شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2012-04-01 12:16 AM

به نظر من مربوط به ساچمه میباشه چون گروپ شما از الگو ثابتی پیروی نمیکنه شما برای سوماترا با توجه به قدرت زیاد نیاز به ساچمه های با وزن بیشتر دارید سوماترا با سامیانگ خوب جواب میده.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - فرهود - 2012-04-01 07:08 AM

سلام من یه دوربین نورکانیا 3-9*50 دارم بستم روی350ولی اصلا تنظیم نمیشه یه مشکل دیگه اینکه وقتی باهاش نشونه میرم+فوق العاده کمرنگ میشه یا بهتر بگم +رو به زور میبینم. ممنون

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezakaraj - 2012-04-01 07:56 AM

با توجه به لگد مگنوم 350 احتمالا دوربین شما دچار مشکل و لق شدگی در عدسی ها شده.هر دوربینی رو مگنوم 350 دوام نمیاره.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - rezashirali - 2012-04-01 10:17 AM

بهتر نیست که همون ابتدای استفاده دوربین رو باز کنیم و گوشه هر کدوم از عدسی ها یک قطره چسب قطره ای بچکونیم؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-04-01 10:24 AM

(2012-04-01 10:17 AM)rezashirali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بهتر نیست که همون ابتدای استفاده دوربین رو باز کنیم و گوشه هر کدوم از عدسی ها یک قطره چسب قطره ای بچکونیم؟
نه مشکلی نیست ولی کلا دوربینهای کم دوام روی مگنومها از چند جا مشکل ایجاد میکنند و شل شدن عدسیها فقط یک مشکل هست بیشترین مشکل مال ساختار تیوپ داخلی و فنرهای نگه دارنده تیوپ هست که زیر لگد دوام ندارند و جابجا میشوند .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - hadilove - 2012-04-06 04:24 PM

سلام من وایرخ 80 دارم تازه گرفتمش چند روزی باهاش بدونه دوربین تیراندازی کردم توی فاصله بالا دقیق میزدم گیره لباسو روی بند میزدم ولی الان که دوربیتو دادم به تعمیرکار اسلحه برام بست گفتم که اینطوری بهتره کننده کاره بست.ولی الان نمیتونم بزنم به هدف.تعمیرکار گفتش روی 25 متری صفرش کرده الان توی مسافتای 15 متری باید ساخص دوربینو بیارم پایین تر هدف بگیرم تا بخوره به هدف به نظر شما دستان دوربین تنظیم نیست عیب از کجا هستش لطفا راهنمایم کنید مرسی.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2012-04-06 05:16 PM

هادی جون توی هر فاصله ای که تفنگت رو صفر میکنی یه جاهایی باید بالاتر بگیری و یه جاهایی هم پایینتر
برای این که شلیک موفقی داشته باشی باید به صورت تجربی این نقاط برخورد رو بدست بیاری که این راه به نظر من آسون تر هست و بازدهی بهتری داره
البته توجه کن که توی یه فاصله معین که هدف گیری میکنی تقریبا همه تیرها باید نزدیک هم برخورد کنه وگرنه مشکل از دوربین هستKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ham - 2012-04-06 05:21 PM

دوست عزیز درسته دیگه.تو 25 متری صفره دیگه.پس فواصل نزدیکتر مثل 15 متریو بالا میزنه و مجبورید زیر هدف رو نشونه بگیرید.از نظر دوربین خیالت راحت.تنظیمه.
تیراندازی با دوربین به این راحتی ها نیست.زمان میبره تا بتونی قلق دوربین و اسلحه رو پیدا کنی.بعدم تو تفنگای قوی ساچمه تو دقت حرف اولو میزنه.با هر ساچمه ای که دوربین صفر شده باید شلیک کنی تا به دقت دلخواهت برسی.
ولی بنظر من اگه وایرخ 80 داری حیف که دوربین روش ببندی.چون انقدر مگسک هاش ظریف و دقیق هستند که تو 30 متری جواب بدن.
بازم تصمیم با خودت دوست من
موفق باشیKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - hadilove - 2012-04-09 08:45 PM

سلام به همگی مرسی از راهنمایی شما.روش کار دستم امد در فاصله های کم + میگیرم پایین هدف خوب میزنه توی فاصله ای بالا + وسط که میگیرم میخوره به هدف.الان لوله بخاری که میزنم حالشو میبرم.Khansariha (219)Khansariha (215)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - arashyakuza - 2012-04-11 07:47 PM

ﺳﻼﻡ
ﻣﻦ ﻳﻪ ﺩﻭﺭﺑﻴﻦ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﮕﻨﻮﻡ 350 ﻣﻴﺨﻮﺍﻡ ﻣﻴﺸﻪ ﺑﮕﻴﻦ ﭼﻪ ﺩﻭﺭﺑﻴﻨﻲ ﺧﻮﺑﻪ ﻭ ﺭﻭﻱ ﺍﻳﻦ ﺗﻔﻨﮓ ﺳﺎﻟﻢ ﻣﻴﻤﻮﻧﻪ؟
ﻣﻤﻨﻮﻥ