شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - امیرحسام - 2012-09-24 02:02 AM

(2012-09-23 12:43 AM)hsgolpa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این هم یک نقشه از تبعات صفر کردن در فواصل نزدیک.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اونو با کرل کشیده ام و فایل برداریش هم با پسوند wmf گذاشتم اگه کسی خواست تغییرش بده.Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا علی مدد
یک توضیح راجع به این نقشه:
فرض شده که شلیک ما به علت انحراف لوله ، کج باشد و گاهی اوقات به علت های خاصی حتی اگر لوله هم صاف باشد باز هم ساچمه کج می رود که آن موارد مد نظر نبوده و غرض فقط کج بودن لوله می باشد. بعلاوه اینکه ممکن است در اثر شلیک بدون ساپرت مناسب همواره به یکی از جهات راست یا چپ انحراف داشته باشیم که البته این انحراف متغییر است و ممکن همیشه رخ ندهد.
القصه هدف از این نقشه فقط برسی انتخاب صفر مناسب برای کم کردن تاثیر انحراف به چپ یا راست مسیر حرکت ساچمه بر روی محل برخورد به هدف می باشد.
Khansariha (256)جهت شلیک در راستای افقی بوده و نقشه، با نگاه کردن از بالای زمین رسم شده است.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-09-24 10:20 AM

ممنون از شما( hsgolpa ) Khansariha (8)
ولی من هنوز موندم چرا رفتید سراغ یک تراجکتوری صاف و شلیک رو به بالا (عمودی) و یا فرضیات لوله کج Khansariha (214)
مرسوم نیست وقتی میخواهیم نقاط برخورد ساچمه به هدف و یا بهتره بگیم نقطه تلاقی دو خط دید دوربین و خط سیر ساچمه را رسم کنیم از یک ترسیم کاملا استثنائی که معمولا باهاش سروکاری نداریم استفاده کنیم اینطوری دوستان هم بهره لازم و کافی را نمیبرند . Khansariha (214)
البته منظور خاصی ندارم ولی حیفه که زحمت شما برای ترسیم چنین رسم وتوضیحی کمتر بکار من و دوستان بیاد . باز ممنون از شما Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - meraj-hunter - 2012-09-27 05:11 PM

میشه یکی به صورت تقریبی بگه صفر نزدیکم رو رو توی چند متری در نظر بگیرم که صفر دورم حدود 50 60 متری باشه؟کیلزون چه اندازه میشه تو این بین؟تفنگ at44 دوربین bsa 3-12*40 پایه 1 تکه بلند .ساچمه باراکودا.فقط لطفا من رو به چیرگان دایورت نکنید.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2012-09-27 05:31 PM

بهترین فاصله برای صفر کردن دوربین با توجه به قدرت 40 ژولی تفنگ شما فاصله 35 تا 40 متر هست اگر در این فاصله صفر بکنی مشکلی برای شکار تا فاصله 60 متر نخواهی داشت.بهترین نتیجه رو با at44 با جی اس بی 18 گرینی خواهی گرفت.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - meraj-hunter - 2012-09-27 05:45 PM

من الان میخوام تو خونه صفرش کنم.9 متر خوبه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2012-09-27 06:06 PM

فاصله های کم فقط برای تنظیم اولیه خوبه حالا من تجربه شخصی خودم رو میگم تو این فاصله 3 سانت زیر خال تنظیمش بکن.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - amirk - 2012-09-28 04:08 PM

سلام
دوستان هنگام صفر کردن زوم دوربین باید در بیشترین عدد باشه بهتر یا در کمترین

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2012-09-28 05:31 PM

(2012-09-28 04:08 PM)amirk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان هنگام صفر کردن زوم دوربین باید در بیشترین عدد باشه بهتر یا در کمترین

بیشترین زوم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2012-09-28 06:32 PM

یک توضیح کوچیک من بدم .در دوربین های معمولی موجود در بازار بهتره در یک زوم میانگین صفر بشه مثلا زوم 6 چون تغییر زوم باعث ایجاد خطا در تیراندازی میشه ولی برای دوربین های خوب تغییر زوم تغییری در نقطه صفر ایجاد نمیکنه.باید در زومی صفر بشه که دوربین شفافیتش رو از دست نده.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2012-09-28 06:38 PM

(2012-09-28 06:32 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک توضیح کوچیک من بدم .در دوربین های معمولی موجود در بازار بهتره در یک زوم میانگین صفر بشه مثلا زوم 6 چون تغییر زوم باعث ایجاد خطا در تیراندازی میشه ولی برای دوربین های خوب تغییر زوم تغییری در نقطه صفر ایجاد نمیکنه.باید در زومی صفر بشه که دوربین شفافیتش رو از دست نده.

من منظورم دوربین های با کیفیت بالا بود که میگن (به صورت آکادمیک) در بالاترین زوم باید صفر بشن
شاید تجربه چیز دیگه ای رو میگه... Khansariha (8)