شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - achilles - 2012-04-22 03:20 PM

سلام من یه مشکلی دارم امیدوارم بتونید کمکم کنید.
اول اینکه بگم من یه تفنگ کرال داشتم و بنا بر نوشته های سایت رفتم پس دادم و دیروز یه شادو هزار گرفتم و یه دوربین گامو 4.*3-9 روش بستم البته قبلش دوربین روی کرال بسته بود و تو فواصل 40 و 50 متر هم خیلی دقیق میزد ولی یه مقدار بعلاوه دوبین کج بود و دیشب بازش کردم و بعلاوشو راست کردم وقتی دوربین رو روی شادو هزار بستم بزحمت دوربین صفر شد حالا تو فواصل یه بار راست میزنه و یه بار چپ.
از شما اساتید محترم میخواستم سوال کنم که آیا به خاطر باز و بسته کردن پایه های دوربین نشونه گیریش خراب شده یا بخاطر تفنگه البته بگم که شادو هزار ماشه وکپ پلاستیکیه و روش هم برچسب درجه 2 کیفیت زدن با این شرایط مشکل از کجاست؟؟؟؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - homayonfar - 2012-04-22 03:34 PM

دوست عزیز از چه ساچمه ای استفاده میکنی؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - achilles - 2012-04-22 03:42 PM

من برای کرال از ساچمه گامو مچ استفاده می کردم واسه شادو هزار هم از همین ساچمه استفاده میکنم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-04-22 07:00 PM

(2012-04-22 02:28 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این مشکل خطای پارالکس رو چکار کنم که از بین بره
خب کار کمی تخصصی میشه Khansariha (214)
ابتدا باید دید دوربین خطای پارالکس (پارالاکس) دارد یا نه و میشود اصلاحش کرد و یا اینکه دوربین را نمیشه کاری کرد و تنها روش دیدن وتشکیل خط دید را باید اصلاح کرد .
در مرحله اول بدین شرح دوربین را چک کنید و اگر قابل تنظیم هست اصلاحات را انجام دهید.
(طریقه حذف خطای پارالاکس)
قاب روی چشمی دوربین را بچرخانید ، باید تارهای ریتایکل(رتیکول) محو و سپس کمرنگ و سرانجام پر رنگ و کاملا واضح دیده شوند.
بهتر است به منظور انجام این کار و برای روشن نمودن زمینه میدان دید،یک صفحه ی سفید را جلوی عدسی شیئی دوربین قرار دهید .
در مرحله بعد روی یک تصویر شاخص و انتخابی برید و پیچ تنظیم یا رنج AO را بچرخانید تا تصویر شاخص نیز شفاف دیده شود،در یک دوربین سالم همزمان باید تصاویر تارهای رتیکول و شاخص ، هر دو کاملا واضح دیده شوند و با حرکت سر به طرف بالا و پایین نباید این دو تصویر در مقابل یکدیگر قرار گیرند یا اصطلاحا حرکت کنند .
اگر این تصاویر با حرکت چشم در مقابل یکدیگر جای گیرند، دوربین "خطا" یا "پارالاکس" دارد
و اینجاست که دوربینها بصورت حرفه ای مقایسه میشوند و اگر دوربینی در رده ضعیفی قرار دشت یا باید وضعیت مکانیکی (پیچ تنظیم تصویر و قاب روی چشمی و عدسی های چشمی ) توسط افراد خبره و یا تعمیرکاران کنترل و حتی المقدور تنظیم شود و یا باید با این دوربینها سوخت و ساخت خخخخخ البته با تمرین و عادت صحیح تشکیل خط دید تا حدودی میتوانید بر این خطا فائق آئید . موفق باشید . Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - lockal - 2012-04-22 08:56 PM

روی چشمی دوربین من یه قسمتی هست می چرخه که + و منفی داره به سمت + که میریم اون نشانه روی تار میشه و به سمت - که میریم درست میشه و واضح میشه
منظور شما اینه که بچرخونم تا تار بشه دورباره به همون سمت بجرخه تا واضح بشه؟

منظور شما از پیچ تنظیم AO همون تنظیم مسافت هست دیگه؟

میشه یه کم واضح تر توضیح بدید ممنون

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-04-22 09:51 PM

(2012-04-22 08:56 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
روی چشمی دوربین من یه قسمتی هست می چرخه که + و منفی داره به سمت + که میریم اون نشانه روی تار میشه و به سمت - که میریم درست میشه و واضح میشه
منظور شما اینه که بچرخونم تا تار بشه دورباره به همون سمت بجرخه تا واضح بشه؟

منظور شما از پیچ تنظیم AO همون تنظیم مسافت هست دیگه؟

میشه یه کم واضح تر توضیح بدید ممنون
تنظیم مجدد و یا چرخش قاب بسمت - یا + فقط برای تست و بدست آوردن حداکثری فوکوس ریتایکل هست .
بله AO همان تنظیم مسافت بر روی لنز شیئی هست که باید روی یک نقطه (ترجیحا بشکل بعلاوه و تارگت باشد) انجام گیرد .
این موارد و توضیحات قبلی فقط برای تشخیص مقدار خطای پارالکس موجود در دوربین شما هست.
مرحله بعد برای شما نه دستکاری دوربین بلکه تمرین با همین وضعیت موجود هست تا از شدت خطاها کاسته شود و بتوانید بدرستی با دوربین نشانه روی کنید .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - lockal - 2012-04-22 10:46 PM

من به سمت + رفتم تار شد نشانه روی
بعد توی فاصله 50 متری یه شی رو نشانه روی کردم وAO رو 50 تا 60 گذاشتم تصویر وضوح پیدا کرد ولی نشانه روی خیلی واضح نیست یکم تاره

فکر نمیکنم دوربین مشکلی داشته باشه
بازم ممنون از راهنمایی شما
سعی مکینم قلق دستم بیاد ببینم مشکل چیه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - lockal - 2012-04-24 01:00 PM

دوستان با تجربه آیا همه دوربینها این خطا رو دارند چون من هم با لیپرز هم سنتر پوینت تست کردم همینطوری هست

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-04-24 03:04 PM

(2012-04-24 01:00 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان با تجربه آیا همه دوربینها این خطا رو دارند چون من هم با لیپرز هم سنتر پوینت تست کردم همینطوری هست
lockal جان قبلا گفتم تقریبا همه دوربینها حالا کم یا زیاد مقداری این خطا را دارند و مشکل خاصی هم نیست فقط نحوه کار و دید شما نباید در زوایای دیگه تغییری کند همین . Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - lockal - 2012-04-24 03:36 PM

میشه یه مختصر توضیح کاملی بدی که برای رفع این خطا باید چیکار کرد؟
الان شما خودت این مشکل رو نداری؟