شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mhrSB - 2012-08-21 07:15 PM

خوب فویل خیلی نازک است شما باید همین جوری از صبح تا شب ببری تا اندازش دربیاد.
البته یه نقطه مثبت داره اونم اینه که شیم شما میکرون به میکرون قابل تنظیم است.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - salehpourtaher - 2012-08-21 07:19 PM

دوست گلم سر خوردن رو میشه با چسبی چیزی حل کرد فقط شما باید خیلی لایه بذاری تا این یک یا دو یه سه میل رو تامین کنی

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - darkman - 2012-08-21 07:25 PM

(2012-08-21 07:15 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منظورت این بود باید اینقدر ببری تا جونت در بیاد آره؟
Khansariha (115)
شوخی کردم باهات دادا به دل نگیریا
اگه از این فویل ضخیم های قلیون بذارم چی؟
راستی چون لیز هست سر نمیخوره؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-08-21 07:36 PM

دوست من میتوانید مطابق عکس یک نوار از فویل ببرید و بصورت لایه تا بزنید تا به اندازه دلخواه حدود یک میلیمتر برسد سپس بر روی رینگ یا نیم طوق پایه قرارش بدید احتمال سر خوردن کمه نگران نباشید . Khansariha (214)
[تصویر: 13455649591.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - darkman - 2012-08-21 07:55 PM

(2012-08-21 07:36 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست من میتوانید مطابق عکس یک نوار از فویل ببرید و بصورت لایه تا بزنید تا به اندازه دلخواه حدود یک میلیمتر برسد سپس بر روی رینگ یا نیم طوق پایه قرارش بدید احتمال سر خوردن کمه نگران نباشید . Khansariha (214)
[تصویر: 13455649591.jpg]
ممنون دادا
آقا وقتی پایین میزنه مگه نباید فویل رو زیر نیم طوق جلویی بذاریم؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2012-08-21 08:03 PM

نه محمد جان باید روی عقب شیم گذاری کنیم
اگه طرف راست میزد باید طرف راست شیم گذاری کنیم و اگه طرف چپ میزد باید طرف چپ شیم گذاری کنیم
تو به اندازه یک میلیمتر در پایه عقب شیم گذاری کنی مشکلت حل میشهKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - darkman - 2012-08-21 08:25 PM

(2012-08-21 08:03 PM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه طرف راست میزد باید طرف راست شیم گذاری کنیم و اگه طرف چپ میزد باید طرف چپ شیم گذاری کنیم
ممنونم احسان جان
تفنگم از لحاظ چپ و راستی دقیقا وسط میزنه
فقط ایرادش اینه که 20 سانت پایین میزنه
پس یعنی فویل رو زیر طوق عقبی و دقیقا وسط طوق بذارم؟
راستی چشمی دوربینو تراز کردم احسان وقتی طبلک رو بالا پایین میکنم حتی نیم درجه هم کج نیست
Khansariha (219)
چشمو حال میکنی داداش؟
Khansariha (48)
Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2012-08-21 08:44 PM

(2012-08-21 08:25 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-21 08:03 PM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم احسان جان
تفنگم از لحاظ چپ و راستی دقیقا وسط میزنه
فقط ایرادش اینه که 20 سانت پایین میزنه
پس یعنی فویل رو زیر طوق عقبی و دقیقا وسط طوق بذارم؟
راستی چشمی دوربینو تراز کردم احسان وقتی طبلک رو بالا پایین میکنم حتی نیم درجه هم کج نیست
Khansariha (219)
چشمو حال میکنی داداش؟
Khansariha (48)
Khansariha (8)

شما برای اشنايي با روش صحیح شیم گذاری به این صفحه مراجعه بکن علی اقا توضیح کامل رو داده.دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - darkman - 2012-08-22 05:00 PM

(2012-08-21 07:15 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آقا حرف شما کاملا صحیح بود
جونم در اومد از بس فویل بریدم و کار گذاشتم
اولش تفنگم حدود 18cm پایین میزد
حدود 20 لایه بریدم و گذاشتم کلا 5 میل تیرم رو بالا آورد یعنی هنوز 17.5cm پایینتر از هدف میزد

Khansariha (172)

این قوطی فیلم عکاسی کونیکا سفید رنگارو یادتونه؟
دوتا 30mm x 10mm ازش بریدم رو هم گذاشتم گذاشتم زیر نیم طوق عقبی درست شد یعنی الان تبلک Up & Down در وضعیت صفر هست یعنی اصلا تنظیمش نکردم هنوز اونوقت دوربینم که 18cm پایینتر از هدف میزد الان حدود 4cm بالاتر از هدف میزنه
اونو که دیگه عیب نداره با تبلک های Up & Down تنظیم کنم؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mhrSB - 2012-08-22 05:06 PM

خوب نمیشد یکم بهشون سمباده بزنین تا دقیقا نقطه صفر ،صفر باشد؟