خال......در اسلحه شما میشه گفت اگه دوربین در 40 صفر بشه و ساچمه مناسب قدرت اسلحه باشه ( نه خیلی سنگین نه خیلی سبک ) تا حدود 50 متر همون صفره...و بعد از اون دیگه میلدات ها میان وسط برا محاسبه نقطه برخورد...

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - bag - 2012-09-28 11:04 PM

(2012-09-28 07:38 PM)HoseinHunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
350 لیپرز 4-16*50
پرومگنوم و باراکودا

سلام حسین جان
کالیبر رو نگفتی ولی اگه 5.5 باشه تفنگت با پرومگنوم : صفر اول حدودا 25 متر و صفر دوم همون 15 متره و اگه اندازه هدف رو 2.5 سانتی متر در نظر بگبریم تفنگت در فاصله 9 تا 31 متر صفره و میتونی با قرار دادن هدف در وسط رتیکل اونو بندازی اما با این ساچمه بهترین فاصله برای صفر کردن = صفر دوم 12 متر و صفر اول 31 متر میباشد که اگه اندازه هدف رو 2.5 سانتی متر در نظر بگبریم تفنگت در فاصله 8 تا 35 متر صفره . و برای فواصل کمتر و بیشتر از این باید مقداری بالاتر رو هدف بگیری که بستگی به فاصلت داره . باراکودا رو نمیدونم . Khansariha (172)
والسلام .Khansariha (8)