شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-08-22 07:33 PM

(2012-08-22 06:01 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-22 05:51 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا darkman برای 4 سانت دیگه دست به شیم نمیخواد بزنید پس دیگه این طبلک چیکارست خخخخخخخ Khansariha (8)
همون طبلک عمودی را یکمی (شاید یه نیم دور ) Down کنید یعنی مطابق عقربه ساعت حرکت بدید تا شلیکها پائین بیاد . Khansariha (214)

آخه اون مبحثی که اول تاپیک گفتید که فنر های تبلک ها دچار فشردگی میشن و دوربین خراب میشه دیگه پیش نمیاد؟
نه برای نیم یا یک دور دیگه انقدر هم طبلک بیچاره را ناتوان نشان نده خخخخخخخخخ Khansariha (8)
اگر اول و با 18 سانت پائین زدن میخواستی با طبلک صفر کنید بله طبلک از پس اینکار برنمی امد و ممکن بود فنر زیر طبلک هم اسیب ببینه ولی 4 سانت پائین و یا بالا زدن دیگه مشکلی نیست و این طبلکو ها از پسشون برمیان. Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - arminpaye - 2012-08-23 09:31 AM

سلام دوستان من امروز خواستم دوربین رو روی دیانا ۵۴ ببندم ولی‌ پایه فابریک ۲تکه دوربین برای ریلهای ۵۴ بزرگ است می‌خواستم ببینم از چه پایه‌ باید استفاده کنم؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2012-08-23 09:49 AM

(2012-08-23 09:31 AM)arminpaye نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من امروز خواستم دوربین رو روی دیانا ۵۴ ببندم ولی‌ پایه فابریک ۲تکه دوربین برای ریلهای ۵۴ بزرگ است می‌خواستم ببینم از چه پایه‌ باید استفاده کنم؟
دوست من شما بهتره از پایه یک تیکه لئوپود یا گامو استفاده بکنی و حتما زیر پایه عقبی رو شیمگذاری بکن.برای اشنایی با روش صحیح بستن دوربین و شیمگذاری صفحات اولیه این تاپیک رو مطالعه بکن خیلی کمکت میکنه.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - arminpaye - 2012-08-23 12:41 PM

(2012-08-23 09:49 AM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-23 09:31 AM)arminpaye نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست من شما بهتره از پایه یک تیکه لئوپود یا گامو استفاده بکنی و حتما زیر پایه عقبی رو شیمگذاری بکن.برای اشنایی با روش صحیح بستن دوربین و شیمگذاری صفحات اولیه این تاپیک رو مطالعه بکن خیلی کمکت میکنه.

سلام دوستان پای یک تیکه چند میل باید بگیرم؟Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - darkman - 2012-08-23 04:23 PM

(2012-08-22 07:33 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-22 06:01 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-22 05:51 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا darkman برای 4 سانت دیگه دست به شیم نمیخواد بزنید پس دیگه این طبلک چیکارست خخخخخخخ Khansariha (8)
همون طبلک عمودی را یکمی (شاید یه نیم دور ) Down کنید یعنی مطابق عقربه ساعت حرکت بدید تا شلیکها پائین بیاد . Khansariha (214)

آخه اون مبحثی که اول تاپیک گفتید که فنر های تبلک ها دچار فشردگی میشن و دوربین خراب میشه دیگه پیش نمیاد؟
نه برای نیم یا یک دور دیگه انقدر هم طبلک بیچاره را ناتوان نشان نده خخخخخخخخخ Khansariha (8)
اگر اول و با 18 سانت پائین زدن میخواستی با طبلک صفر کنید بله طبلک از پس اینکار برنمی امد و ممکن بود فنر زیر طبلک هم اسیب ببینه ولی 4 سانت پائین و یا بالا زدن دیگه مشکلی نیست و این طبلکو ها از پسشون برمیان. Khansariha (256)

ممنون دوست عزیز
بی تجربه ایم دیگه
شما به بزرگواری خودت مارو ببخش
Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rrtt - 2012-08-29 07:14 PM

دوستان من دوربینم رو روی تفنگم بستم
تفنگم gamo cfr و دوربینم gamo 3.9*40 هست با پایه یه تیکه 3 پیچ
اما هرکاریش میکنم خال نمیزنه یا 7 میلیمتر راست میزنه یا هفت میلمتر چپ و حودد 4 میلیمتر هم پایین اعصابم داغون شد چکارش کنم صفر بزنه البته بگم من پایه ثابت ندارم یه صندلی فایبر گلاس گداشتم روشم دوتا اجر و یدونه حوله انداختم و فقط جلوی اسلحه ثابت هست پشت اسلحه دست من هست فاصله هم حدودا 11 متر هست چون جای بیشتر ندارم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2012-08-29 07:57 PM

(2012-08-29 07:14 PM)rrtt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من دوربینم رو روی تفنگم بستم
تفنگم gamo cfr و دوربینم gamo 3.9*40 هست با پایه یه تیکه 3 پیچ
اما هرکاریش میکنم خال نمیزنه یا 7 میلیمتر راست میزنه یا هفت میلمتر چپ و حودد 4 میلیمتر هم پایین اعصابم داغون شد چکارش کنم صفر بزنه البته بگم من پایه ثابت ندارم یه صندلی فایبر گلاس گداشتم روشم دوتا اجر و یدونه حوله انداختم و فقط جلوی اسلحه ثابت هست پشت اسلحه دست من هست فاصله هم حدودا 11 متر هست چون جای بیشتر ندارم
برای یک تیراندازی خوب باید یک ساپورت مناسب داشته باشی بهترین ساپورت یک کیسه کوچیک هست که با ماسه بادی پر شده و همچنین کیفیت ساچمه خیلی مهمه وقتی شما از جی اس بی یا فالکون استفاده میکنی باید انتظار یک گروپ یک سانتی داشته باشی.تنظیم و بستن دوربین هم احتیاج به مهارت و تجربه کافی داره نباید نا امید بشی باید دقت کنی کدوم یک از فاکتورهای لازم برای تیراندازی خوب رو نداری.1.مهارت در تیراندازی2.تفنگ مناسب3.دوربین خوب3.ساچمه مناسب4.ساپورت مناسب 5.روش بستن دوربین و صفر کردن صحیح

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rrtt - 2012-08-29 08:33 PM

خوب دوست عزیز بهترین ساچمه برای گروپ چیه من از ساچمه jsb match diabolo استفاده میکنم
ساچمه 15.89 گرین هست

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-09-01 12:22 PM

(2012-08-23 09:49 AM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

رضا جان همیشه این طور نیست که حتما شیم گذاری از اول انجام بشه. درست اینه که دوربین اول بدون شیم بسته بشه،یه چند تا شلیک برای تست، و بعد اگه لازم بشه شیمگذاری انجام بدیم. مخلصیم.Khansariha (8)

(2012-08-29 08:33 PM)rrtt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب دوست عزیز بهترین ساچمه برای گروپ چیه من از ساچمه jsb match diabolo استفاده میکنم
ساچمه 15.89 گرین هست
دوست عزیزم سوالتون به تاپیک تجربیات برای ساچمه مناسب مربوط هست .می تونید به اونجا انتقالش بدین تا این تاپیک به بیراهه نره.ممنونم.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - camel_60 - 2012-09-09 11:30 AM

سلام
یه سوال دارم که جوابش خوب پاسخ داده نشده تو صفحات قبل ...
دیروز دوربین رو بستم یه A4 پایین میزد خلاصه صفرش کردم به خوبی هم صفر شد ...
طبلک اگر اشتباه نکنم 130 یا 170 کلیک چرخید اما احساس کردم زیاده این قدر چرخش ... طبلک رو َُآوردم سر جاش و شیم گذاری کردم ...
حالا از نظر اساتید طبلک تا چند کلیک بچرخه منطقی هستش؟