شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - arshia - 2012-01-08 07:51 AM

با سلام
من يه دوربين لئوپولد 4-12*40 مارك 4 خريدم لطفا راهنمائي كنيد بجز درجه بالا و پائين و چپ و راست يه در جه ديگه سمت راست دروبين هست كه از شماره 8 شروع ميشه تا 200 داره كاربردش چيه. اگه راهنمائي كنيد چطور عكس آپلود كنم عكسشو ميذارم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2012-01-08 10:54 AM

(2012-01-08 07:51 AM)arshia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
من يه دوربين لئوپولد 4-12*40 مارك 4 خريدم لطفا راهنمائي كنيد بجز درجه بالا و پائين و چپ و راست يه در جه ديگه سمت راست دروبين هست كه از شماره 8 شروع ميشه تا 200 داره كاربردش چيه. اگه راهنمائي كنيد چطور عكس آپلود كنم عكسشو ميذارم
فكر كنم مارك 4 شما اين شكليه
[تصویر: AGK-SC-LP41240MK-AG-1.jpg]
اين دوربين داراي پارالكس از بغل ميباشد (براي فوكوس يا شفاف كردن تصوير) كه از 8 تا 200 يارد فاصله رنج فوكوس تصويري دارد .
البته جزو دوربينهاي سطح متوسط هست و به گفته دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
كمي هم ضعفهاي دارد . پس مراقبش باش بنظر من مناسب فنري مخصوصا مگنومها نيست . Khansariha (214)
براي آپ كردن عكسها بريد به اين سايت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

روي پنجره انتخاب فايل عكس و فيلم مورد نظرتان را انتخاب كنيد سپس منتظر آپلود شدنش باشيد آدرس داده شده را دريافت و در پنجره نوشتاري كپي كنيد در ايكوني كه عكس كوه داره (بالا سر پنجره) اينطوري عكس شما نمايش داده ميشود .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - pcplover - 2012-01-09 11:44 AM

با سلام به همه دوستان

میخواستم بدونم برای تنظیم دوربین روی تفنگ استفاده از Laser Boresighter مناسب
هست یا نه ؟

برای نمونه عکس اون رو براتون میزارم
آیا این وسیله در ایران پیدا میشه ؟ بهترین مارک اون چی هست و قیمتش در چه حدوده ؟
ممنون...

[تصویر: file_103_12.jpg]
[تصویر: file_105_3.jpg]
[تصویر: file_104_7.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-01-09 12:40 PM

دوست عزیز در ایران چند تا مارک از این وسیله موجود هست که بین 100 تا 160 و بالاتر قیمت دارن.من از یه بور سایتر بوشنل استفاده می کنم که برای دوربین تفنگهای بادی با شرایط خاصی باید استفاده بشه که قبلا توی تاپیک ذیگه توضیح دادم.راهش اینه که شما اول توی فاصله مورد نظر دو تا شلیک به سیبل می کنی تا نسبت نقطه برخورد ببا نقطه هدف دستت بیاد بعد این وسیله رو در لوله تفنگ(توجه کنین که برای تفنگهای 5.5 به بالا طراحی شده)قرار می دی و روشن می کنی.حالا شما یه نقطه لیزر ثابت داری که در همون فاصله مورد نظر روی سیبل میندازی و با توجه به ثابت بودن اون نقطه و فاصله نقطه برخورد از محل هدف اندازه حرکت رتیکل رو با طبلکها بدست می آری و دوربینت رو تنظیم می کنی .سؤالی بود در خدمتم.Khansariha (8)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Hossein-AT44 - 2012-01-09 01:33 PM

دوستان محبت میکنید صفر اول و دوربین رو برام از طریق نرم افزار حساب کنید:
ساچمه:فالکن 13.43 گرین
دوربین: سنترپوینت 3-9*32 با پایه یک تکه کوتاه
اسلحه هم هاتسان at-44
سرعت شلیک و کیلزونتون رو هم نمیدونم.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - masih.hunter - 2012-01-09 05:58 PM

حسین جان اموزش کار کردن به زبان فارسی با این نرم افزار داخل تاپیک بحثهای متفرقه هستش که مدیر اقا سعید زحمتشو کشیدن و در خصوص پایه پایه دقیقا" چند میلیمتر هستش و درضمن سرعت شلیک شما 306 متر بر ثانیه هستش با فالکن 13.43 گرینی کیلزونتون هم 1.5 تا 2 سانتیمتر عالیه .

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Hossein-AT44 - 2012-01-10 10:02 PM

آقا مسیح آره نرم افزار رو دانلود کردم و فایل آموزشیش رو هم گرفتم اما یه سری موارد اضافی توی نرم افزار دیدم که در موردش اطلاعی نداشتم و توی فایل اموزشی هم زیاد به صورت مقدماتی اشاره نشده بود و من هم به صورت کامل مطالعه اش نکردم.
در مورد پایه هم آقا مسیح از خودتون خرید کردم نمیدونم چند میلیمتر هست آخه الان تفنگ پیش خودم نیست.
اگه محبت کنید با نرم افزار صفر اول و دوم رو محاسبه کنید منم قول میدم بعد از امتحانات دانشگاه فایل آموزشی رو به دقت مطالعه کنم...
ممنون

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - lockal - 2012-01-15 05:10 PM

یک سوال
من یه 350 با دوربین سنتر پوینت دارم
توی فاصله 50 متری در مسیر مستقیم بدون ارتفاع دوربین رو تنظیم کردم دقیق میزنه
ولی زمانی که پایین هدف قرار دارم توی فاصله همون 40 50 متری یعنی هدف رو پشت بوم و من پایین ساختمون قرار دارم خیلی بالا میزنه طبیعی هست دلیل چبه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2012-01-15 05:23 PM

سلام lockal جان هنوز مشکل 350 برقراره؟Khansariha (219)
اولا که وقتی تو مسیر مستقیم صفر می کنی تو زاویه بالا زدن طبیعی هست البته خیلی نه.بعد هم مگه پایه دوربین رو عوض نکردی؟پایه کوتاه بگیر این قضیه خیلی کمتر می شه.نوع ساچمه هم مهمه.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - lockal - 2012-01-15 05:32 PM

پایه کوتاه گرفتم باز مشکل برقراره