شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - radreza - 2012-08-06 01:55 PM

سلام به تمامی اساتید گل سایت یه گلوله زن داریم که با پایه دوربینی که داره مگسک دید نداره فقط از توی دوربین میشه هدف رو دید چطوری دوربین رو باید صفر کنیمKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-08-06 02:17 PM

(2012-08-06 01:55 PM)radreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به تمامی اساتید گل سایت یه گلوله زن داریم که با پایه دوربینی که داره مگسک دید نداره فقط از توی دوربین میشه هدف رو دید چطوری دوربین رو باید صفر کنیمKhansariha (8)
دوست من برای صفر کردن دوربین نیازی به مگسک ندارید و شما باید از داخل دوربین روی هدف نشانه برید .
روش صفر کردن در صفحه اول همین تاپیک گفته شده اگر مورد و ابهامی دارید مطرح کنید .
برای گلوله زنی بهتره از یک بورسایتر (لیزری که جلوی لوله قرار میگیرد) قبلش استفاده کنید تا خطا و شلیک کمتری داشته باشید. Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - radreza - 2012-08-07 11:13 AM

ممنون دوست عزیز تا حد زیادی مشکلم حل شد فقط این بور سایتر از کجا و به چه قیمتی تهیه کنم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-08-07 11:50 AM

بورسایتر مدلها و قیمتهای متفاوتی داره.چند نوع تو فردوسی دارن از 60 شروع میشه تا حدود 300 هم من دیدم.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - foolad - 2012-08-14 08:39 PM

دما چقدر تاثیر داره روی تنظیم دوربین؟
مثلا اگه دوربین رو تو دمای 20 درجه تنظیم کنیم تو هوای 50 درجه تنظیم دوربین خیلی تغییر می کنه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - severus snape - 2012-08-14 08:46 PM

(2012-08-07 11:13 AM)radreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوست عزیز تا حد زیادی مشکلم حل شد فقط این بور سایتر از کجا و به چه قیمتی تهیه کنم

من یه لیزر اسباب بازی گزاشتم توی مخزن موزر 98 و اینجوری راحت صفرش کردم شما هم راحت همین کار رو بکنیدKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - salehpourtaher - 2012-08-14 09:03 PM

اقا محسن گل احتمالا دما تاثیر کمی داره ولی این اختلاف دما فرق میکنه راستی شاید هوا بهتر شکافته میشه پس شاید افت کمتری داشته باشه ساچمه
یا علی

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-08-15 12:30 PM

(2012-08-14 08:39 PM)foolad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دما چقدر تاثیر داره روی تنظیم دوربین؟
مثلا اگه دوربین رو تو دمای 20 درجه تنظیم کنیم تو هوای 50 درجه تنظیم دوربین خیلی تغییر می کنه؟
محسن جان نه فقط دما بلکه رطوبت هم تاثیر داره.مثلا شده دوربینم اینجا صفر و تنظیم بوده بعد که بردمش شمال احتیاج به تنظیم دوباره داشته.حتی اگه دقت کنی تو تنظیمات نرم افزارهای تیراندازی حرفه ای این فاکتورها و حتی ارتفاع از سطح دریا باید به نرم افزار داده بشه تا تنظیمات اپتیمم انجام بشه.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ham - 2012-08-16 11:27 AM

سلام دوستان.
من اخیرا یه دوربین سنتر 4-16*40 گرفتم که وقتی بستم رو تفنگ(وایرخ80) هر کار میکردم پایین میزد.با سوالاتی از دوستان و اساتید پرسیدم فهمیدم که نیاز به شیم گذاری داره.بالاخره امروز خودم دست به کار شدمو با استفاده از پوکه فشنگ ساچمه ای اینکارو دقیقا انجام دادم.
قابل توجه دوستان اینکه یکی از بهترین و مناسب ترین موارد برای شیم گذاری استفاده از همین پلاستیک(پوکه) با قطر تقریبی 1میلیمتر هست.
جا داره از کمک های دکتر مهدی(ganymade74) و علی آقا تشکر کنم.
ممنونKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - smostafam - 2012-08-16 08:13 PM

دوستان براي دوربين كه پايين و راست ميزنه به چه صورت بايد شيم گذاري كرد؟