شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-01-16 03:15 PM

از اينكه ميشنوم بعضي از دوستان بخاطر كم دقتي در بستن پايه هاي دوربين باعث قر شدن تيوپ و يا بدنه دوربين شدند واقعا متاثر ميشوم . Khansariha (226)
دوستان با كمي دقت براحتي ميشود از قر شدن بدنه و خرابي دوربين جلوگيري كرد . دوباره سعي ميكنم يك توضيح جديدي را روي تصاوير بدم اميدوارم مفيد واقع شود. Khansariha (256)
اين تصوير طريقه بستن صحيح پايه را بما نشان ميده دوستان اصلا به پيچهاي طوق يا گردنبند پايه ها فشار نياوريد و آنها را زياد سفت نكنيد (البته اين يك قسمت ماجراست)
[تصویر: _1662_1575_1610_1607_1607_1575_1.png]
قسمت دوم ماجرا كه براي شيمگذاري خيلي مهم هست (روي اين تصوير توضيح ميدم )
[تصویر: z1gguv7hp6ndq5dad3t_1jpg.jpg]
خلاصه
1-پيچها زياد سفت نشوند
2-همانطور كه روي تصوير گفتم دو نكته بايد هنگام شيمگذاري رعايت شود
اول اينكه در شيمگذاري كم طوقهاي عقبي كمي بيشتر از طوقهاي جلوي از همديگر فاصله ميگيرند .
دوم اگر شيمگذاري زياد بود در بين دو طوق عقبي شيبي بوجود مياد كه نبايد سعي شود با سفت كردن پيچها اين شيب از بين برود وگرنه بدنه قر ميشود و يا شيم گذاري تاثيرش كم ميشود. فعلا

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - lockal - 2012-01-16 04:13 PM

پیچها سفت نشه که باز میشه دوربن شل میشه چیکار باید کرد؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-01-16 04:17 PM

لوکال جان یعنی چیزی به اسم میزان لازم نداریم؟؟علی آقا که نگفتن شل ببندین گفتن؟بابا به اندازه کافی سفتش کن وقتی احساس کردی کافیه دست نگهدار.Khansariha (8)Khansariha (219)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-01-16 04:21 PM

(2012-01-16 04:13 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پیچها سفت نشه که باز میشه دوربن شل میشه چیکار باید کرد؟
lockal جان همانطور كه مهدي عزيز گفتند متعادل سفت كنيد ( گفتم زياد سفت نشود ) .

lockal جان صندوق پستي شما پر شده نميتونم جوابهاي خصوصي شما را بدم صندوق را خالي كنيد (سطل زباله اش هم فراموش نشود)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - lockal - 2012-01-16 05:23 PM

من از جلوگیری از باز شدن لاکتایت استفاده کردم
و یه چیز دیگه پایه ای که من گرفتم کوتاه هست و کف دوربین کامل روی پایه خوابیده و تماس داره مشکلی ندره؟
چون پایه قبلی اینطوری نبود

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Hossein-AT44 - 2012-01-16 06:16 PM

(2012-01-10 10:02 PM)Hossein-AT44 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان محبت میکنید صفر اول و دوربین رو برام از طریق نرم افزار حساب کنید:
ساچمه:فالکن 13.43 گرین
دوربین: سنترپوینت 3-9*32 با پایه یک تکه کوتاه
اسلحه هم هاتسان at-44
سرعت شلیک و کیلزونتون رو هم نمیدونم.

حسین جان اموزش کار کردن به زبان فارسی با این نرم افزار داخل تاپیک بحثهای متفرقه هستش که مدیر اقا سعید زحمتشو کشیدن و در خصوص پایه پایه دقیقا" چند میلیمتر هستش و درضمن سرعت شلیک شما 306 متر بر ثانیه هستش با فالکن 13.43 گرینی کیلزونتون هم 1.5 تا 2 سانتیمتر عالیه .

آقا مسیح آره نرم افزار رو دانلود کردم و فایل آموزشیش رو هم گرفتم اما یه سری موارد اضافی توی نرم افزار دیدم که در موردش اطلاعی نداشتم و توی فایل اموزشی هم زیاد به صورت مقدماتی اشاره نشده بود و من هم به صورت کامل مطالعه اش نکردم.
در مورد پایه هم آقا مسیح از خودتون خرید کردم نمیدونم چند میلیمتر هست آخه الان تفنگ پیش خودم نیست.
اگه محبت کنید با نرم افزار صفر اول و دوم رو محاسبه کنید منم قول میدم بعد از امتحانات دانشگاه فایل آموزشی رو به دقت مطالعه کنم...
ممنون
دوستان یکی هم جواب ما رو بده ممنون میشم.
راستی دوتا سوال رو هم به موارد بالا اضافه کنید:
1)منظور آقا مسیح از اینکه پایه چند میلیمتر هست رو یه توضیح میدین.یعنی ارتفاعش رو از کجا تا کجا باید بگیرم؟
2)طریقه استفاده از میلداتها رو هم یه توضیح بدین ممنون میشم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - masih.hunter - 2012-01-16 07:41 PM

حسین جان منظورم ارتفاع پایه هستش چند میلیمتر هستش ؟؟

محاسبه هم برروی چشم من انجام میدم .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Hossein-AT44 - 2012-01-16 08:07 PM

آقا مسیح منظورتون این قسمت هست که با فلاش قرمز رنگ زدم:
[تصویر: %D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%87.png]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-01-16 09:47 PM

(2012-01-16 08:07 PM)Hossein-AT44 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا مسیح منظورتون این قسمت هست که با فلاش قرمز رنگ زدم:
[تصویر: %D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%87.png]
حسین جان منظور ارتفاع پایه اندازه C در تصویر هست (14mm)
البته این پایه کوتاه هست و مثلا مال من که پایه بلند لئوپولد هست ارتفاع پایه من 22 هست
[تصویر: 483677855_o.jpg]
یک نکته جهت اطلاع
ارتفاع از مرکز تیوپ دوربین (مرکزA ) تا کف پایه هم برای اختلاف دو خط دید و خط لوله محاسبه میشود .
مثل این عکس که مرکز تا کف پایه را نوشته 29.7 م م که با توجه به گوشته بدنه حدود 30 میلیمتر محاسبه منظور میشود .
[تصویر: t1Caratteristiche.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Hossein-AT44 - 2012-01-16 11:36 PM

آقا علی ممنون، پس در اینصورت اندازه پایه دوربین من شد : 17 میلیمتر