شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - camel_60 - 2012-09-22 04:12 PM

حالا یه سوال لغتی من دارم ...
شما همه جا گقتید تیوب ولی چیزی که تو شیمگذاری عکسی این تاپیک هست نوار دوچرخه هستش ...
حالا تیوب درسته یا نوار دوچرخه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-09-22 04:19 PM

(2012-09-22 04:12 PM)camel_60 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما همه جا گقتید تیوب ولی چیزی که تو شیمگذاری عکسی این تاپیک هست نوار دوچرخه هستش ...
والا میلاد جان ما تو شهر خودمون که دوچرخه سواری میکردیم بهش میگفتیم نوار تیپ (tape) نه تیوپ ظاهرا بعضی شهرها بهش میگن نوار لنت بلاخره هرچی که اسمش هست یه نوار گوشتی شفاف از جنس پلاستیک هست برای محافظت از لولها و بدنه دوچرخه و استفاده های دیگه ..... حالا یکی بما بگه اسم اصلیش چیه ؟ خخخخخخخخ Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - camel_60 - 2012-09-22 04:29 PM

(2012-09-22 04:19 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-22 04:12 PM)camel_60 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا میلاد جان ما تو شهر خودمون که دوچرخه سواری میکردیم بهش میگفتیم نوار تیپ (tape) نه تیوپ ظاهرا بعضی شهرها بهش میگن نوار لنت بلاخره هرچی که اسمش هست یه نوار گوشتی شفاف از جنس پلاستیک هست برای محافظت از لولها و بدنه دوچرخه و استفاده های دیگه ..... حالا یکی بما بگه اسم اصلیش چیه ؟ خخخخخخخخ Khansariha (256)
آها tabe ... انگلیسی نوشتید متوجه تلفظش شدم ...
پس همون نوار دوچرخه خودمون هستش ... که اینجا دور لوله ماهیگیری یا کاسی هم میگیرن ... حلقه 250 تومانه خخخخخ
اینجا که تو دوچرخه سازی ها پیدا میشه Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-09-22 08:30 PM

(2012-09-22 01:57 PM)HoseinHunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
راستی ببخشید علی اقا من یه چیزو متوجه نشدم این سان شید برا منم داره مگه تاثیری تو دوربین داره ضمنا من این زرولاک نفهمیدم چیه اگه ممکنه یه توضیح بدید دربارش و کارایی اون در دوربین چیه

بازم ممنون
اقا حسین این موضوع زرولاک طبلکها را توی پست اولم اضافه کردم این قابلیت قفل طبلک هست که جلوگیری میکند از تغییر اتفاقی و یا ناشی از شوک ولگد وارده به دوربین . Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - امیرحسام - 2012-09-23 12:43 AM

این هم یک نقشه از تبعات صفر کردن در فواصل نزدیک.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اونو با کرل کشیده ام و فایل برداریش هم با پسوند wmf گذاشتم اگه کسی خواست تغییرش بده.Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا علی مدد

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-09-23 09:48 AM

(2012-09-23 12:43 AM)hsgolpa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این هم یک نقشه از تبعات صفر کردن در فواصل نزدیک.

اونو با کرل کشیده ام و فایل برداریش هم با پسوند wmf گذاشتم اگه کسی خواست تغییرش بده.Khansariha (8)

یا علی مدد
دوست من پس تراجکتوری ساچمه چی میشه ؟Khansariha (214)
اینکه مسیر مستقیم خطی هست ؟!!!!
سیر پرواز ساچمه خط صاف نیست بلکه یک منحنی هست . باز ممنون از شما Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - امیرحسام - 2012-09-23 11:08 AM

علی آقا خالزن گل Khansariha (8)
ممنون از راهنماییتون.
این تراجکتوری در راستای عمودی یا افقیه؟ این شکلی که تهیه کرده ام نمای دید از بالای مسیر حرکت ساچمه می باشد. البته در مستند تک تیراندازها مطالبی راجع به انحراف در راستای افقی به علت گردش گلوله حول خودش گفته بود که من آن را به ساچمه بادی آن هم در فاصله حداکثر 100 متری تعمیم ندادم. اگر میشه راهنمایی کنید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-09-23 11:28 AM

OK Khansariha (8)
درسته hsgolpa جان البته توضیحی چون ندادید این تصور حاصل شد .
در راستای شلیک عمودی حالا چه رو به بالا و چه رو به پائین تراجکتوری ساچمه هیچگونه منحنی نخواهد داشت و بلطبع شلیکها بعد از نقطه صفر دوم رو به بالا سیر سعودی خواهد گرفت و در این حالت هیچگاه صفر اولی پدید نمی آید Khansariha (8)
البته دوستانی که مایل باشند میتوانند از این دمو نمایش هم برای درک بهتر بهره ببرند . باز ممنون

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Bravo - 2012-09-23 02:36 PM

دوستان این صفر اول و دوم چیه؟مربوط به دوربین میشه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Vicxtor - 2012-09-23 02:45 PM

(2012-09-23 02:36 PM)Bravo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان این صفر اول و دوم چیه؟مربوط به دوربین میشه؟

دوست عزیز، مراجعه کنید به ارسال اول همین تاپیک...
اول مطالب تاپیک ها رو بخونید و یا سرچ کنید و بعدا اگه سوالی هنوز براتون باقی بود مطرح کنین...
با تشکر... Khansariha (8)
پاسخ کوتاه :
خط دید (از درون دوربین) یک خط صاف هست و خط سیر ساچمه منحنی هست (تراجکتوری ساچمه) و این دو خط در دو نقطه همدیگر رو قطع می کنن که به نقطه ی نزدیکتر به سلاح صفر دوم و دورتری رو صفر اول میگن.