شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-03-12 03:50 PM

amirk جان پس شیارهای مقر پایه دوربین مشکل دارند باید بدید یک شیار عمیق تر روش بزنند Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - amirk - 2012-03-12 03:54 PM

ممنون
امتحان می کنم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - THUNDER - 2012-03-24 08:11 PM

سلام به اساتید محترم
بنده ی دوربین خریدم ولی پیچ تنظیم چپ و راستش تا آخر آخر هم که پیچش دادم هنوز محل برخورد در 10 متری 3 سانتی متر خطا داره!
چون فرصت نکردم کل تاپیک را بخونم اگر کسی راهنمایی کنه ممنون میشمKhansariha (226)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2012-03-24 08:47 PM

بهترین روش شیم گذاریه که صفحه دوم همین تاپیک میتونی مطالبش رو که علی آقا لطف کردند و برای دوستان جمع آوری کردن بخونیKhansariha (48)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohajr - 2012-03-24 10:08 PM

سلام به همه اقا من یه دوربین leupold خریدم که با کمک یکی از بچه ها شیم گذاری هم کردم ولی نشانه های بالا را یعنی روی درخت وسیم را بد میزنه به نظر شما مشکل چیه ؟
ممنون Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2012-03-25 12:47 AM

این به خاطر اینه که تیراندازی به طرف بالا یا پایین قلق خاص خودشو داره و معمولا در تیراندازی اگه بخواهیم به صورت زاویه دار شلیک کنیم (یعنی به طرف بالا و پایین) کمی بالاتر برخورد میکنهKhansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohajr - 2012-03-25 11:01 AM

یعنی دوربین مشکل نداره . خوب حالا یعنی باید چیکارش کنم ؟ باید تیر بزنم که قلقش را در بیارم . یا میشه کاریش کرد که دیگه هر دو را یه جور تنظیم کنم .Khansariha (256)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2012-03-25 11:53 AM

بله همونطور که گفتی باید به صورت تجربی نقطه برخورد رو بدست بیاری

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - mohajr - 2012-03-25 12:20 PM

ممنون. فقط یه چیزی که من رو تفنگ با یه دوربین با یه پایه ی دو تیکه دست به تنظیمش نزدم و همونجوری خیلی عالی بود ولی با پایه ی یک تیکه اینجوری شد .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - hldv - 2012-04-01 12:07 AM

سلام بر دوستان
من یه سوماترا دارم که روش یه دوربین گامو 6-24 نصب کردم و در فاصله ی 33 متری با ساچمه ی 1.4 گرمی معادل 22 گرین و روی ماکزیمم قدرت شلیک کردم.
از 30 تا تیری که زدم حدود 15 تاشون 2سانت راست 4 سانت پایین خورد و حدود 8-7 تاشم 5-6سانت پایین و 3-4 سانت راست خورد و باقی شم که در همین حوالی خورد.
حالا چندتا سوال
اول اینکه تفنگ من ایراد داره یا با قلق گیری درست میشه.
دوم اینکه رو چه قدرتی قلق گیری کنم
سوم اینکه طبلک ها رو بچرخونم یا با پایه ور برم.
ممنون