شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-04-24 04:56 PM

کلیپ ایرگان آکادمی برای صفر کردن دوربین روی تفنگهای بادی:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-04-24 07:09 PM

ممنون دکتر جان Khansariha (8)
اگر مهدی جان میشد بعضی از این کلیپهای آموزشی را با دوبله و یا ترجمه اینجا قرار داد قطعا کمک شایانی به ما و اغلب دوستان میشد . قبلا هم یکی دو کلیپ خوب از نحوه کار دوربین دوستان معرفی کردند این کلیپ آشنائی با کار دوربین و قبلیها خیلی در آموزش کمک میکنند . باز ممنون Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-04-24 07:19 PM

علي آقا مخلصيم.Khansariha (8).به جز اين هم چند تا كليپ ديگه هست كه همه رو كم كم آپ مي كنم.بايد ديد كدوم يكي از دوستان تو كار زير نويس تجربه داره؟ من متن رو با ترجمه مي تونم در بيارم ولي زير نويس كردنش رو بلد نيستم.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-04-28 04:03 PM

دوستان عزیزم اینم یه کلیپ دیگه در مورد صفر کردن دوربین روی تفنگهای پی سی پی.امیدوارم استفاده کنین و به دردتون بخوره.Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - severus snape - 2012-05-03 12:06 PM

(2012-04-24 03:04 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-04-24 01:00 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان با تجربه آیا همه دوربینها این خطا رو دارند چون من هم با لیپرز هم سنتر پوینت تست کردم همینطوری هست
lockal جان قبلا گفتم تقریبا همه دوربینها حالا کم یا زیاد مقداری این خطا را دارند و مشکل خاصی هم نیست فقط نحوه کار و دید شما نباید در زوایای دیگه تغییری کند همین . Khansariha (256)

دوربین سنتر پوینت من دقیقا تستش کردم هیچ خطایی نداشت البته در صورتی که تنظیم پارالکس به دقیقترین حد شفافیت تنظیم بشه. دوربین های سواروسکی هم نمیدونم چرا ولی حتی توی پارالکس تار هم اینطور نمیشند و در مورد اود پیچ + و - که عدسی چشمی رو جلو و عقب میبره علاوه بر این مواردی که دوستان گفتند برای اشخاصی که چشمشون دوربین یا نزدیکبین یا خلاصه مشکل داره هم استفاده میشه. روی کاتالوگ دوربین سواروسکی هم نوشته که اگه عینکی هستین میتونید بدون عینک هم با تنظیمش شلیک کنید.
(2012-04-24 07:19 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علي آقا مخلصيم.Khansariha (8).به جز اين هم چند تا كليپ ديگه هست كه همه رو كم كم آپ مي كنم.بايد ديد كدوم يكي از دوستان تو كار زير نويس تجربه داره؟ من متن رو با ترجمه مي تونم در بيارم ولي زير نويس كردنش رو بلد نيستم.Khansariha (8)

یه برادر هم سنای خودم دارم آلمان زندگی میکنه به چندتا زبون اصلی تسلط کاما داره و فیلم های روز اروپاییی مثل مثل سوئدی یا دانمارکی که کمتر کسی تو ایران میفهمه رو زیر نویس میکنه برای ایرانیا از برنامه و آموزشش رو میگیرم اگه فیلمی باشه که ارزش زیر نویس داشته باشه میتونم بدیم انجامش بدهKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - گل نرگس - 2012-05-04 11:19 PM

سلام شب همگی به خیر دوستان من امروز دوربین bsaروبازکردم ورتیکل خودش روبرداشتم وبه جاش باموی خودم روی عدسی باچسب چسبوندم و همه عدسی هارو محکم بستم وتا اون جاکه میشد چسب کاری کردم و روتفنگم بستم اصلا فکرمیکنم که خودش هم خوب ومحکم بودونیازی به این کارها نداشت ولی بازهم پرت میزد من که فکرمیکنم دوربینها زیاد مشکلی ندارند ایراد ازساچمه هاباید باشه یه سوالی دارم دوستانی که مگنوم یاتفنگهای بالای 20زول دارند ودوربین نسبتا ارزون استفاده میکنندایا باساچمه خوب هم مشکل دارند یا فقط باساچمه هایی مثل پرومگنوم و امثال اون پرت میزنند .یادمه یه جا اقامسیح گفته بود که 70درصدتیراندازی ساچمه خوب هستش
دوستانی که هم پی سی پی وهم فنرپیستونی دارنداینو بگن که ایا دوربینی که روتفنگهای فنرپیستونی با لگد متوسط جواب نمی ده ایاروی پی سی پی ها که لگد انچنانی ندارند جواب میده ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-05-05 10:57 AM

(2012-05-04 11:19 PM)گل نرگس نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستانی که هم پی سی پی وهم فنرپیستونی دارنداینو بگن که ایا دوربینی که روتفنگهای فنرپیستونی با لگد متوسط جواب نمی ده ایاروی پی سی پی ها که لگد انچنانی ندارند جواب میده ؟
دوربینهای متوسط معمولا روی pcp مشکلی ندارند .
ولی بدونید همه اسرار بهم خوردگی در لگد تفنگ نیست و اگر دوربین ضعیفی باشه با همان لگد کم pcp و برخوردهای لمسی دست و یا قرار گرفتن برروی تکیه گاهها و حتی حمل و نقل هم باعث بهمخوردگی دوربین میشود.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mihan - 2012-05-12 12:23 PM

امروز رفتم برای تنظیم دوربین اول چنتا تیر انداخنم بعد رفتم واسه تنظیم دیدم یه 25سانتی بالا می خوره هیچی چرخوندیم تپلکو دیدیم نه تا اخر چرخوندم تا 10سانت بیشتر پایین نیومد چرا؟چون قبلا همین دوربین ودوربین های دیگرو روی تفنگ تنظیم کردم تقریبا دقیق بود حالا چرا یدفعه این همه تغییر که نیاز به شیم گذاری باشه؟ تیر ها در راستایه هدف می خوره به صورت عمودی ولی دیگه 10سانت پایین تر نبود؟به نظر شما چرا اینطوری شده؟
واسه شیم به غیر از برزنت دیگه چی خوبه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-05-12 12:37 PM

دوست عزیز احتمالا شما طبلک رو تا اخرین حد چرخوندین که اصلا کار خوبی نیست و به علت فشار زیاد روی فنرها باعث خروج از تنظیم می شه.دوربینتون لیپرزه دیگه؟؟ Khansariha (226)
اول ریستش کنین بعد سعی کنین با شیم گذاری میزان خطا رو به حدود 5 سانت برسونین.بعد از اون می تونین با طبلکها خطای باقیمونده رو جبران کنین.
واسه شیم بسته به ضخامت مورد نیاز از کارت تلفن،ورق آلومینیومی یا حتی چرم هم می شه استفاده کرد.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2012-05-12 10:54 PM

البته اگه از چرم استفاده بشه بهتره چون احتمال حرکت دوربین کمتر هست