شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: بستن کامل دوربین (پایه ، تراز و صفر کردن ) (/showthread.php?tid=222)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2011-11-20 08:47 PM

مهدی جون راستش من خودم هم تا حالا تست نکردم و نمی دونم که تغییر میکنه یانه ولی چند تا از بچه ها به این مورد اشاره کرده بودن که خواستم مطمئن بشم

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2011-11-24 10:20 AM

دوستان رتیکل سنتر پوینت حکی هست درسته؟یعنی فقط یه شیشه هست که + روش هک شده
ممکنه که که دو تا خط توی یک ردیف نباشن؟
فکر کنم مال من خط بالایی و پایینی توی یک راستا نیست به نظر شما میشه حل کرد

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - Marksman - 2011-11-24 11:50 AM

احسان جان قاعدتا مدلهای چراغدارش حکی نباید باشن. حالا مدل ساده اش رو نمی دونم. تو یه راستا نیست منظورت اینه که عمود نیستن؟ احسان جان فکر کنم دوربینت رو تراز نکردی.طوقای پایه رو شل کن بعد رو یه سطح تراز شده با تراز بنایی دوباره دوربین رو تراز کن باید خط عمودی رو دقیقا بندازی روی یه خط عمود مثلا تیغه دیوار یا یه خط عمودی که رو دیوار کشیدی.

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2011-11-24 02:53 PM

منظورم اینه که خط پایینی از مرکز دایره یه مقدار به راست رفته البته بسیار ناچیز
اگه حکی نیست چه طور میلدات داره؟ اگه سیمی باشه که زود پاره میشه

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-11-25 12:06 PM

حکی بودن و نبودن ریتایکل دوربین را تا حدودی میتوان با روشن کردن چراغ با حداکثر روشنی تشخیص داد یعنی ممکنه قابل روئیت باشد و اگر هم باز تشخیص داده نشد براحتی میتوان با باز کردن پیچ ساعتی زیر عدسی چشمی (Ocular Lenz ) و باز کردن قطعه شماره 6 آنرا دید.
[تصویر: opplanet_osprey_25_10x40mm_riflescope_wi...lass_2.jpg]
توضیح :
وقتی که عدسی چشمی (+و-) را برای فکوس و شفاف کردن تصویر ریتایکل میچرخانید یک حد و انتهای چرخش وجود دارد که با باز کردن پیچ ساعتی در زیر بدنه در واقع حد چرخش برداشته شده و تیوپ لنز عقبی خارج میشود و بدین شکل براحتی شبکه ریتایکل داخل حلقه نگه دارنده دیده میشود .
[تصویر: 444285521_o_1.jpg]

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - HALFMAN2010 - 2011-11-25 01:17 PM

دستت درد نکنه علی جان
به نظرت دوربین مشکل داره یا اصلا اگه مشکل داره حل میشه؟

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - masud7 - 2011-11-25 01:24 PM

سلام بچه ها من تازه دوربين گرفتم ولي متاسفانه با حركت دادن اون پيچ ها سمت راست و بالا پايين رتيكل حركت نميكنه (چيك چيك ميكنه ولي حركت ندارم)؟؟؟؟؟ خرابه با بايد اون دوتا پيچ رو باز كنم بعد

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-11-25 02:45 PM

(2011-11-25 01:17 PM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دستت درد نکنه علی جان
به نظرت دوربین مشکل داره یا اصلا اگه مشکل داره حل میشه؟
ممنون احسان جان Khansariha (8)
نه حساس نباش اگر سیمی باشه شاید بشه کمی حرکتش داد تا محور عمودی ریتایکل یکدست بشه ولی بنظرم باز به ریسکش نمیارزه و بهش دست نزنی بهتره اگر هم حکی باشه که دیگه هیچ البته باز باید دید و بررسی کرد ممکنه تراز نباشه(تیوپ چرخیده) و یا بیش از حد طبلک سمت را چرخاندید (موقعی که پایه دوربین مشکل داره و دوربین را بطور صحیح سنتر نشه و در وسط بدنه قرار نگیره این اتفاق میافته) Khansariha (214)

(2011-11-25 01:24 PM)masud7 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بچه ها من تازه دوربين گرفتم ولي متاسفانه با حركت دادن اون پيچ ها سمت راست و بالا پايين رتيكل حركت نميكنه (چيك چيك ميكنه ولي حركت ندارم)؟؟؟؟؟ خرابه با بايد اون دوتا پيچ رو باز كنم بعد
مسعود جان کل حرکت ریتایکل در اثر چرخش طبلک از مثلا 7 دور کامل طبلک در 4 یا 5 دورش اتفاق میافته یعنی دو دور آخری بیخودی تیک تیک یا کلیک میکنه ولی اثری نداره پس باید با شیم گذاری اصولی زیر تیوپ عقب دوربین جبران کنید تا حد باز بودن طبلک ارتفاع برگرده به حالت وسط و در واقع باعث بشه کلیک کردن طبلکها تاثیر گذار بشه (مهمه) . Khansariha (214)

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - masud7 - 2011-11-25 03:32 PM

نقل قول :مسعود جان کل حرکت ریتایکل در اثر چرخش طبلک از مثلا 7 دور کامل طبلک در 4 یا 5 دورش اتفاق میافته یعنی دو دور آخری بیخودی تیک تیک یا کلیک میکنه ولی اثری نداره پس باید با شیم گذاری اصولی زیر تیوپ عقب دوربین جبران کنید تا حد باز بودن طبلک ارتفاع برگرده به حالت وسط و در واقع باعث بشه کلیک کردن طبلکها تاثیر گذار بشه (مهمه)
جدا ؟؟؟؟؟
من كلا هرچي ميچرخونم حركتي نميبينم ؟؟؟؟ نه راست نه چپ

RE: بستن پایه دوربین ، تراز کردن دوربین ، صفر کردن دوربین - ALIANA-54-T06 - 2011-11-25 04:24 PM

(2011-11-25 03:32 PM)masud7 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول :مسعود جان کل حرکت ریتایکل در اثر چرخش طبلک از مثلا 7 دور کامل طبلک در 4 یا 5 دورش اتفاق میافته یعنی دو دور آخری بیخودی تیک تیک یا کلیک میکنه ولی اثری نداره پس باید با شیم گذاری اصولی زیر تیوپ عقب دوربین جبران کنید تا حد باز بودن طبلک ارتفاع برگرده به حالت وسط و در واقع باعث بشه کلیک کردن طبلکها تاثیر گذار بشه (مهمه)
[
جدا ؟؟؟؟؟
من كلا هرچي ميچرخونم حركنتي نميبينم ؟؟؟؟ نه راست نه چپ
البته اینم بگم مسعود جان اگر روی طبلک نوشته "1/4= 1click تقریبا به ازای هر یک کلیک توی 10 متری شما تنها 0.635 میل حرکت دارید به عبارت ساده تر برای هر یک سانت جابجائی شلیک میبایست حدود 15 کلیک بچرخونید (البته تو همان 10متر را میگم ) وبعضی طبلکها هر یک دورشون 60 کلیک داره لذا ممکنه برای هر 4 سانت جابجای شلیک شما یک دور کامل بچرخونید و سرانگشتی که حساب کنیم توی فاصله 10 متر وقتی تمام طبلکها در وضعیت وسط و نرمال قرار دارند نبایستی انحراف شلیک بیشتر از 10 سانت باشه (2.5 دور طبلک به هر طرف مجاز هست) وگرنه بیشتر از این اختلاف دیگه کار طبلکها نیست و چرخش آنها دیگه خاصیتی نداره Khansariha (214)