شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - aghajoon - 2012-01-19 06:33 PM

آقا این at44 وقتی دوربین را روش میبندی خیلی میاد بالا و واسه نگاه کردن توی دوربین شرایط سخت میشه ، کاریش نمیشه کرد ؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - masih.hunter - 2012-01-19 06:36 PM

چر ا علی رضا جان پاییه کوتاه براش تهیه کنید .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - aghajoon - 2012-01-19 06:41 PM

آقا مسیح ، پایه ای کوتاهتر از پایه یک تکه 3 پیچ گامو هم تو بازار پیدا میشه ؟ یا همون را بگیرم ؟ اگه پایه دو تیکه و کوتاه باشه که چه بهتر چون وزنش هم کمتر میشه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - masih.hunter - 2012-01-19 06:46 PM

علی جان به احتمال زیاد باید داشته باشم دوتیکه کوتاه .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kavehatm - 2012-01-23 12:10 AM

ماشاالله مطالب در مورد دوربين اينقدر زياده كه خوندن همش خيلي وقت مي گيره . كسي از دوستان مي تونه لطفا به صورت مختصر بگه كه اين قضيه "صفر اول" و "صفر دوم" در دوربين چيه ؟ تا سر وقت بشينم مطالب اين تاپيك رو با دقت مطالعه كنم .

من زياد از تيراندازي با دوربين راضي نيستم و تقريبا دارم به اين نتيجه مي رسم كه اي كاش اسلحم مگسك داشت و بدون دوربين بودم . نمي دونم مشكل كارم كجاست اما قبلا فكر مي كردم كه اگه دوربين داشته باشم ديگه كار تمومه ...
اما ظاهرا كار با دوربين خيلي قلقي تر از كار با مگسكه .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - diyana56 - 2012-01-23 09:18 AM

دوست عزيز كاوه جان.فكر كنم شما هم 56 داريد درسته؟من رو 56 دوربين باراسكا بستم خيلي راضيم.تا الان كه بالاي 100 شليك داشتم،يه بارم از تنظيم در نيومده.شما بايد تمرين كنيد تا عادت كنيد.
كاوه جان الان چه دوربيني رو اسلحه بستيد؟
ارادتمند شما امير  

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kavehatm - 2012-01-23 11:08 AM

(2012-01-23 09:18 AM)diyana56 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز كاوه جان.فكر كنم شما هم 56 داريد درسته؟من رو 56 دوربين باراسكا بستم خيلي راضيم.تا الان كه بالاي 100 شليك داشتم،يه بارم از تنظيم در نيومده.شما بايد تمرين كنيد تا عادت كنيد.
كاوه جان الان چه دوربيني رو اسلحه بستيد؟
ارادتمند شما امير  

مشخصات اسلحه و دوربين همانطور كه در امضام گذاشتم به قرار زيره ك
Diana Magnum 470
GAMO 3-9*40 IRWR

البته اشتباه نشه ها، اسلحه تنظيم دوربين رو خراب نمي كنه و من هم ازش راضيم . اين قضيه كه بايد دوربين رو در يك فاصله اي صفر كرد و براي دورتر يا نزديكتر از فاصله شده از روي ميل دات ها و يا حتي تجربه تير اندازي كرد يك كمي برام سخته .
اون سوال صفر اول و دوم رو هم براي همين پرسيدم .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-01-23 11:22 AM

کاوه عزیز البته تمام سوالات شما در این تاپیک و تاپیکهای دیگه پاسخ شده فقط بابت اطلاع رسانی سریع:
صفر اول و صفر دوم به دلیل منحنی بودن مسیر حرکت ساچمه در تفنگهای بادی در نظر گرفته شده. در حقیقت مسیر دید شما در دوربین که مستقیم هست در دو نقطه مسیر منحنی حرکت ساچمه رو قطع می کنه به عنوان مثال در 15 و 40 متر.در این دو نقطه دوربین شما و طبعا نقطه برخورد ساچمه بدون استفاده از میلدات بر مرکز رتیکل و هدف منطبق هست
به نقطه دورتر صفر دور یا اول و نقطه نزدیکتر صفر نزدیک یا دوم گفته می شه.
برای تفنگی مثل 470 فاصله 45 تا 50 برای صفر اول مناسب هست.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - kavehatm - 2012-01-25 01:53 PM

بالاخره موفق شدم همه مطالب با ارزش دوستان را در اين 37 صفحه بخونم و مطالب زيادي ياد بگيرم . اما در بين موارد مطرح شده توسط دوستان من يك تناقض كوچيك مي بينم و اون هم اينه كه بعضي دوستان مثلا آقا محسن1982 در صفحه 7 و آقا مهدي در صفحه 19 صحبت از محدوده صفر ( فاصله بين صفر اول و دوم) كرده و بيان كردند :
" طول مسیری که خط سیر دوربین و لول اسلحه بر هم منطبقه محدوده 0 میگن که ابتداش میشه 0 اول و انتهاش میشه صفر دوم "
يعني چي ؟ يعني بين صفر اول و دوم احتياج به هيچ بالا يا پايين گرفتن خاصي نيست و خودشهههههههه .
البته شكل حركت منحني اين رو نشون نمي ده .

راستي يك سوالي : فاصله قله منحني تا خط ديد دوربين تقريبا چقدره ؟ حرف از 10-12 سانتي متره يا 2-3 سانت . مي خوام ببينم اين منحنيه واقعا چقدر منحنيه !

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - msh - 2012-01-25 02:14 PM

البته دوست عزیز اقا کاوه تا جایی که من میدونم دوربینهای گامو میل دات ندارند.