شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-07-02 10:29 PM

رضا جان این شیم گذاری که عکسش را گذاشتید خوبه فقط سعی نکن پیچها را زیاد سفت کنی و بگذار کمی بین دو طوق یا حلقه های عقبی پایه فاصله باشه و در ضمن هر مدتی پیچها را با آچار تست کن چون لایه های شیم گذاری بعد از مدتی بر اثر فشار نازکتر میشن و بلطبع کمی پیچها هم شل خواهند شد. فعلا Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Shekarchii - 2012-07-03 02:06 PM

350 Magnum
Diana 6-42*42
Leupold

با ساچمه پرو مگنوم حدودا 10 سانت راست میزنه. نتونستم با برجکها سفر کنم.
شیم گذاری هم امکان پذیر نیست. چون اصلا بالا پایین نمیزنه. بغل طوقکها هر چی بزاری رو ارتفاع دوربین هم تاثیر میزاره.
فاصله 13 متر
هوا بدون باد

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-07-03 02:18 PM

دوست عزیز نمی دونم تا حالا کس دیگه ای هم با پایه لئوپولد این مشکل رو داشته یا نه؟ راستش من داشتم.واسه همین هم کلا پایه رو عوض کردم.ظاهرا بعضی هاشون دو تا رینگ در یه راستای درست نیستن. شما قبل از تعویض پایه دوربین رو ریست کن ببین چه قدر خطا داره اگه زیاد باشه با طبلک چرخوندن فایده ای حاصل نمی شه حتی ممکنه تیوب داخلی زیاد تحت فشار قرار بگیره.اگه خطا از 5 سانت در 20 متر بیشتر بود به فکر یه پایه دیگه باشی بهتره.این نظر منه.Khansariha (226)Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Shekarchii - 2012-07-03 02:23 PM

راستش دوربین و باز کردم دوباره بستم الان تو 10 متری فقط 1 سانت پایین میزنه. فقط نمیدونم آیا طبلک ها در حالت نرمال هستن یا نه. کسی میدونه رو این دوربین دقیقا حالت نرمال روی چه اعدادی است؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2012-07-03 02:47 PM

برای اینکار باید یک بار طبلک رو سفت بکنی و هنگام باز کردن تعداد دور ها رو بشمری نصف تعداد دورها حالت نرمال است.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Shekarchii - 2012-07-03 02:48 PM

صفت نمیشه. هر چند دور بچرخونی میچرخه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2012-07-03 03:20 PM

پس احتمالا طبلک ها مشکل دارن
شاید فنر زیرش پریده باشه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Shekarchii - 2012-07-03 03:24 PM

تو چند دور معمولا صفت میشه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-07-03 03:32 PM

بستگی داره بین 5 تا 7 دور تو دوربینایی که تا حالا داشتم.به هر حال الان اگه تو 10 متر فقط یه سانت زیر می زنه که خوبه؟ رو همین تنظیمش کن.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Shekarchii - 2012-07-04 01:12 AM

دوستان چطور دوربین رو صفر کنم که کاربردش بیشتر بشه؟ مثلا تو فاصله های 10 تا 50 متری کلا دقیق بزنه؟ آیا امکان پذیره؟