شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - hadaf - 2012-05-27 02:29 PM

با خدمت تمامی دست اندکارن و مدیران سایت که کار بسیار زیبا پر محتوا و پر باری شروع کرده قبل از هر چیزی یک دسته گل نا قابل برایتان
[img]00A09400AB1C_84.16.226.177_10.248.136.5_000063.jpg[/img]Khansariha (8)
من خود می دانم که تهیه و تنطیم هر گدام از این مطالب جقدر مشکل و وقت گیر و غیره می باشد لذا چنا چنه از دست من حقیر کاری ساخته در خدمت می باشم و انشالله که همییش و همه بتوانید موفق باشید به یاری حق هدفKhansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - amirjoon - 2012-05-31 10:36 PM

با سلام خدمت اساتید...
من تو فاصله 11 متری که میخام دوربین تفنگم(دیانا 56 دوربین هم دیانا 6-24) رو صفر کنم با زوم 24 با هر بار شلیک ساچمه تو محدوده یک تا یک و نیم سانتی متری خال اثابت میکنه ساچمه هم jsb 18 گرینی به هیچ وجه نمیتونم ثابتش کنم...مشکل از کجاست؟ این طبیعیه؟Khansariha (367)
در ضمن به صورت درازکش و از یه بالشت به عنوان تکیه کاه یا پایه استفاده میکنم...

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-06-01 12:08 AM

(2012-05-31 10:36 PM)amirjoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت اساتید...
من تو فاصله 11 متری که میخام دوربین تفنگم(دیانا 56 دوربین هم دیانا 6-24) رو صفر کنم با زوم 24 با هر بار شلیک ساچمه تو محدوده یک تا یک و نیم سانتی متری خال اثابت میکنه ساچمه هم jsb 18 گرینی به هیچ وجه نمیتونم ثابتش کنم...مشکل از کجاست؟ این طبیعیه؟Khansariha (367)
در ضمن به صورت درازکش و از یه بالشت به عنوان تکیه کاه یا پایه استفاده میکنم...
امیرجان توی این فاصله کم (11متر) زوم 24 اصلا مناسب نیست و کیفیت تصویر پائین و ضریب خطای پارالکس دوربین بالاست و سعی کنید از زومهای پائین استفاده کنید من بشخصه اهداف خیلی دور دست را مثلا 100 متری را تازه با زوم حداکثر 18 میزنم وگرنه معمولا زوم را بین 6 تا 12 بیشتر نمیبرم .
دوم ساچمه های دیگه هم امتحان کنید بنطرم 15.89 و یا فالکن تو جی اس بی ها بهتر جواب میدهد. Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2012-06-01 03:17 PM

می خواستم درباره دوربین zos بیشتر بدونم تو اینترنت چیز زیادی درباره این دوربین نیست.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - amirjoon - 2012-06-01 07:42 PM

من امروز بعد کلی ور رفتن تونستم این چنین گروپی تو همون فاصله 11 متری(صفردوم) با زوم 16 و ساچمه jsb 18 گرینی بگیرم...
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وضعیت هوا بدون باد
تکیه گاه یه بالشت به صورت دراز کش...
تعداد شات 10 عدد.....

اصلا از این گروپ راضی نیستم واقعا انتظار بیشتری از این تفنگ و دوربین داشتم....وای به حال 40-50 متری!Khansariha (367)
رو پایه عقبی دوربین حدود 1میل شیم گذاری هم کردم...
اساتید نظرتون چیه؟؟؟Khansariha (226)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2012-06-01 09:26 PM

ولی به نظر برای تفنگ فنر پیستونی گروپ خوبی هست شما نباید توقع داشته باشید همه تیرهای شما از یک سوراخ رد بشه.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-06-02 12:14 PM

امیرجان amirjoon گروپ بدی که نیست Khansariha (8)
تازه شما هنوز ساچمه های دیگه ای هم که تست نکردید تا ساچمه جادوئی تفنگ شما بدست بیاد (majic pellet )Khansariha (256)
این یک نمونه تست با 56 هست که در آن چند گروپ در 10متری گرفته شده البته با دو کالیبر مختلف تستها انجام گرفته و هم ساچمه (majic pellet) مشخص شده (برنگ زرد)‌ برای این تفنگ در کالیبر 5.5 شده ساچمه jsb باوزن 14.3 گرینی (همون فالکن)‌ ممکنه برای شما ساچمه دیگری خود نمائی کند پس تا پیدا کردن ساچمه ایده آل و یک تست با ساچمه فالکن کمی صبور باشید خخخخخخ . فعلا Khansariha (214)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mehrdadi - 2012-06-04 07:48 PM

در مورد بستن دوربین من یه عقیده ای دارم که خدمت اساتید و با تجربه های سایت میگم تا ببینیم نظر دوستان چی هست
به نظر من موقع بستن دوربین اگه طوری ببندیم که سر دوربین یه کم به سمت پایین و سمت چپ ( نه خیلی زیاد) باشه هم دوربین دیرتر خراب میشه هم دیرتر صفرش به هم میخوره . این کار رو من رو دوربین خودم امتحان کردم و نتیجه هم گرفتم. این فکر هم از اونجایی به ذهن من رسید که دیدم هر چی طبلکها بیشتر سفت بشن اون لوله ای که روی فنرهای داخلی قرار میگیره محکمتر سر جای خودش ثابت میشه و فنرهای زیرش هم زیاد جایی برای بازی کردن نداره

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-06-04 11:45 PM

(2012-06-04 07:48 PM)mehrdadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در مورد بستن دوربین من یه عقیده ای دارم که خدمت اساتید و با تجربه های سایت میگم تا ببینیم نظر دوستان چی هست
به نظر من موقع بستن دوربین اگه طوری ببندیم که سر دوربین یه کم به سمت پایین و سمت چپ ( نه خیلی زیاد) باشه هم دوربین دیرتر خراب میشه هم دیرتر صفرش به هم میخوره . این کار رو من رو دوربین خودم امتحان کردم و نتیجه هم گرفتم. این فکر هم از اونجایی به ذهن من رسید که دیدم هر چی طبلکها بیشتر سفت بشن اون لوله ای که روی فنرهای داخلی قرار میگیره محکمتر سر جای خودش ثابت میشه و فنرهای زیرش هم زیاد جایی برای بازی کردن نداره
ممنون mehrdadi جان این نکته شما برای دوربینهای حرفه ای و درجه یک کمتر بکار میاد ولی برای این دوربینهای متفرقه و متداول کاملا درست هست و دوای درد اغلب دوربینهای ضعیف میباشد در واقع با وارد کردن فشار زیاد به فنرهای نگه دارنده تیوپ داخلی دوربین کمی در مقابل شوک و ضربه مقاومتر میشود و موقتا کار دوستان راه میافتد ولی دیگه این فنر مثل قبل هم توانی نخواهد داشت و بمرور کمی ضعیف میشود البته چاره ای هم نیست فعلا چاره کار اینه که فرمودید .Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - amirjoon - 2012-06-10 07:16 PM

دوستان بنده حدود یک میل زیر پایه عقب دوربینم شیم گذاری کردم ولی با این حال باز هم تیر پایین میخوره در حدی که دوربین رو صفر کردم تبلک عمودی حدود 2 دور دیگه مونده به بالاترین حد از 9 دور....
این هم عکسش که کاملا مشخصه...

به نظرتون باید بیشتر شیم گذاری کنم یا مشکل از دوربین یا تفنگه یا دنبال یه پایه دیگه باشم؟؟؟Khansariha (226)